Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Bez strony internetowej będzie ciężko

W tych czasach firma, która nie ma strony w internecie, nie istnieje wcale. Nic więc dziwnego, że jedną z najważniejszych form reklamy, podejmowanych przez przedsiębiorców, jest wdrożenie profesjonalnej strony internetowej określonej marki. Tutaj kluczem jest dobór odpowiedniej domeny, to znaczy adresu strony www, z którym od tego czasu będzie identyfikowana dana firma. Jest to o tyle istotne, że może przesądzić o sukcesie bądź porażce danego przedsięwzięcia.


WWW
Author: Bull3t
Source: http://www.flickr.com
Jak dobrze wybrać domenę

Zasadniczo są dwa rodzaje domen (nazw). Pierwsza z nich to nazwa wyszukiwana, która zakłada zawarcie w adresie słów określających branżę danej firmy. Tutaj należy się zastanowić, co będą wyszukiwać osoby, które chcą znaleźć usługi lub produkty, jakie oferuje. Wtedy na nazwę mogą się składać najwyżej trzy tego typu słowa. To rozwiązanie, chociaż zapewne zwiększy ilość odwiedzających naszą stronę, nie do końca będzie promować daną markę.

Dlatego powstał drugi typ nazw serwisów, markowa. W tym wypadku url strony jest jednoznacznie związany z marką firmy. Jest to szczególnie korzystne wyjście, kiedy tego typu działalność jest lub była bardzo popularna, wtedy znalezienie popularnej domeny szukanej nie spełnia w pełni.
Kupno walut przez internet
Author: istock.com
Source: istock.com
Zdecydowaną zaletą domeny markowej jest to, że klienci mają szansę ją sobie przypomnieć, co powoduje, że większe są szanse na to, że powrócą na nią w przyszłości. A co za tym idzie warto, aby nazwa domeny była jak najbardziej krótka i łatwo kojarzona. W efekcie istnieje znaczne prawdopodobieństwo, że ktoś, kto zobaczy ją na plakacie czy ulotce, wejdzie na nią po zalogowaniu się do sieci. Ważne jest także, aby w domenie nie wykorzystywać niepotrzebnych cyfr i używania obok siebie podobnych liter.

Giełdy domen

Czasem najlepsza domena dla danej firmy jest już wykupiona. Ale to nic straconego.

Czy chciałbyś sprawdzić opisywaną problematykę z zupełnie innej strony? Jeśli tak, to zobacz również wpisy z www, które znajdziesz gdy klikniesz tego linku.

Powstają bowiem giełdy domen, na których dochodzi do licytacji najbardziej atrakcyjnych adresów stron internetowych. W takim miejscu można się bez problemu domyślić, które z nich odnotowują największą popularność, ponieważ ceny niektórych dochodzą nawet do kilkunastu tysięcy złotych.