manager

Wiesz co kryje się pod pojęciem interim management? Interim management, to nowoczesne rozwiązanie, z którego korzysta coraz liczniejsza grupa firm i menadżerów.

Spotkania biznesowe
Author: SCA Svenska Cellulosa Aktiebolaget
Source: http://www.flickr.com
Być może miałeś już do czynienia z tym terminem, jednak niezupełnie zdajesz sobie sprawę, co pod nim się kryje. Ale jeżeli zajmujesz się zagadnieniami związanymi z zarządzaniem firmą, to ten temat na pewno Cię zaciekawi. Chcąc w jak najprostszy sposób wytłumaczy, czym jest interim management, można powiedzieć, że jest to korporacja tworząca pewien system pomiędzy managerami, a innymi firmami.

Co pomaga zostać dobrym agentem?

właściciel firmy
Author: Mike Wolpert
Source: http://www.flickr.com
Każde przedsiębiorstwo składa się z ludzi podzielonych najczęściej na podgrupy zadaniowe. Owymi grupami winni zarządzać managerowie, czyli - kierownicy. Dobrze jeżeli kierownik ma przyrodzone umiejętności przywódcze to znaczy takie przymioty które umożliwiają skutecznie dokonywać zadania nałożone na kierownika przez zwierzchnika z jednej strony a realizować oczekiwania podwładnych z drugiej strony. Słowem dzisiejszy kierownik powinien być kombinacją Napoleona z psychologiem. Czasami całkowita zagwozdka polega na tym, by we właściwym momencie stać się słusznym uosobieniem. Kompetentny kierownik powinien również umieć budować zaufanie.

Skuteczne strategie podniesienia efektywności zespołu

szkolenie
Author: KSAF AGH Krakowska Studencka Agencja Fotograficzna AGH
Source: http://www.flickr.com
Kierowanie procesem produkcji w firmie to niezwykle skomplikowana robota. Manager powinien sprostać wielu wyzwaniom, odpowiadać na pojawiające się problemy nieomalże natychmiast. Manager powinien prognozować również prawdopodobne problemy i im zapobiegać. Aby to było możliwym potrzebne są mu odpowiednie informacje.