Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Bądźmy otwarci na rynek pracy

W końcu nadeszła wiosna, a wraz z nią w Żorach widnieje coraz większą ilość ogłoszeń w sprawie pracy. Ta sytuacja utrzymuje się już od wielu lat. Przeważnie mieszkańcy mogą znaleźć wolne etaty w, usługach lub gastronomii.

Zaczynają pojawiać się propozycje pracy związane z budownictwem – póki co ostrożnie, jednak uwzględnijmy, iż wiosna właśnie nadchodzi, toteż ta sytuacja szybko ulegnie zmianie.W jaki sposób miasto radzi sobie z wysokim wskaźnikiem bezrobocia? Urząd Pracy w Żorach tworzy różne formy wsparcia dla osób, które widnieją w rejestrze jako bezrobotne. Są to np. szkolenia zawodowe lub staże, które są zachęcającym pomysłem polegającym na opanowaniu umiejętności praktycznych. Ponad 2,3 mln zł przeznaczy w obecnym roku Powiatowy Urząd Pracy w Żorach na aktywizację osób bezrobotnych w mieście.

Zaciekawił Cię ten artykuł? Jeśli tak, to bez wahania przekonaj się, co znajdziesz w ofercie praca za granica kalisz, która tyczy się tej samej tematyki.

Okulary z soczewkami do pracy biurowej
Author: JZO
Source: JZO
(Zobacz oferty pracy włocławek) Ta robiąca wrażenie pula środków ma wystarczyć na staże dla około 175 osób i liczne szkolenia dla np. kasjerów, kierowców wózków widłowych, czy monterów rusztowań. W bieżącym roku zostanie przyznanych około 40 dotacji dla osób zakładających własny biznes.Celem projektu jest zwiększenie motywacji wśród osób bezrobotnych do podjęcia działań a także edukacja z dziedziny przedsiębiorczości. Zwłaszcza na tego typu rozwiązania liczą bezrobotne kobiety, które ostatnimi czasy stanowią ponad 60 proc. z wszystkich bezrobotnych osób. Sporą okazją na pracę są dla nich np. koreańskie fabryki działające w Żorach, które co jakiś czas zgłaszają się do urzędu z zamiarem przyjęcia nowych pracowników.
praca grafik 3d Żory
Author: HM Revenue & Customs
Source: http://www.flickr.com

Jeśli chcemy pomóc losowi, pomocne jest wykazanie się własną inicjatywą. Przydatny w tym przedsięwzięciu może okazać się internet. Zdecydujmy się więc poświęcić czas poszukując ofert, które widnieją na portalach poświęconych pracy. Nie bójmy się nowych wyzwań, ponieważ może się zdarzyć, iż zawód z którym nie wiązaliśmy przyszłości okaże się ciekawy zarówno po względem finansowym, jak i rozwoju własnej osoby. Wystarczy wpisać w sieci frazę: oferty pracy Żory, a być może dopisze nam szczęście i odnajdziemy swego nowego pracodawcę. Kiedy mamy zamiar bardziej sprecyzować nasze poszukiwania określmy w tytule naszą profesję, dodając np. praca grafik 3d.