Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Co oznacza skrót ISO i które normy ISO zdołamy teraz wyszczególnić?

ISO znaczy Międzynarodową Organizację Normalizacyjną, zaś jej określenie wywodzi się z angielskiego wyrażenia International Organization for Standardization. Głównym celem tej organizacji jest zespalanie krajowych organizacji normalizacyjnych, warto również wspomnąć, że ISO jest organizacją pozarządową. Fascynującą informacją zapewne jest to, że nazwa ISO nie jest skrótem - jest to oficjalna nazwa, która pozostała entuzjastycznie zaaprobowana w toku konferencji założycielskiej, bo jest ona łatwa do wymówienia a także prosta do zapamiętania.

Iso 9001
Author: Biblioteca de la Universidad de Zaragoza
Source: http://www.flickr.com
Organizacja ISO została założona w Londynie w 1946 roku w czasie jednej konferencji. Na konferencji tej powiązały się dwie przeróżne organizacje, pierwszą z nich była Międzynarodowa Federacja Narodowych Stowarzyszeń Normalizacyjnych zaś kolejną Komitet Koordynacyjny Narodów Zjednoczonych do spraw Standardów.

Prezentowany artykuł jest niesłychanie ciekawy, czyż nie? Jeśli też Twoje zdanie jest podobne, to na pewno pomocne wpisy okażą się dla Ciebie pomocne.

W konferencji tej wzięło udział wiele przedstawicieli różnych państw i miała ona całkiem gwałtowny, niemniej jednak z pewnością ogromnie intrygujący przebieg. Swoją oficjalną aktywność ISO poczęło 23 lutego 1947 roku.

Obecnie możemy wymienić bardzo wiele różnorodnych norm ISO. ISO ustanawia współcześnie normy w każdej dziedzinie życia, wskutek tego możemy wyszczególnić ich faktycznie niezwykle dużo. Wśród wielu rozlicznych norm możemy między innymi wyszczególnić normę Iso 50001 (zobacz) lub też iso 27001, jaka jest normą dotyczącą bezpieczeństwa informacji (wejdź na stronę).

Jeśli opracowany tu wpis pochłonąć Cię i chcesz więcej, to zapewne przypadnie Ci do gustu link do witryny pylon reklamowy, gdzie jest sporo postów.

Dodatkowo w dzisiejszych czasach wyróżnia się także normę ISO 9407, która odpowiada za rozmiar obuwia, a także normę ISO 9000, jaka należy do rodziny norm od kierowania jakością.

Normy HACCP
Author: U.S. Department of Agriculture
Source: http://www.flickr.com
Wśród norm odkryjemy też normę ISO 14001, która jest odpowiedzialna za rozporządzanie środowiskiem, normę ISO 8601, jaka dotyczy zapisu daty i czasu albo także normę ISO 5800, jaka dotyczy czułości filmów fotograficznych. Jak więc widać, norm tych jest istotnie niezwykle dużo i rzeczywiście dotyczą one praktycznie każdych sfer naszego aktualnego życia.