Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Co się dzieje z prywatnymi danymi w wirtualnym świecie?

Nasza codzienność co raz bardziej przechodzi do wirtualnej rzeczywistości. Każdego dnia jesteśmy w sieci mnóstwo godzin. W zasadzie, znajdujemy tam wszystko to, co jest nam niezbędne do funkcjonowania. Nasze relacje ze znajomymi podtrzymujemy za pomocą portali społecznościowych. Kolejne znajomości zawieramy na wszelkiego typu czatach albo forach, a potem troszczymy się o nie, prowadząc niekończące się rozmowy poprzez komunikatory. W internecie oglądamy filmy oraz ukochane seriale, słuchamy radia i nie ustajemy w poszukiwaniu ciekawych przepisów kulinarnych.
regulamin
Author: See-ming Lee
Source: http://www.flickr.com
Aby korzystać z wielu portali, należy się najpierw zarejestrować. W tym celu wypełniamy mniej lub bardziej rozbudowany formularz swoimi danymi kontaktowymi. Na jego samym dole za każdym razem pojawia się notka o przetwarzaniu danych osobowych oraz o zapoznaniu się z regulaminem. Dopiero, gdy będzie zgadzać się z jego treścią, konto będzie utworzone, a my będziemy mogli się cieszyć zasobami danego serwisu. Niestety, stwierdzenie „zgadzam się z treścią regulaminu” jest jednym z najczęstszych kłamstewek w internecie, które czasami może dużo nas kosztować.

Jeśli niniejszy materiał Cię zaintrygował, to kliknij ten link, to niezwykle użyteczny artykuł (https://radca-pr.pl/), który prezentuje podobne tematy.

Wiele firm naciąga tym sposobem niefrasobliwych internautów, zmuszając ich później do uiszczenia opłaty członkowskiej. Dlatego za każdym razem przewertujmy szczegółowo regulamin sklepu internetowego lub każdej strony, na której chcemy założyć profil. Wiele profesjonalnych firm umieszcza na swojej witrynie niezbędne dla użytkowników informacje o tym, co się dzieje z naszymi danymi osobowymi. Tego typu uczciwa polityka prywatności to ukłon w stronę klienta, który dzięki takiemu zapisowi może się dowiedzieć, jakie mu przysługują prawa i czego powinien być świadomy. Jest to świetna metoda, by zyskać pośród klientów szacunek. Dzisiaj na dowolnej stronie internetowej pojawia się informacja o używaniu słynnych ciasteczek, czyli małych, niegroźnych dla naszego komputera, plików tekstowych, które służą do zapisu danych. Internauta dostaje zatem jasny komunikat, że dana strona używa cookie’s i może zadecydować, czy zostawić ich obsługiwanie, czy też ją wyłączyć (dowiedź się więcej na