Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Czego trzeba unikać, aby nie mieć komorników na głowie

Problem nieopłacanych zobowiązań zaczyna dotykać wiele osób, niekiedy mogą się oni znaleźć w takich sytuacjach bez swojej winy. Starczy jakiś wypadek albo strata pracy i pojawia się problem z regularną spłatą zobowiązań.
Portfel, pieniądze
Author: sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Oczywiście najlepszą metodą będzie uniknięcie wszelakich pożyczek oraz kredytów, bo to one właśnie sprawiają największe problemy przy spłatach, ale jednak w naszych realiach mieszkanie za zaoszczędzone pieniądze mało kto ma okazję nabyć. Niezbędne się więc staje wzięcie pożyczki, a takie zobowiązanie niesie za sobą konieczność systematycznych spłat. Rzecz jasna nie każda zaległość w spłacie kredytu czy rachunku spowoduje jakieś straszne konsekwencje. Istotne jest, żeby o swych kłopotach poinformować bank, wówczas przy niewielkiej ilości dobrej woli może się udać wyszukać jakieś zadowalające obie strony wyjście (ciekawa strona). Najgorszą metodą będzie zaprzestanie płacenia i unikanie kontaktów z bankiem, wtedy chyba jednak trzeba się będzie spodziewać w pewnej chwili problemów.

Banki i instytucje mają sporo sposobów na to, aby wyegzekwować długi. Na początku śle się wezwania i monity do spłacenia długu. Jeżeli to nie odniesie skutku, to konieczne staje się zakończenie umowy z klientem, a to się z kolei wiąże się z wymagalnością spłaty wszystkiego, co zostało. W części przypadków niestety ktoś nie będzie miał szansy na spłatę, lub też nie zamierza tego robić, więc sprawa może być przekazana na drogę sądową. Sąd może kazać zalegającemu spłatę wszystkich zobowiązań, a jeżeli tego nie chce robić, to do pracy wchodzi komornik, który może zająć wypłatę, kredytowi (zobacz pożyczki pozabankowe pod zastaw nieruchomości) lub wyposażenie z domu dłużnika. Wszystkie przejęte przez komorników rzeczy mogą trafić na organizowane licytacje, na których każdy kto będzie chciał spróbować kupić.

Jeśli zainteresował Cię ten wątek, poznaj dodatkowo inne nasze serwisy www, ponieważ prezentują one zbliżony temat, więc na pewno Cię zafascynują.

Biorąc to pod uwagę dużo korzystniej dla dłużnika będzie sprzedanie czegoś, co tylko może i spłacenie zobowiązań, bo niestety z komorniczych licytacji dostanie tylko niedużą sumę, a pozostała część pójdzie na obsługę komornika i pozostałe koszty.