Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Co zrobić na wypadek stłuczki drogowej? Które dane sprawcy przydadzą się nam? Do kogo zgłaszamy szkodę?

Wypadki na drogach to niestety codzienność. Pomimo iż jest trochę bezpieczniej, aniżeli jeszcze kilka lat temu, to i tak ciągle słyszy sie o niebezpiecznych zdarzeniach drogowych. Co zrobić, jeśli zdarzy się uczestniczyć w jednym z takich zdarzeń? W jaki sposób starać się o wypłatę odszkodowania?


Takie stłuczki albo kolizje na drogach za każdym razem są związane z dużym stresem.
Nawet jeśli nie my jesteśmy sprawcami tego typu kolizji, to i tak trzeba dopilnować parę spraw. O odszkodowanie powypadkowe z OC możemy się starać, jeśli jesteśmy stroną poszkodowaną w kolizji. Jeśli miała miejsce drobna stłuczka oraz nikomu nic się nie stało to musimy pamiętać o uzupełnieniu potrzebnych dokumentów. Od naszego ubezpieczyciela z reguły dostajemy druki, które wypełnić trzeba na wypadek (odszkodowania powypadkowe lubin) ewentualnej stłuczki na drodze. Należy w nich w sposób jasny określić kto jest sprawcą kolizji. Jeśli ktoś nie poczuwa się do winy, to trzeba zadzwonić po policję drogową.


Business meeting
Author: Victor1558
Source: http://www.flickr.com


zdrowie
Author: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Source: http://www.flickr.com


radca prawny
Author: gmlegal
Source: http://www.gmlegal.pl/


Pamiętajmy o spisaniu potrzebnych informacji o kierowcy, łącznie z adresem oraz numerem dokumentu tożsamości. Przyda się także numer rejestracyjny oraz numer polisy sprawcy wypadku. Należy również spisać dobrze zaistniałe okoliczności zdarzenia.

Zastanawiasz się, co inny redaktor wzmiankuje o opisywanym w tym wpisie temacie? Ten wpis z serwisu (http://radca-pr.pl/contact/) wyjaśni Twe zagwozdki.

Szkodę należy zgłosić do ubezpieczyciela sprawcy stłuczki. Gdy interesuje nas bezpłatna pomoc prawna, ponieważ nie mamy pewności co do niektórych kwestii, to warto wiedzieć, iż wiele firm ma w ofercie tego typu usługi. Dobrze jest sprawdzić jak wyglądają możliwości i skorzystać z takiej opcji w miarę potrzeby.
Oczywiście można liczyć, iż tego typu sytuacja nigdy nam się nie przytrafi, jednak dobrze jest być przygotowanym oraz wiedzieć, w jaki sposób się zachować.