autorzy

Na jakie rzeczy powinniśmy uważać przy zamawianiu tłumaczeń specjalistycznych?

prawo na świecie
Author: Tori Rector
Source: http://www.flickr.com
Istotna część zamówień na teksty wiąże się dziś nie tylko z samym redagowaniem treści, co i jej tłumaczeniem. Języki translacji są jasne, w każdej dostępnej gałęzi nauki, jednak niezależnie od wymogów materiałów góruje język angielski. Jeśli tłumaczenia krótkich opisów nie są na tyle pracochłonne, to przy tekstach o charakterze biurokratycznym tłumaczenie nabiera już innego poziomu trudności.

W jaki sposób efektywnie ubezpieczyć swoją twórczość autorską?

rozmowy o autorskich prawach
Author: EUscreen
Source: http://www.flickr.com
Jednym ze sprawdzonych sposobów na pozyskiwanie przez nas gotówki jest wytwarzanie przez nas rozmaitych dzieł. W tym miejscu mówimy o utworach, jakie mogą być rozumiane w różnej formie, literackiej, muzycznej, a także coraz to częściej komputerowej. Nasza twórczość w wielu przypadkach stanowi bowiem znaczną wartość materialną, którą chcemy za wszelką cenę zabezpieczyć. Okazuje się bowiem, że na rynku wielokrotnie spotykamy się z praktykami, jakie mają na celu ograniczenie naszych dochodów z tytułu wyprodukowanego dzieła.

Własność obecnie nie ogranicza się już jedynie do posiadania materialnych rzeczy

Desktop
Author: Rick KT
Source: http://www.flickr.com
Dosyć dużo mówi się też o własności intelektualnej oraz jej ochronie. Co to jest? Ogólnie, terminu tego używa się na określenie różnego rodzaju dóbr, jakie nie mają charakteru materialnego, a więc przykładowo praw autorskich w zakresie książek.