Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Bum budowlany - kiedy mamy się go spodziewać?

W ubiegłych latach doświadczaliśmy na rynku nieruchomości wyraźny wzrost. Podaż mocno przewyższa popyt i powoduje licznych inwestycji deweloperskich. Sytuacja ta skutkuje także wyraźnym wzrostem ceny mieszkań.
Wrocław
Author: Guillaume Speurt
Source: http://www.flickr.com
Obniżka stop kredytowych, która od 2012 roku wciąż zmaga spowodowała zwiększenia zdolności kredytowej Polaków. Już w 2014 roku zdolność kredytowa gospodarstw domowych wzrosła 56 procent. Wpływ na to mają polityka rządową oraz coraz bogatsze portfele Polaków. Równie istotna jest także stabilna polityka na rynku nieruchomości.

Negatywnie na popyt mieszkaniowy może rzutować podwyżka wkładu własnego kredytów. Od stycznia obecnego roku wynosi on piętnaście procent, w przyszłych latach ma sięgnąć nawet dwadzieścia procent. Rekomendacja “S” przyznawana przez banki nie powinna przekraczać 85 procent, to za przyczyną specjalnych procedur, takich jak ubezpieczenie wkładu własnego można otrzymać 90 procentowe wsparcie finansowe. Część banków już wcześniej używało takiego gwarancji. Jest zatem kwestią zmienną na ile wzrost wkładu własnego w rzeczywistości zahamuje sprzedaż mieszkań.

Głównie w większych miastach odnotowywany jest tzw. boom mieszkaniowy. Można tu wskazać szczególnie Wrocław.

Opracowaliśmy dla Ciebie następne przyciągające wiadomości na interesujący Cię dział. Wejdź do nowego wpisu i czytaj wpis domy na sprzedaż w hiszpanii.

Rynek deweloperski rozwija się tam wyjątkowo. Już samo umieszczenie w wyszukiwarce internetowej słów: "nowe mieszkania Wrocław" pozwala uzyskać ogromną ilość wyników jak . Nie jest to oczywiście domena Wrocławia, ale dotyczy także do innych miast.Wrocław nocą
Author: Maciek Lulko
Source: http://www.flickr.com
O zbliżającym się boomie są wyraźnie przekonani deweloperzy, którzy budują bardzo intensywnie i nieprzerwanie rozpoczynają nowe inwestycje. Motorem rynku deweloperskiego jest również program Mieszkanie Dla Młodych. Jesienią ubiegłego roku wpłynęła najwyższą dotychczas liczbę aplikacji. Wsparcie udzielane w oparciu o program rządowy kusi młodych, choć często wybierane są mieszkania używane mieszkania.

Czy przyszłość dla rynku deweloperów rysuje się tylko w jasnych barwach? Czas zweryfikuje. Bardzo dużo jest uwarunkowane od wyników akcji kredytowej i reakcji potencjalnych kredytobiorców na zwiększenie wkładu własnego. Pierwsze efekty będzie można obserwować już w okresie zbliżających się miesięcy, na wnioski warto poczekać do końca roku.