Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Co to jest znak towarowy i w jaki sposób go zarejestrować?

Zakładamy swoją firmę, pomyśleliśmy już o wszelkich formalnościach. Mamy także opracowaną już strategię marki jak i rozplanowaną akcję promocyjną żeby dotrzeć w łatwiejszy sposób do potencjalnych klientów. Czy faktycznie na pewno zrobiliśmy wszystko? Warto pomyśleć nad zarejestrowaniem naszego znaku towarowego. Jak oraz czemu opłaca się to zrobić?

znak patentowy
Author: Saint-Gobain Abrasives AB Sweden
Source: http://www.flickr.com
Znak towarowy to może być właściwie każdy rodzaj oznaczenia, jaki charakteryzuje konkretną firmę oraz jej wyroby czy usługi. Może on być wyrażony w formie rysunku, napisu, znaku, zestawu barw, a nawet może to być nawet sygnał dźwiękowy. Bardziej znana nazwa tego typu znaku to chociażby logo. Nazwy oraz towary, jakie zastrzeżono posiadają obok znaku towarowego literę R umieszczoną w kółku. Należy wiedzieć, że rejestr znaków towarowych to istotna i przydatna kwestia (przeczytaj więcej: jak zarejestrować znak towarowy). W ten sposób nazwa, jaka jest naszym dziełem może korzystać z ochrony prawnej. Zarejestrowania tego typu znaku należy dokonać w Urzędzie Patentowym, jaki mieści się w Warszawie. Czas w czasie, którego w mocy pozostaje prawo ochronne to 10 lat, jednak oczywiście można przedłużyć ten okres.Żeby zarejestrować swój znak towarowy należy przede wszystkim zobaczyć czy nie był on już przez kogoś innego użyty. Można tego dokonać używając z bazy danych Urzędu Patentowego oraz baz międzynarodowych. Należy należy wypełnić szereg dokumentów, podań, dodać załączniki, które dokładnie opiszą oraz przedstawią nasz znak. Dobrze będzie zapoznać się z regulacjami dotyczącymi tego w jaki sposób wypełniać tego typu podania oraz jak przedstawiają się przepisy dotyczące tej tematyki. Następnie musimy wnieść opłatę za wniesienie zgłoszenia. Całość możemy zanieść do urzędu sami albo wysłać za pomocą poczty albo złożyć online. Jak przerasta nas taka procedura możemy poprosić o pomoc biuro patentowe Kraków choćby posiada dużą ofertę tego typu firm. W ten sposób uda nam się uniknąć wielu formalności (pomocna strona: biuro patentowe Kraków).
znak towarowy
Author: Christopher Tran
Source: http://www.flickr.com

Posiadając zarejestrowany taki znak, mamy pewność, że nasza praca nie zostanie przez kogoś podebrana. Przecież dużo czasu zajęło nam wymyślenie nazwy oraz w ogóle założenie naszej firmy. Nie rejestrując nazwy możemy zaprzepaścić całą swoją pracę. Dobrzetakże wiedzieć gdzie zwrócić się o pomoc w razie potrzeby wystąpienia na drogę sądową. W dużych miastach nie ma problemu z tego typu instytucjami. Pomoże nam kancelaria patentowa Gdańsk przykładowo ma dużą ofertę tego typu firm, warto odwiedzić tę stronę: https://www.jwp.pl/