prawa autorskie

W jaki sposób najlepiej troszczyć się dziś o prawa autorskie

Książki prawnicze
Author: Brian Holland
Source: http://www.flickr.com
Prawo autorskie to jedna z bardziej zawikłanych oraz mniej oczywistych obecnie dziedzin prawa, jaką jednak niekiedy należy jest najpewniej znać. Współcześnie sporo kłopotów ze sprawami powiązanymi na przykład z czymś takim jak przeniesienie praw autorskich są w stanie pomóc rozwiązać odpowiedni fachowcy, do jakich potrzeba zwracać się nieraz po radę w tejże sprawie.

Co należy pamiętać będąc artystą - prawa autorskie

Pracownicy podczas pracy przy komputerach
Author: Mike Gifford
Source: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach różnorodni twórcy posiadają znacznie więcej pola do popisu, niż dawniej. Nie wyłącznie coraz więcej osób uczestniczy w odbiorze sztuki, uznane są najnowsze techniki i środki przekazu, wśród których można wybrać najodpowiedniejsze, lecz także da się skorzystać z rozmaitych zadań promocyjnych dostępnych w internecie.

Czy publikowane w sieci teksty są chronione prawami autorskimi?

prawo
Miejscem, gdzie najczęściej są łamane prawa autorskie jest bez wątpienia net. Tutaj każdego dnia jest dystrybuowana własność prywatna literatów bez ich zgody. Dotyczy to w podobny sposób handlu e-książkami, muzyką czy filmami. Handlarze zarabiają na nie swojej pracy, często będąc bezkarnymi. Mechanizmy prawne nie są na tyle dobre, aby skutecznie zmagać się z tym procederem.

Publikujesz coś w internecie lub na własnych stronach? Dowiedz się więcej na temat praw autorskich

Kolorowa grafika
Author: TANAKA Juuyoh (田中十洋)
Source: http://www.flickr.com
Sieć w dzisiejszych czasach raduje się rzeczywiście kolosalną popularnością. Z użyciem netu można wykonać dużo ciekawych rzeczy: nawiązywać znajomości, pracować, kupować i oddawać się rozrywkom. Sieć stał się również najprawdziwszą plagą dla autorów, gdyż przy jego wykorzystaniu często łamane są prawa autorskie.

Prowadząc swoją firmę musisz uważać na prawa autorów

Bilbord reklamowy
Author: Elliott Brown
Source: http://www.flickr.com
Wiele osób stara się zrozumieć, w jaki sposób odróżnić wzór użytkowy od przemysłowego. Różnica jest trudna do opisania, ale w telegraficznym skrócie można to tak wyjaśnić. Tak, więc wzór użytkowy a wzór przemysłowy są przedmiotami, które są chronione przez prawo, o ile oczywiście są nowatorskie, tzn. nieskopiowane przez kogoś. Wzór użytkowy to coś materialnego, coś co można dotknąć, natomiast wzór przemysłowy to całościowe wrażenia dla oka, czyli design. Aby szybciej to ogarnąć, weźmy stół, będzie wzorem użytkowym, jeśli na przykład będzie miał sześć nóg i blat jest połączeniem szklanej powierzchni z drewnem (wiadomo wszystko stworzone w innowacyjny sposób), natomiast wzór przemysłowy to wygląd tego stołu, czyli to, że szkło będzie białe i zamglone, a drewno jasne i nogi będą z różnego typu drewna w różnych odcieniach. Możemy zgłosić parę odmian wzorów przemysłowych, tzn. stół będzie mógł posiadać szklaną powierzchnię w różnych kolorach. Taka jest zasadnicza różnica między tymi dwoma wzorami.