Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Co jaki czas przeprowadzać ocenę pracowników?

Dzisiaj pozyskanie dobrego pracownika jest bardzo istotnym elementem działalności każdej firmy. Kiedy jednakże odszukamy już tego typu osobę, która świetnie odnajdzie się na określonym stanowisku, musimy także zadbać o nieustanny wzrost jej kwalifikacji. Dokonuje się tego zazwyczaj za pomocą przeróżnego rodzaju szkoleń, najpierw jednak musimy posiadać wiedzę na temat tego, w jakich kategoriach rozwój naszych pracowników nie odbywa się tak jakbyśmy tego oczekiwali.


Biznesmen
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Istotne jest więc rozpatrzenie dokonań personelu i poddanie analizie tego co wciąż należy poprawić. W tymże celu, zwykle wykonuje się okresowe oceny pracowników firmy, które mają wykazać wszystkie nie do końca dobrze działające elementy w pracy osób zatrudnionych na danym stanowisku. Dzisiaj są one stosowane przez znaczną część firm w naszym kraju i przynoszą bardzo dobre efekty.

Dużo ludzi, kiedy słyszy termin ocena okresowa pracownika wyobraża sobie czynności, których celem jest wyszukanie najsłabszego ogniwa w przedsiębiorstwie i dokonanie redukcji w personelu. Z powodu takiego postrzegania sprawy, ocena pracownicza nierzadko powoduje lęk wśród ludzi pracujących w danym przedsiębiorstwie. Nie powinno tak jednakże być, gdyż takiego rodzaju analizy mają jedynie pokazać w jaki sposób przebiega wzrost kwalifikacji pracownika (zobacz https://poradnikpracownika.pl/-wniosek-o-urlop-wypoczynkowy-darmowy-wzor-z-omowieniem) na określonym stanowisku. Jeśli wyniki nie będą satysfakcjonujące, następnym krokiem pracodawców ma być poprawa możliwości, za pomocą których takiego typu rozwój powinien mieć miejsce, a nie zwalnianie podwładnych. W związku z tym, ocena pracownicza powinna być postrzegana przez pracowników jako sposobność do wskazania swoim przełożonym, niedoskonałości w funkcjonowaniu konkretnych sekcji przedsiębiorstwa.

Ocena okresowa pracownika ma miejsce zwykle raz na pół roku lub [job service - praca holandia agencja] na rok, a kryteria oceniania powinny zależeć głównie od stanowiska, które zajmuje oceniana osoba - jeśli poszukujesz sprawdzonego pracownika skorzystaj z usług outsourcingu, które są dostępne pod tym linkiem: Grupa PCG - outsourcing pracowniczy. Istnieje parę najważniejszych metod dokonywania tego typu ocen.


Dwie z nich polegają na ocenieniu konkretnego pracownika przez ludzi z jego najbliższego otoczenia. W przykładzie metody nazywanej 360 stopni, oceniają nie wyłącznie pozostali pracownicy i przełożeni ale także wybrani klienci, a także pracownik swoich szefów. Z kolei ocena 180 stopni, wyklucza tą drugą część oceny, dlatego też rozwój pracownika w danych kategoriach jest analizowany przez innych pracowników oraz szefów.