Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Biznes w Polsce. Czy to na pewno przemyślany koncept?

Posiadając własną działalność gospodarczą musimy zmagać się z wieloma utrudnieniami. Mawia się co prawda, że człowiek jest na swoim i to akurat prawda, bo nie ma nad sobą dyrektora, lecz... Posiada za to innych szefów, a jest ich bardzo dużo, więc powinien się z nimi liczyć.
Mocne wejście Twojej firmy
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Urzędnicy, ponieważ o nich w tym momencie mówimy, to koszmar każdego z przedsiębiorców, zwłaszcza w naszym kraju. Nie twierdzę, iż są kraje, gdzie jest korzystniej, bo wiem, że istnieją też kraje, w których jest gorzej. Niemniej, jako członek Unii Europejskiej i kraj, który dość szybko się rozwija, powinniśmy mieć trochę lepsze podejście do ludzi posiadających własne działalności gospodarcze.

No bo przecież prywatne firmy (zobacz rozliczenia międzyokresowe kosztów) to same korzyści dla gospodarki. Dzięki temu, iż istnieją rynek usług rośnie w siłę, dzięki temu zatrudniani są również ludzie, którzy dostają wypłatę, tak więc mogą robić zakupy. Jeśli zaś jest duże bezrobocie to z tymi ludźmi również musimy coś zrobić. Posyła się ich w takiej sytuacji do opieki społecznej po zapomogi, ale to my płacimy, jako podatnicy za tą pomoc...

Czy wiesz, że bez problemu możesz poszerzyć zakres swej wiedzy związanej z omawianym zagadnieniem? Po prostu kliknij ten odnośnik oraz zobacz tekst.

Jeśli zaś na rynku jest dużo działalności gospodarczych, jakie mają zatrudnionych, to problem bezrobocia ulega zmniejszeniu, ludzie mają oszczędności, robią zakupy, co jednocześnie napędza konsumpcję – kolejną korzyść dla gospodarki. Na przykład tego typu firma, która prowadzi szkolenia bhp w Warszawie, nie tylko, iż obsługuje wiele innych firm, to jeszcze oferuje|świadczy usługi usługi przydatne dla wszystkich - więcej o szkoleniach z zakresu bhp.

E-biznes, internet
Author: sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Nawet, jeśli ktoś ma firmę jednosodową, a musimy zauważyć, że w naszym kraju jest sporo takiej formy zatrudnienia to także pozytywnie, bo taka osoba zamiast kombinować, działa, oferuje swoje usługi, a gospodarka dzięki temu kwitnie. Przecież przedsiębiorca (choćby jednoosobowa działalność) płaci podatki, ubezpieczenie i inne opłaty, więc państwo polskie powinno być wdzięczne. Niestety, u nas przeważnie wszystkich traktuje się jak potencjalnych złodziei, więc nie dość, że opłaty są wygórowane (i nie ma mowy o ich zmniejszeniu), to jeszcze przeprowadzane są kontrole skarbowe i inne, które kosztują dużo niepokoju i nerwów. Wielu ludzi nie wytrzymuje tego i wyjeżdża za granicę.

Może to się kiedyś odmieni, może nigdy. Patrząc na podejście do wielu innych sfer, nie ma co się łudzić. Istnieje zasada, my sobie, a wy sobie, przez co zyskują tylko Ci, którzy maja wpływy, znajomości i tak zwane „plecy” na każdym urzędowym szczeblu - (link do wpisu) na