patent

Znak towarowy jako własność przemysłowa administrowanego sklepu.

prawo
Source: www.morguefile.com
Każdy któż prowadzi działalność gospodarczą i ma do dyspozycji znak towarowy to dzięki niemu jest rozpoznawalnym dla własnego nabywcy. To znak towarowy wyróznia produkty od wszystkich innych osiagalnych na rynku i jest nośnikiem znaczenia danego przedsiębiorstwa.

Chrońmy swoje pomysły

ksiazki do prawa
Każdy człowiek ma tam jakąś wizję na przeróżne kwestie, czasem pragniemy się nimi podzielić z kolejnymi, od czasu do czasu pozostawiamy je jedynie dla siebie, a niejednokrotnie jest tak, iż rozmawiamy o tym w grupie przyjaciół. Nie mniej warto pamiętać, iż pragnąc się tymi przemyśleniami podzielić z znaczniejszym gronem, musimy zatroszczyć się o to, by wszyscy wiedzieli, iż jest to nasza myśl i że nikt kolejny nie może się tu pod nas podszywać.

Kłopoty z prawem – jak i co robić, gdy się nam przydarzą? Dowiedz się u kogo możesz poszukiwać rady

rzecznik patentowy
Author: Amelia Andersdotter
Source: http://www.flickr.com
Problemy z prawem może mieć każdy z nas. Nie jest tak, że dotyczą one wyłącznie przestępców i osób z marginesu. W praktyce nawet najbardziej uczciwa osoba może zostać wezwana do sądu – czy jako oskarżona, czy jako świadek. Na pewno nie należy to do przyjemności. Jednak z drugiej strony nie ma też co załamywać rąk i rozpaczać. Trzeba raczej zakasać rękawy i walczyć o swoje.

Patenty to sposób na zdobycie przewagi konkurencyjnej wśród przedsiębiorstw

grupa prawników
Author: Steven Vance
Source: http://www.flickr.com
Ubieganie się o uzyskanie stosownego dla siebie patentu bardzo często kojarzy się nam jedynie z ludźmi, którzy dokonali jakiegokolwiek wiekopomnego odkrycia i chcą zapewnić sobie do niego wyłączne prawo. W praktyce jednak tego typu rzeczy są wymagane w bardzo wielu rozmaitych sytuacjach, i wcale nie korzystają z nich tylko ci najwięksi wynalazcy. Bardzo często dochodzi przykładowo do tego, że firma działająca w konkretnej branży opracowuje dla siebie nowatorskie rozwiązanie, niespotykane w żadnym innym miejscu.

Jak wyglądają spory patentowe? Objaśniamy, w jakim momencie powinno zwrócić się do prawnika

adwokat
Author: Tori Rector
Source: http://www.flickr.com
Patent to dokument wydawany poprzez urzędy patentowe. Są to zawężone w czasie prawa posiadacza do jedynego używania wynalazków będących obiektem patentu w celach zawodowych czy zarobkowych na terenie państwa, jakie wolą administracyjną patentu udzieliło, o ile wniesienia opłat za co najmniej pierwszy okres zabezpieczenia od daty zgłoszenia. Jeżeli dochodzi do naruszenia prawa patentowego, mamy do czynienia ze sporem.