Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Bezpieczeństwo w firmie

O ile kiedykolwiek czytaliście coś na temat dawnego kapitalizmu, z pewnością dobrze wiecie o koszmarnych katastrofach, które czasem nawiedzały wielkie hale fabryczne.


Kiedyś nawet niewielki pożar umiał zabić rzesze pracowników zakładów, bo nie przestrzegano (nie znano jeszcze) fundamentalnych norm BHP. Poza tym nie wynaleziono jeszcze automatów, które zabezpieczyłyby życie robotników. Tak samo jest obecnie w krajach biednych – ludzie wykonują prace tam w niebezpiecznych warunkach.


afg.poznan
Source: http://www.afg.poznan.pl/


W mediach regularnie można oglądać wiadomości o kolejnych tragediach. Nowoczesna automatyka przemysłowa (sprawdź na stronie ) umie uratować wiele żyć, więc musimy być wdzięczni za taką korzystną technologię.Taka automatyka to nie wyłącznie proste w przechowalniach. W dzisiejszych halach fabrycznych (nie piszemy tu o tych zlokalizowanych w krajach biednych) muszą być uruchomione rozliczne zabezpieczenia. Najbardziej podstawowym typem broni przeciwko zagrożeniom są silne czujniki, które mogą wyłowić nawet najdelikatniejszą woń płomienia.


Biznes, mężczyźni
Author: Biuro Prasowe Starter
Source: Biuro Prasowe Starter


Powinny być one zamontowane we wszystkich zakładach produkcyjnych, w których w użyciu jest ogień. Samo wyczucie źródła dymy to nie koniec – czujniki muszą być połączone ze złożonym systemem. Późniejszym krokiem musi być uruchomienie specjalnych wydmuchiwaczy, które usuwają dym z hali fabrycznej .

Na pewno przyda Ci się kluczowa witryna, jeżeli pragniesz przeczytać sporo informacji na ten temat. Zapraszamy zatem, żebyś kliknął w poniższy link.

To istotna kwestia, bo zazwyczaj to dymy są bardziej niebezpieczne dla człowieka, niż same płomienie. Jeśli w firmie stosowane są trujące pierwiastki, ten element systemu chroniącego jest najważniejszy.
Jednocześnie ma aktywować się alarm, który oznacza, że pracownicy muszą szybko wyjść z fabryki. Aby usprawnić ewakuację zatrudnionych, mądrze jest zaznaczyć dokładnie drogi do wyjść.


Warto namalować je fluorescencyjną farbą, by nawet przy nikłym świetnie pracownicy mogli dostrzec drogowskazy.