patent

Znak towarowy jako własność przemysłowa administrowanego sklepu.

prawo
Source: www.morguefile.com
Każdy któż prowadzi działalność gospodarczą i ma do dyspozycji znak towarowy to dzięki niemu jest rozpoznawalnym dla indywidualnego kupującego. To znak towarowy wyróznia wyroby od wszystkich innych osiagalnych na rynku i jest nośnikiem znaczenia danego firmy.

Chrońmy swoje pomysły

ksiazki do prawa
Każdy człowiek posiada tam jakąś wizję na różnorakie tematy, czasami pragniemy się nimi dzielić z kolejnymi, od czasu do czasu zostawiamy je jedynie dla siebie, a nierzadko jest tak, iż rozmawiamy o tym w grupie przyjaciół. Nie mniej trzeba pamiętać, iż chcąc się tymi spostrzeżeniami podzielić z większym gronem, powinniśmy zadbać o to, by wszyscy wiedzieli, iż jest to nasza myśl oraz iż nikt inny nie może się tu pod nas podszywać.

Jak wyglądają spory patentowe? Objaśniamy, w jakim momencie powinno zwrócić się do prawnika

adwokat
Author: Tori Rector
Source: http://www.flickr.com
Patent to dokument wydawany przez urzędy patentowe. Są to okrojone w czasie przyzwolenia właściciela do jedynego używania wynalazków będących obiektem patentu w celach zawodowych bądź zarobkowych na terenie państwa, jakie uchwałą administracyjną patentu udzieliło, o ile wniesienia opłat za co najmniej pierwotny okres ochrony od daty zgłoszenia. Jeśli dociera do naruszenia prawa patentowego, zmagamy się ze sporem.

Kłopoty z prawem – jak i co robić, gdy się nam przydarzą? Dowiedz się u kogo możesz poszukiwać rady

rzecznik patentowy
Author: Amelia Andersdotter
Source: http://www.flickr.com
Problemy z prawem może mieć każdy z nas. Nie jest tak, że dotyczą one wyłącznie przestępców i osób z marginesu. W praktyce nawet najbardziej uczciwa osoba może zostać wezwana do sądu – czy jako oskarżona, czy jako świadek. Na pewno nie należy to do przyjemności. Jednak z drugiej strony nie ma też co załamywać rąk i rozpaczać. Trzeba raczej zakasać rękawy i walczyć o swoje.

Patenty to sposób na zdobycie przewagi konkurencyjnej wśród przedsiębiorstw

grupa prawników
Author: Steven Vance
Source: http://www.flickr.com
Ubieganie się o uzyskanie stosownego dla siebie patentu bardzo często kojarzy się nam jedynie z ludźmi, którzy dokonali jakiegokolwiek wiekopomnego odkrycia i chcą zapewnić sobie do niego wyłączne prawo. W praktyce jednak tego typu rzeczy są wymagane w bardzo wielu rozmaitych sytuacjach, i wcale nie korzystają z nich tylko ci najwięksi wynalazcy. Bardzo często dochodzi przykładowo do tego, że firma działająca w konkretnej branży opracowuje dla siebie nowatorskie rozwiązanie, niespotykane w żadnym innym miejscu.