Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Crowdfunding Przeczytaj ciekawostki

Crowdfunding, nazywany również finansowaniem społecznościowym, to zjawisko ciągle raczej nowe w kraju. Oparte jest na spostrzeżeniu, że użytkownicy stron internetowych stanowią sporą grupę ludzi, gotowych do pomocy w rozmaitych interesujących kwestiach. Crowdfunding opiera się na finansowaniu wybranych przedsięwzięć przez tę właśnie grupę internautów. Podstawowym wyznacznikiem tego systemu jest to, że każdy chętny dowolnie wyznacza kwotę dotacji. Od dawna bowiem wiadomo, że często nawet symboliczne sumy potrafią być znaczące dla przedsięwzięcia. Każdy projekt zamieszczony w serwisie crowdfundingowym ma wyznaczony pułap, do którego powinny dojść ofiarowane środki w wyznaczonym okresie. Przedsięwzięcia, które bardzo spodobały się internautom, często tę wyznaczoną granicę przekraczają wielokrotnie.
Platformy do finansowania społecznościowego
mamona
Author: AK Rockefeller
Source: http://www.flickr.com
Po wpisaniu w wyszukiwarkę internetową sformułowania „Wspieram.to - zbiórka publiczna” otrzymuje się na chwilę obecną duża liczbę wyników. Platform takich jest bowiem na dzień dzisiejszy na świecie bardzo dużo, a ich liczba nieustannie rośnie. Niektóre z tych platform nastawione są konkretnie na jeden charakter działalności ludzi publikujących swoje propozycje, na przykład wyłącznie na badania w dziedzinie medycyny. Inne z kolei są raczej ogólne, zbierając na swoich łamach propozycje z zupełnie różnych dziedzin, na przykład i naukowych i artystycznych. Z pewnością najbardziej popularnym serwisem świata jest Dzięki niemu światło dzienne ujrzało najwięcej rozmaitych projektów. W kraju takich stron jest na razie niewiele, natomiast najpopularniejszy jest platforma Wspieram.to - polski kickstarter.Finansowane przedsięwzięcia
Finansować tą metodą można w zasadzie wszystko. Z tego powodu na ogólnych stronach do finansowania społecznego można znaleźć zupełnie rozmaite propozycje. Nawet często przewijają się przykładowo prośby o wsparcie dla zespołów muzycznych. Zazwyczaj są to zespoły początkujące, szukające środków na wydanie pierwszego albumu.

Kiedy przekonasz się, że znajdujący się w tym serwisie post jest godny uwagi, kliknij tutaj, a zobaczysz więcej (https://www.pitprojekt.pl/bazawiedzy/do-kiedy-pit-11-od-pracodawcy/) podobnych materiałów!

Bywa również tak, że dzięki temu grupy działające od dłuższego czasu mogą kontynuować działalność. Tak było przykładowo w przypadku grupy Marillion. Poza tym propozycje nierzadko dotyczą wynalazków, wydawanych książek czy planowanych wydarzeń.


Author: M.G.