Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Co jest najważniejsze w bankowości dla klientów indywidualnych?

Na dzień dzisiejszy w celu przyciągnięcia klientów, banki prześcigają się w ofercie dla klientów indywidualnych. Oferta indywidualnych kont w bankach zmienia się z dużym tempem, aktualnie rachunki są coraz mniej kosztowne lub nawet darmowe, a oferta usług dodatkowych jest faktycznie ogromna.

Działanie instytucji bankowych w zachęcaniu klienta opiera się na tym, by zyskać jego zaufanie dobrą ofertą podstawową a później zaoferować mu inne usługi: kredyt, kartę kredytową czy konto oszczędnościowe (więcej zobaczysz tu: link do
monety przy śwince
Author: Sheila Sund
Source: http://www.flickr.com
Badania udowadniają bowiem, że użytkownik posiadający konto w danym banku, chętniej skorzysta z takiej oferty, nawet jeśli jest odrobinę mniej korzystna niż u konkurencji.

Zaufanie to podstawa
Zasadnicza oferta rachunków indywidualnych może się jawić jako nieopłacalna dla banku – nie dość, że korzystanie z rachunku jest całkowicie bezpłatne, to jeszcze sporo banków dysponuję programami lojalnościowymi i oddaje jakąś część wartości transakcji dokonanych drogą internetową. W ten sposób banki chcą zdobyć przywiązanie, w szczególności młodych klientów, którzy nie są jeszcze zapożyczeni.

Jeśli opisywana problematyka jest godna Twojej uwagi, kliknij koniecznie tutaj - ta oferta z pewnością też Cię bardzo zaciekawi.

Rzeczywiste pieniądze bank zarabia bowiem dając pożyczki i kredyty, zwłaszcza te na zakup mieszkania. Dla banku oznacza to bowiem ciągły wpływ środków finansowych przez długi okres – przez nawet parę czy kilkanaście lat w przypadku kredytów hipotecznych. Ponadto, klient związany z bankiem umową kredytową mniej chętnie będzie myśleć nad zmianą banku, nawet jeśli inna oferta jest atrakcyjniejsza
.
Pozostałe usługi bankowe
Instytucje finansowe dają oprócz tego sporo opcji ulokowania zaoszczędzonych środków. Oferowane są tradycyjne lokaty w banku, lokaty wysokiego ryzyka działające w oparciu o giełdę akcji, oraz lokaty mieszane gdzie część środków jest lokowana w obligacje, a pozostałe są inwestowane na giełdzie. Instytucje nierzadko mają własne biura maklerskie, zajmujące się tylko i jedynie zarządzaniem finansami spółki. Oprócz obracaniem oszczędnościami, banki skupują zadłużenia klientów, profesjonalnie działanie to nazywa się konsolidacja kredytów (konsolidacja kredytów). Banki w ramach konsolidacji proponują przeniesienie zobowiązań oraz nawet połączenie kilku zobowiązań w jedno, o korzystniejszym oprocentowaniu.