Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Co się dzieje z mieniem przejętym dłużnika przez komornika? – parę najważniejszych informacji w tym obszarze

Przejęcie mienia przez instytucję komorniczą nie należy dziś do rzadkości. Naruszający prawo i interesy innych dłużnicy tracą w ten sposób najróżniejsze mienie - od pojedynczych sprzętów po całe mieszkania. Przedmioty przejęte przez komornika mogą zostać oddane pod licytacje, których szczegóły są udostępniane do publicznej wiadomości.


-> zobacz przykłady
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Rzeczy, które zajął komornik, a które nie zostały oddane do obrotu handlowego, są licytowane.

Masz chęć przeczytać kolejne bogate w informacje materiały? Jeżeli tak, to zobacz ofertę na witrynie (https://ksiegowosc-kruger.pl/prowadzenie-ksiag-rachunkowych.php), która na pewno posiada ważne dane!

Nie wszystkie przejęte własności rzecz jasna mogą być oddane do obrotu i oddane właściwemu przedsiębiorcy. Gdy nie mogą lub oklejanie reklamowe samochodów kraków po prostu nie mają możliwości sprzedaży, na wniosek wierzyciela komornik oddaje mienie na licytacje.

Są to decyzje instytucji komorniczych – to one decydują o ewentualnym sposobie przejęcia własności. Strony kancelarii komorniczych w większości miast zawierają obwieszczenia, obfite w drobiazgowe dane i kwoty licytowanego mienia. Przedstawiają one licytacje tego mienia, które w danej sytuacji znajduje się w posiadaniu komornika. Na obwieszczeniu o licytacji mienia wyczytamy, poza niezbędnymi szczegółami jak miejsce i godzina licytacji, również cenę wywoławczą, osobiste dane komornika czy numery konta do dokonania przelewu za mienie. Nie jest przy tym ważne czy licytacje komornicze zachodniopomorskie dotyczą pojazdów, większych nieruchomości czy budynku przemysłowego - .


Wytyczne postępowania z przejętym mieniem przez komornika ustala kodeks cywilny. Kluczowe przepisy w tej kwestii nowelizowano przez kilka dobrych lat. W tej chwili najszybszym sposobem przeglądu własności komorniczych oddanych do licytacji jest sprawdzenie lokalnych i centralnych stron komorniczych. Ważniejszą z nich jest strona Podejrzymy tam sporo aktualnych licytacji, oddzielne dla nieruchomości, oddzielne dla ruchomości (a więc innych dóbr materialnych). Jak to bywa w rozbieżności cen w licytacjach, widełki kwot są ogromne - od kilkunastu złotych do wielu milionów: pomocne wskazówki.

Koszty własności przejętej przez komornika, ustala rzeczoznawca. Przepisy Kodeksu Cywilnego ustalają cenę wywołania w pierwszej licytacji publicznej na trzy czwarte ceny szacunkowej. Brak ofert w pierwszym terminie skutkuje obniżeniem ceny wyjściowej do połowy kwoty wartości oszacowanej.