Oprocentowanie

Oferty banków

wypłacanie pieniędzy z bankomatu
Author: valeriy osipov
Source: http://www.flickr.com
We współczesnym świecie coraz mniej jest ludzi, którzy nie korzystają z oferty banków. Do lamusa odchodzi praktyka umieszczania pieniędzy w przysłowiowej skarpecie. Społeczeństwa stają się znacznie bardziej uświadomione co do korzyści, które niesie za sobą otwarcie konta w banku czy wykorzystywanie pozostałych usług tego typu instytucji. Oprócz tego banki podążają za trendami, udostępniając ulepszone usługi, jak również stosując najnowsze technologie. Pewnego rodzaju punktem przełomowym w bankowości było wprowadzenie kont wyłącznie internetowych.

Jaki produkt finansowy najlepiej sprawdzi się w powiększaniu małych kwot?

Finanse
Author: Simon Cunningham
Source: http://www.flickr.com
Na polskim rynku ciągle pojawiają się nowe, interesujące produkty finansowe. Oferty instytucji bankowych adresowane do osób, które kierują się myślą o oszczędzaniu pieniędzy, są także coraz bardziej urozmaicone i coraz trudniej zorientować się w pierwszym odczuciu w ich plusach i minusach. W wyborze mogą pomóc portale finansowe gromadzące informacje i zestawiające propozycje albo liczne fora internetowe, które zbierają komentarze na temat produktów finansowych.

Finanse niewielkich firm - interesujące porady o pożyczkach i kontach

monety na blacie stołu
Author: Cory Doctorow
Source: http://www.flickr.com
Każde, nawet najmniejsze przedsiębiorstwo wymaga oddzielnego konta dla prawidłowego prowadzenia księgowości i zarządzania finansami. Firmy, w zależności od formy prawnej mogą mieć więcej niż jednego właściciela. W takim wypadku prowadzenie w firmie rachunku bankowego jest niezbędne. Zaprezentowane w tym roku wiadomości ujawniają, że zdecydowaną większość przedsiębiorstw powstałych w ciągu ostatnich kilku lat stanowią jednoosobowe firmy. Część przedsiębiorców prowadzących taką działalność nie decyduje się na prowadzenie firmowego konta i obraca finansami spółki z konta osobistego. Jeśli jednak firma osiągnie sukces, a jej wpływy się rozszerzają, dobrze jest wziąć pod uwagę takie rozwiązanie.

Czy warto prowadzić konto firmowe?

niebieska świnka skarbonka
Author: Ken Teegardin
Source: http://www.flickr.com
Spora część przedsiębiorców w trakcie wypełniania wszystkich formalności związanych z zakładaniem firmy, zadaje sobie pytanie dotyczące potrzeby posiadania konta firmowego. A jest to zdecydowanie ważna kwestia ponieważ o sytuację finansową firmy powinniśmy zadbać od samego początku. Do czego jest nam potrzebne konto firmowe?

Jak zaufać giełdzie?

Giełda w Tokio
Author: Stéfan
Source: flickr.com
W czasach obecnego kryzysu finansowego trudno zdecydować się jak najpewniej prawidłowo zadbać o swoją przyszłość, jak również o swoje pieniądze. Umieszczenie całego swojego kapitału w bankowym sejfie nie wydaje się najbardziej opłacalną opcją. stopy procentowe nie gwarantują w dzisiejszych czasach zbyt wielkich przychodów pochodzących od odsetek. Przetrzymywanie pieniędzy
tylko na koncie jest stanowczo marnotrawieniem ich możliwości, a także
szansy na większy zarobek.

Papiery wartościowe dobrym pomysłem na największą możliwość mało ryzykownych inwestycji.

Gpwcatalyst - obligacje skarbowe
Source: Gpwcatalyst.pl
Obligacja to rodzaj papieru wartościowego, zwykle podlegającego stałemu oprocentowaniu zależnemu od inflacji. Jest to papier dokumentujący pożyczkę podmiotowi na uprzednio ustalony czas. Pożyczkobiorcą może być kilka podmiotów – zazwyczaj jest to skarb państwa, od kilku lat może to być też samorząd czy firma. Oba rodzaje różnią się kilkoma elementami. Najbardziej zauważalną różnicą jest sposób wypłacania należności – w sytuacji obligacji skarbu państwa wypłata całej należności.

Zalety posiadania konta bankowego

obliczenia finansowe
Author: Ken Teegardin
Source: http://www.flickr.com
Są wśród nas osoby, którym wydaje się, że na oszczędzanie zwyczajnie ich nie stać. A przecież przy odrobinie dobrej woli i zaangażowaniu, zbieranie oszczędności może być nietrudne, a co więcej przyjemne. Nad wyraz pomocne może okazać się w naszym przedsięwzięciu założenie konta oszczędnościowego.

Korzystne obligacje

Author: AMagill
W naszym kraju zauważyć daje się rozdział papierów wartościowych, a jeśli przeanalizujemy listy zastawne wskazać powinno się hipoteczne oraz publiczne. Do ich silnych stron dodać należy na pewno jasność wiążących się z nimi przepisów i pełne bezpieczeństwo zawierania umów. Szczególnie prężnie rozrastająca się gospodarka w Polsce pozwala również na rozrastanie się sektora obejmującego kredyty hipoteczne. Jest także możliwość ich obrotu na rynku wtórnym, co jest niezwykle korzystne.

Depozyty terminowe - na które warto się zdecydować?

Wachlarz z banknotów
Author: Dick Thomas Johnson
Source: http://www.flickr.com
Dzisiejsze, niepomiernie niestabilne pod względem finansowym czasy zobowiązują nas do wypatrywania przetestowanych sposobów, dzięki którym możemy podnieść nasz stan konta. Sporo z nich nie jest nam natomiast stanie zaoferować atrakcyjnego stanu zwrotu.

O jakich aspektach trzeba by pamiętać przy zaciąganiu pożyczki?

Niebieska skarbonka i monety
Author: Ken Teegardin
Source: http://www.flickr.com
Nasze życie w wielu przypadkach jest pełne nieprzewidzianych wydatków, które są podyktowane przypadkiem losowym czy nieplanowanym kosztem. W takich chwilach przeważnie sięgamy do własnych oszczędności, tymczasem nie zawsze ich pułap jest wystarczający.

Bezpieczne obligacje skarbowe

Notowania giełdowe
Author: NewConncet.info
Source: http://www.newconnect.info
W dzisiejszych czasach złożenie kapitału nie wydaje się teraz najkorzystniejszą opcją. Może zamiast tego pewniej zainwestować w obligacje skarbowe? W trakcie obecnego kryzysu finansowego ciężko zabezpieczyć skutecznie swoje pieniądze, bądź też sprawić, aby ten dobrze pracował na koncie. Niestety, stopy procentowe nie gwarantują zbyt wielkich przychodów dlatego też przechowywanie kapitału tylko na koncie jest zdecydowanie marnotrawieniem ich potencjału, jak również możliwości większego zarobku.