audytor

Kim jest audytor i w czym pomaga przedsiębiorstwu

spotkanie załogi, biznes
Author: DoDEA
Source: http://www.flickr.com
Audytor to profesja ogólnie postrzegana za bardzo dobrą. Jest to postać o szczególnych predyspozycjach, której kwalifikacje wybiegają sporo poza obszar księgowości. Bo właśnie sprawy rachunkowe to główny obiekt zainteresowania audytora. Przeprowadzając kontrole w różnych firmach, tego typu specjalista jest zobowiązany dokonać dogłębnej analizy kosztów, skontrolować finanse. Zwykle także daje rady w tych kwestiach. Musi zatem posiadać dużo szersze spojrzenie na całą sprawę, niż szeregowy księgowy w konkretnej firmie. Zwykle robi dodatkowe raporty oraz wykazy.
Mnóstwo pracy mają audytorzy przypisani do konkretnej branży.

Kontrola zewnętrzna - przez kogo może być przeprowadzany?

audyt
Author: Farther Along
Source: http://www.flickr.com
Auditing zewnętrzny realizowany jest przez zewnętrznych biegłych rewidentów od audytowanego podmiotu. Audyt musi być przeprowadzany przez osoby, jakie posiadają wszelkie upoważnienia do realizowania analiz raportów finansowych. Auditing zewnętrzny może być wykonywany przez jednostki audytorskie a także niezależne instytucje, wszystko zależy tak naprawdę od tego, który podmiot będzie poddany auditingowi.

Rynek usług księgowych w Warszawie

Księgowość, finanse
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Jeśli widzisz, że w twoim przedsiębiorstwie coś niekorzystnego dzieje się z księgami, to nie czekaj i zatrudnij specjalistów, którzy zrobią w twoje firmie ogólny audyt finansowy. Jest to drobiazgowe skontrolowanie rachunków przedsiębiorstwa przez zespół dobrze przygotowanych audytorów. Będą poszukiwać oni wszelakich pomyłek i złych operacji, które przeprowadzali twoi zatrudnieni.

Audyt odpowiedzią na kryzys?

Księgowość
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Prowadzenie własnego przedsiębiorstwa to niełatwa rzecz. Wie o tym każdy szef. Trzeba analizować każdy element pracy firmy, począwszy od działu kadr, po finanse. A na domiar złego do naszego kraju zbliża się kryzys, więc przedsiębiorstwa, które planują stać solidnie na rynku, powinny oczyścić swoje finanse.