Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Bezpieczeństwo pracy przede wszystkim

Bezpieczeństwo to słowo klucz w niezliczonej ilości profesjach. W niektórych takie określenie może zakrawać na żart, ponieważ istnieją zawody wymagające stałego narażania swojego życia właśnie na... ryzyko.
Dwóch mężczyzn
Author: Dennis Hamilton
Source: http://www.flickr.com
Jednakże, i w tego typu profesjach (a może przede wszystkim) stosuje się specjalne praktyki, jakie mają ograniczyć ewentualne ryzyko uszczerbku na zdrowiu. Większość profesji nie jest klasyfikowana do takich niebezpiecznych, lecz pomimo tego bezpieczeństwo jest dostrajane przez specjalne prawa. Znamy to pod postacią skrótu BHP.

BHP, czyli Bezpieczeństwo i Higiena Pracy to nazwa zbioru przepisów, a również zasad, jakie tyczą się bezpieczeństwa i higieny w wykonywaniu pracy. Jest to także autonomiczna dziedzina wiedzy, której generalnym punktem badawczym jest tworzenie jak najbardziej solidnych warunków pracy. BHP to przede wszystkim zagadnienia z medycyny i ekonomiki pracy, a jednocześnie psychologii i ergonomii pracy. Wyznacza zbiór zasad, które powinny być spełnione, aby praca odbywała się w jak najbardziej bezpiecznych i higienicznych warunkach. Jak wspomniano we wstępie, określenie „bezpieczeństwo” można różnie pojmować (w zależności od zawodu), tak więc może ono definiować zagrożenie pod kontrolą, zagrożenie realne do akceptacji na określonym poziomie lub stanu właściwego z normą określoną dla danej
Trójka pracujących ludzi
Author: Oregon Department of Forestry
Source: http://www.flickr.com
profesji.W każdym przedsiębiorstwie potrzebny jest okresowy nadzór i szkolenia BHP.

Prezentowany tekst przedstawia faktycznie ciekawe kwestie, ale przeczytaj ponadto tamto źródło (https://www.eksprespozyczka.pl) - na pewno stwierdzisz, że są wartościowe.

To konieczne, aby każdy z pracowników miał świadomość czyhającego niebezpieczeństwa, praw, jakich trzeba przestrzegać, a również solidnego reagowania w krytycznej sytuacji. Szkolenia skupiają się na teorii, ale i zajęciach praktycznych. Jak może wyglądać praktyka? Przykładowo wyjaśniane jest jak posługiwać się gaśnicą, w sytuacji, kiedy wybuchnie pożar. Szkolenia takie (strona firmy) są przeprowadzane w każdym zakładzie pracy, są tak więc szkolenia BHP w Warszawie, lecz też i w mniejszych miastach.

Każdy z pracowników jest zobowiązany przejść tego typu szkolenie, to powinność pracodawcy, by to zapewnić. W niektórych zakładach pracy zaniedbuje się tego typu przygotowanie twierdząc, że nic one nie wnoszą do tematu, że przecież nic się nie stanie. To błąd! A najbardziej się o tym przekonujemy już po tym, jak się coś niedobrego wydarzy.