Urząd Skarbowy

Rachunkowość dla firm

kalkulator
Source: www.morguefile.com
Zachodzisz w głowę czy losy firmy oddać w ręce własnego księgowego czy zaufać doświadczeniu biura rachunkowego? Dla większości osób planujących prowadzenie działalności gospodarczej księgowość może stanowić nie lada wyzwanie. Przedsiębiorca boryka się z takimi kwestiami jak podatek dochodowy, VAT czy ubezpieczenia społeczne, które wiążą się ze złożeniem dokumentów rejestrowanych w odpowiednich instytucjach i urzędach.

Skrupulatnie zrobione rozliczenia podatkowe.

rozliczenie podatku
Author: Lucas Hayas
Source: http://www.flickr.com
Dokładnie zrobione rozliczenia podatkowe to baza do tego, żeby nie było potem powodów przejmować się, że coś jest nie w porządku, kiedy chodzi o załatwianie wszystkich kwestii z Urzędem Skarbowym. I jako, że nadchodzi termin oddawania rozliczeń znacznie więcej ludzi zaprząta sobie głowę właśnie tym temacie.

Formy podatku dla osób wynajmujących dom

Inwestycje, nieruchomości
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Osoba, która wynajmuje lokal mieszkalny jest zobowiązana do uiszczenia podatku do Urzędu Skarbowego od pozyskanego z wynajmu przychodu. W jaki sposób to powinna zrobić wyznacza regulacja o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz kodeks o zryczałtowanym podatku dochodowym od poniektórych profitów zarabianych przez osoby fizyczne.

Rozliczenie fiskalne w 2015 roku - co wypada o tym wiedzieć

podatki
Author: Dave Dugdale
Source: http://www.flickr.com
Wraz z zbliżającym się końcem roku, każdy właściciel firmy, jak i jednostka fizyczna, musi się rozliczyć z Urzędem Skarbowym. w przyszłym roku rozliczenie nie będzie inne, niż w latach poprzednich, jako że nie zostały wprowadzone żadne nowatorskie adnotacje w tej materii. Nie doszły żadne nowe zniżki skarbowe, jakie pozwalają na odciągnięcie od podatku dochodowego pewnych rzeczy.

Rozliczmy się online ze Skarbówką - garść użytecznych porad

Obowiązek podatkowy
Source: pixabay.com
Ogólnie w życiu każdego z ludzi przychodzi taki moment, że musi zmierzyć się z dorosłością. A nie jest to łatwa kwestia. Mnóstwo aspektów może człowieka zdusić. I tak dla mnóstwa osób rozliczenie się ze Skarbówką przyprawia o ból głowy, a tak naprawdę nie jest to jakoś bardzo problematyczna sprawa. Jeśli dostaniemy od swych pracodawców potrzebne dokumenty powinniśmy zabrać się za wypełnianie zeznania podatkowego.

W jaki sposób uzupełnić podatki w Internecie?

podatki
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
Do końca lutego firmy, w których wykonywaliśmy pracę w poprzedzającym roku muszą dostarczyć nam PIT-y, abyśmy rozliczyli się z Urzędem Skarbowym. Zazwyczaj nie mamy pojęcia jak uzupełnić dokumenty, dlatego też zlecają to komuś. Warto jednak wiedzieć, że wypełnienie odpowiedniego zeznania i złożenie jest aktualnie bardzo łatwe, gdyż wszelkie czynności możemy zrobić darmowo i samodzielnie, składając zeznanie w Internecie.

Możliwości zdeponowania pieniędzy – depozyt notarialny

prawo
Source: www.morguefile.com
Określenie takie, jak depozyt notarialny związane jest z bankowością, a mianowicie z możliwościami umieszczania pieniędzy. Bezpieczeństwo osoby wpłacającej depozyt notarialny stoi na pierwszym miejscu, gdyż celem jest pewność i wzajemne zaufanie. Możliwościom, jakie zapewnia depozyt notarialny, nie ma końca. Dzięki temu można trzymać dokumenty, kosztowności, klucze albo po prostu pieniądze. Poza rodzajem deponowania, jakim jest depozyt notarialny, wymienić można depozyt urzędu celnego, urzędu skarbowego albo depozyt bankowy, ponieważ występuje on w określonych urzędach albo instytucjach.

Prowadzenie księgi przychodów i rozchodów własnej działalności gospodarczej - rzeczowe programy do wypisywania faktur.

Faktury papierowe
Author: Savoir-faire Linux
Source: http://www.flickr.com
Prowadząc działalność gospodarczą, pchnięci zostaliśmy do prowadzenia rachunkowości, sporządzania faktur i rachowania się z urzędem skarbowym. Tymczasem nie będzie to takie łatwe jak by się wydawało. Trzeba znać się na wzorach prawa skarbowego, wiedzieć z czego przysługuje nam zwolnienie podatkowe jak i masa innych spraw, jakie wiążą się z podatkami. Jak już wcześniej było powiedziane nie będzie to proste zadanie.

Wybranie organizacji non-profit, której odpiszesz 1% podatku, jest wyłącznie twoim wyborem

rozliczenia
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
Organizacje pozarządowe, które działają w sferze zadań ma rzecz społeczeństwa, takich jak ochrona zdrowia, ochrona środowiska, pomoc społeczna, edukacja, pomoc osobom niepełnosprawnym, czerpią, na działalność statutową, środki finansowe m.in. z odpisów 1% podatku dochodowego od osób fizycznych.

Zaliczka na podatek od wynajmu, rozliczanie podatku za wynajmowanie

Mieszkanie
Author: Karl Baron
Source: http://www.flickr.com
Gdy chcemy od kogoś wynająć mieszkanie nie zawsze mamy pojęcie dotyczące wynajmowania lokalu mieszkalnego. Ale to nie my powinniśmy być oświeceni w tej kwestii, o wiele więcej powinna wiedzieć osoba, która chce owe mieszkanie nam wynająć. Istnieje coś takiego jak zaliczka na podatek od najmu.