Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Czemu bhp jest tak niezbędne dla każdego przedsiębiorstwa i każdego zatrudnionego? Czego można się dowiedzieć na tego rodzaju szkoleniu?

Szkolenia bhp są nieodłączną dziedziną działania firmy. Pracodawca nie może obejść tego przepisu, nie może doprowadzić do takiej sytuacji, że zatrudniony nie ma właściwej znajomości przepisów oraz zasad bezpieczeństwa oraz higieny pracy. Funkcjonują wstępne szkolenia bhp, które muszą się odbyć jeszcze przed zakwalifikowaniem pracownika do pracy. Ich najistotniejszym celem jest zapewnienie zatrudnionemu wiedzy i nieodzownych umiejętności, które są pomocne w pracy.

Szkolenie BHP
Author: NASA Goddard Space Flight Center
Source: http://www.flickr.com
Są pomocne i jednocześnie nie narażają pracownika na niebezpieczeństwo. Takie szkolenie bhp to instruktaż ogólny, a także instruktaż stanowiskowy. Instruktaż ogólny musi być dokonany w taki sposób, że zaznajomić zatrudnionego z przepisami bhp znajdującymi się w Kodeksie pracy.Obowiązują również inne ważne regulacje, jak regulamin pracy określonego miejsca zatrudnienia lub zasady przeprowadzania pierwszej pomocy. Instruktaż stanowiskowy - jak nazwa określa - odbywa się na stanowisku pracy, tam gdzie konkretny pracownik będzie zatrudniony. Ma na celu zapoznanie zatrudnionego z najistotniejszymi zagrożeniami, które są w stanie wystąpić w tym miejscu. Pracownik dowiaduje się jednocześnie jak można przeciwdziałać takim zagrożeniom. Tego typu instruktaż powinien być ukończony sprawdzianem wiadomości w temacie bezpiecznego świadczenia pracy. Najlepsze zaliczenie takiego sprawdzianu stanowi podstawę do dopuszczenia zatrudnionego do danego miejsca pracy. Okres trwania tego szkolenia (znajdź tutaj) powinien zależeć od przygotowania zawodowego pracownika, wcześniejszego stażu pracy, a również typu pracy czy zagrożeń, które są na danym stanowisku pracy.

Schemat BHP
Author: STILL
Source: TILL
Takie szkolenia przeprowadzają wykwalifikowane firmy, jak szkolenia bhp Warszawa, które mają odpowiednich pracowników i doświadczenie, dokładnie rozumieją jak najlepiej przekazać potrzebne informacje (usługi BHP i PPOŻ - Gemmar). Szkolenia są ważne, ale również obsługa bhp warszawa, nieodzowna dla każdego przedsiębiorstwa i każdego pracownika (dodatkowe informacje na stronie internetowej). Niektórzy bagatelizują tego rodzaju szkolenia twierdząc, iż są one niepotrzebne i zabierają tylko czas. To oczywista nieprawda, ponieważ na takim szkoleniu możemy dowiedzieć się wielu rzeczy, które z pewnością przydadzą się w trakcie robienia swoich zawodowych powinności.