Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Bankowość dla przedsiębiorców

Zarówno średnie, wielkie jak i najmniejsze przedsiębiorstwa potrzebują odpowiednich kont w banku. Oferta dla przedsiębiorców jest różna od tej, jaką proponuje się klientom indywidualnym. Jako że na kontach firmowych obraca się o wiele większymi sumami, banki w celu zwabienia klienta udostępniają mu pakiet atrakcji oraz ewentualnie gratisy w formie urządzeń mobilnych – przykładowo popularnych typów tabletów. Tego rodzaju konta przede wszystkim dają opcję prowadzenia wielu rozmaitych pomniejszych kont, których ograniczenia określa sam klient. Daje to opcję nieskomplikowanego obserwowania środków finansowych w obrębie przedsiębiorstwa, co jest niezwykle istotne dla średnich i największych przedsiębiorstw.
bankonoty i monety
Author: Butz.2013
Source: http://www.flickr.com
Profity od banków Większość banków udostępniając biznesmenowi konto dla firmy , dba o to aby jego obsługa była jak najtańsza. Często zdarza się więc tak, że posiadanie rachunku jest zupełnie darmowe, a bank wymaga opłat wyłącznie za kartę debetową, jeśli nie zostaną wykonane pewne czynności (przykładowo transakcje kartą na odpowiednią kwotę), oraz niekiedy za przelewy. Banki w większości oferują bezpłatne przelewy do ZUS oraz urzędu skarbowego, tak żeby bez ponoszenia dodatkowych kosztów można było opłacać ubezpieczenie dla zatrudnionych, oraz rozliczać się stale z podatku od towarów i usług. Zdarza się także, że rachunek jest powiązany z innymi usługami, umożliwiającymi tworzenie księgowości czy sporządzania rachunków.Przelewy w kraju i za granicą
Na rachunkach przedsiębiorstwa przeprowadza się bardzo wiele transakcji pieniężnych – od tych związanych z zamówieniami od klientów, po wypłaty dla pracowników. Dobrze jest więc zdecydować się na właściwy rachunek sprawdzając koszty transakcji, może się bowiem okazać że będzie to największy koszt prowadzenia rachunku. Trzeba się także przyjrzeć cenom przelewów międzynarodowych, głównie w ramach Unii Europejskiej.

Pragniesz przeczytać inne podobne praktyczne wskazówki? Jeżeli tak, to zobacz tutaj zakładowy fundusz świadczeń socjalnych, a niewątpliwie nie odczujesz rozczarowania.

Kilka lat temu państwa członkowskie Unii podpisały specjalny dokument umożliwiający firmom dokonywanie szybkich transakcji bezgotówkowych w Euro. Tego rodzaju transakcja jest znana pod nazwą „przelew Sepa” (więcej info tu: ). Jest to usługa za jaką banki pobierają opłatę, dlatego zapoznając się z ofertą powinno się sprawdzić jednorazowy koszt tego rodzaju transakcji.