audytor

Audyt odpowiedzią na kryzys?

Księgowość
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Prowadzenie własnego przedsiębiorstwa to niełatwa rzecz. Wie o tym każdy szef. Trzeba analizować każdy element pracy firmy, począwszy od działu kadr, po finanse. A na domiar złego do naszego kraju zbliża się kryzys, więc przedsiębiorstwa, które planują stać solidnie na rynku, powinny oczyścić swoje finanse.

Kontrola zewnętrzna - przez kogo może być przeprowadzany?

audyt
Author: Farther Along
Source: http://www.flickr.com
Audyt zewnętrzny realizowany jest przez niezależnych biegłych rewidentów od audytowanego podmiotu. Audyt musi być realizowany przez osoby, jakie posiadają wszystkie uprawnienia do przeprowadzania badania raportów finansowych. Audyt zewnętrzny może być przeprowadzany przez jednostki audytorskie oraz niezależne instytucje, wszystko jest zależne tak naprawdę od tego, który podmiot będzie poddawany auditingowi.

Kim jest audytor i w czym pomaga przedsiębiorstwu

spotkanie załogi, biznes
Author: DoDEA
Source: http://www.flickr.com
Audytor to profesja ogólnie postrzegana za bardzo dobrą. Jest to osoba o szczególnych umiejętnościach, której kwalifikacje wybiegają sporo poza dział księgowości. Bo przecież sprawy rachunkowe to podstawowy obiekt którym interesuje audytora. Prowadząc kontrole w rozmaitych instytucjach, taki fachowiec musi dokonać dogłębnej analizy kosztów, skontrolować finanse. Zwykle również udziela porad w sprawach finansowych. Musi więc posiadać dużo szersze spojrzenie na całą sprawę, niż szeregowy księgowy w konkretnej firmie. Zazwyczaj robi dodatkowe raporty oraz wykazy.
Jeszcze więcej pracy mają audytorzy przypisani do konkretnej branży.

Rynek usług księgowych w Warszawie

Księgowość, finanse
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
W sytuacji, gdy zauważasz, że w twoim przedsiębiorstwie coś niekorzystnego dzieje się z budżetem, to nie ociągaj się i zatrudnij audytorów, którzy zrobią dla ciebie kompleksowy audyt finansowy. Jest to skrupulatne sprawdzanie finansów przedsiębiorstwa przez kadrę zawodowych audytorów. Będą poszukiwać oni różnych błędów i potencjalnych szkodliwych operacji, które przeprowadzali twoi ludzie.