Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Co może windykator?

Przystąpienie windykatora do egzekucji pożyczek to podejście ekstremalne, jednakże częstokroć praktykowane przez samych wierzycieli lub firmy windykacyjne.


egzekucja komornicza jest to przymus jak też ostateczność.
udzielanie porad prawnych
Author: Startup Mena
Source: http://www.flickr.com


sieć
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu


Dochodzi do niej, kiedy mimo uprzednio wydanej przez sąd decyzji, dłużnik w dalszym ciągu nie spłaca swych długów. Zadaniem egzekutora będzie poprowadzenie postępowania w taki sposób, ażeby skutecznie ściągnąć z dłużnika należności dla wierzyciela. Działa na podstawie złożonego poprzez wierzycieli wniosku o wszczęcie postępowania egzekucyjnego. Komornik (sprawdź naszą propozycję) związany jest przekazem wniosku złożonego poprzez wierzyciela.

Nie zwlekaj - jeżeli podoba Ci się ten artykuł, to do zobaczenia (http://www.radca-pr.pl/oferta/prawo-pracy/) są także inne wątki na witrynie, która widnieje pod wskazanym linkiem.

Nie może egzekwować w obszarze szerszym ani też prowadzić egzekucji ze składników majątku, jakie nie zostały zawnioskowane przez wierzyciela.


Znaczy to tyle, że to wierzyciel, w dostarczonym komornikowi piśmie, decyduje o sposobach egzekucji: czy wypłaty mają zostać ściągnięte poprzez zajęcie pensji dłużnika czy może z jego rachunków bankowych, udziałów, ruchomości etc. Komornik, zgodnie z żądaniem wierzyciela, zająć może poszczególne składniki majątku dłużnika (dla przykładu ruchomości czy też nieruchomości), a potem zbyć je w trybie licytacji publicznej. Przepisy prawa wytyczają, co szczegółowo, w wyznaczonych przez wierzyciela ramach, jest w stanie zająć komornik, a co powinien zostawić dłużnikowi jako pieniądze nieodzowne do życia a także utrzymania.
Wśród rzeczy ruchomych, jakie będzie w stanie zająć komornik, znajdą się przykładowo: oprzyrządowanie, w tym RTV i AGD, samochody, komputery, wyposażenie domu itd. Zajmując daną rzecz ruchomą, komornik nie ma obowiązku sprawdzać do kogo ona przynależy.