Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Atest na zgodność z normą Globalgap, to wzrost renomy produktów, świadectwo bezpieczeństwa zdrowia artykułów spożywczych.

Czy w obecnych czasach, gdy na własnej skórze przeżywamy symptomy kryzysu gospodarczego, a szefowie przedsiębiorstw obcinają maksymalnie wydatki, istotne są standardy? Przecież według obiegowej opinii jaka jest od dawna wśród pracowników firm posiadających certyfikaty systemów zarządzania jakością, jest to wyłącznie nadprogramowa biurokracja, zwykle niepotrzebna oraz niemałe wydatki związane z kontynuacją takiej procedury?


certyfikat
Author: Jan Albrecht
Source: http://www.flickr.com
A jednak korzystne. ISO zalicza się do unormowanych systemów zarządzania jakością, przyrodą, bezpieczeństwem BHP, informacji lub (szczegółowe informacje) żywności, których normy określa Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna. Dzięki Certyfikatowi ISO, Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna, wdrożyła powszechny i czytelny znak renomy, który posiada moc na na całej kuli ziemskiej .

Najbardziej napotykanym typem jest dokumentacja ISO 9001. Obecne zasady ISO, aktualizowane były w 2009 roku, stanowiąc prawdziwą prawomocną normę jakości, inne „znaki jakości”, przeważnie są sztuczkami marketingowymi. Organizacje i usługi określone zaświadczeniem ISO, są cenione na na wszystkich kontynentach.

Dla przykładu Globalgap, który bardzo często stanowi wejście do nowych obszarów sprzedaży. W powszechnym praktycznym znaczeniu, oznacza certyfikat, wymagany przez markety lub innych odbiorców, którzy od niego uzależniają rozpoczęcie lub kontynuację koopelub (sprawdź to koniecznie)ji handlowej z producentami zaopatrującymi w nieprzetworzone produkty rolne. Obecnie Globalgap najbardziej rozwinięty jest w gronie producentów świeżych owoców i warzyw.

W szerszym znaczeniu - Globalgap to zespół żądań dla produkcji pierwotnej, których wykonanie ma zapewnić wysoką jakość i przede wszystkim pewność produkowanej żywności. Procedura Globalgap dotyczy każdego producenta, świadomego wpływu swojej działalności na renomę i gwarancję wytwarzanych produktów spożywczych. Jest systemem wdrażanym przez grupy producenckie, stowarzyszenia rolników, hurtownie wraz z ich dystrybutorami, a także przez rolników indywidualnych. W tym miejscu więcej info na ten temat - system zarządzania.


certyfikat ISO
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com
Przedsiębiorstwa mające certyfikację na zgodność ze standardem Globalgap mają ogrom zysków z tego tytułu. Otrzymują certyfikat gwarancji produktu zdrowego swoich produktów. Potwierdzenie zgodności procesu produkcji z międzynarodowymi standardami. Obniżenie kosztów produkcji. Wytwórcy posiadają ułatwienie w zawarciu nowych relacji handlowych. A zwłaszcza stają się najlepsi.