VAT

ZUS, odliczane składki, kasa fiskalna, czyli co powinien wiedzieć kompletny właściciel

Kasa fiskalna
Funkcjonowanie firmy wiąże się z poświęcaniem uwagi na kwestie rachunkowe. Właściciel powinien orientować się w tym jak co rok wyglądają składki ZUS, czy wykonywane przez ich firmę usługi wpisują się w obowiązek utrzymywania albo też zwolnienie z kasy fiskalnej, czy wpisują się ewentualne ulgi, na przykład na internet. Wszystkie te obowiązki należy skrupulatnie sprawdzać gdyż wytyczne w prawie ulegają zmianom.

Fuzja przedsiębiorstw a sprawozdanie finansowe

podatki
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
W dzisiejszej gospodarce, cechującej się dużą liczbą rywalizujących ze sobą przedsiębiorstw ,a także wieloma powiązaniami między elementami mającymi pośredni lub bezpośredni wpływ na koniunkturę, coraz trudniej przychodzi firmom utrzymanie udziału w rynku.

Dzisiaj preferowane sposoby rozliczania

analiza podatkowa
Author: Images Money
Source: http://www.flickr.com
Komfortowe rozliczanie podatków w internecie staje się dzisiaj normą. Wciąż pojawiają się następne propozycje, z jakich chętnie korzysta coraz więcej osób. Rozwiązania interaktywne prezentowane są systematycznie, co ma niebagatelny wpływ na radość podatników. Zaliczka na podatek to również znakomita opcja. Dotyczy to tego, że podatek wylicza się proporcjonalnie do wysokości dochodu. Odbywa się to zgodnie z ustaleniami cyklicznie, czyli każdego miesiąca lub kwartału.
Tags: 

W jakim terminie należy współcześnie okazywać fakturę do paragonu?

Kasa fiskalna
Author: kleuske
Source: http://www.flickr.com
Z roku na rok przybywa nam ustaw. Każdy biznesmen prowadzący swoją firmę musi nieustannie być na bieżąco w rzeczach księgowych. Nie jest prosto połapać się w nieustannych zmianach, z tej przyczyny mało kto decyduje się na założenie swojej działalności. W necie można jednakże odnaleźć bez liku informacji na nadmieniony temat.

Własna księgowa czy biuro rachunkowe?

podatki
Author: Dave Dugdale
Source: http://www.flickr.com
Masz pomysł na własną firmę? Pora działać! Zważywszy na to, iż osoby noszące się z tym zamiarem, mogą być pewni wsparcia pod względem wkładu pieniężnego na rozwój całego przedsięwzięcia - urzędy pracy przyznają dofinansowania oraz kredyty na rozwój firmy oraz kusy mające przygotować potencjalnych pracodawców.

Zobowiązania a także odpisy podatników na gruncie polskiego prawa

Dokumenty
Author: http://www.freeimages.com
Source: http://www.freeimages.com
Ustawa o systemie ubezpieczeń społecznych, nakłada na podatnika powinność regulowania składek ZUS, za siebie i zatrudnianych pracowników. Co ważne, musi regulować te składki w wyznaczonym terminie. Jeżeli się spóźni z opłatą składek, będzie musiał ponieść tego następstwa i uiścić odsetki za zwłokę. Zaległość fiskalna to podatek wraz z ratą, która nie została zapłacona w terminie. Gdy podatnik nie dotrzyma określonego ustawą terminu, regulowana po terminie opłata musi być podwyższona o należne odsetki za zwłokę.

Jeżeli jesteś właścicielem firmy, powinieneś być świadom swoich zobowiązań i ulg, z których można skorzystać. To bardzo ważne!

przedsiębiorca
Author: Jim Larrison
Source: http://www.flickr.com
Działalność gospodarcza w Polsce regulowana bywa mnogimi przepisami prawnymi oraz podatkowymi, a obowiązkiem właściciela firmy jest znać je i działać wedle ich wytycznych. Określone przepisy normują tak i sprawę płacenia podatków i przeprowadzania różnorodnych odliczeń, jak też dokumentowania dokonywanych transakcji i wypełniania obowiązków odnośnie zatrudnionych pracowników. Warto poznać te przepisy, by być pewnym, że postępuje się prawidłowo.

Trafny dobór sposobu finansowania pojazdu może skutkować uzyskaniem oszczędności podatkowych.

Kalkulator i pieniądze
Author: Jacob Edward
Source: http://www.flickr.com
Zaległość podatkowa to podatek wraz z ratą, która nie została zapłacona w czasie określonym przepisami. Kalkulator procentów podatkowych za zwłokę od zaległych zobowiązań, pomaga obliczyć ich wielkość. Wielkość odsetek jest wyliczona za pomocą wprowadzonej wielkości niezapłaconej zaliczki podatkowej, przy równoczesnym podaniu terminu, podjęcia naliczania odsetek - wymagany termin płatności oraz data, w której uregulowana zostanie ta zaległość.

Kasa fiskalna z ulgą za jej zakup

obliczenia finansowe
Author: Ken Teegardin
Source: http://www.flickr.com
W obecnych czasach na każdą rzecz można znaleźć jakąś ulgę. Nawet, kiedy kupujemy kasę fiskalną możemy dostać na nią ulgę. Z czym związana jest ta ulga na kasę fiskalną? Otóż żeby podatnik mógł starać się o otrzymanie pieniędzy za kupno kasy musi wypełnić parę warunków. Wszystko jest zapisane w rozporządzeniu ministerialnym.

Jakie innowacje pojawiły się w kwestii wystawiania rachunków przez przedsiębiorców nie płacących podatku VAT ?

Gotówka
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
Od kilku lat panuje na świecie kryzys gospodarczy. Wiele firm zbankrutowało, ludzie stracili pracę. Prawdopodobnie najwięcej na zapaści ucierpieli pracownicy etatowi i mali przedsiębiorcy. Ponadto do tego nasz rząd zastosował zmiany w formie wystawiania rachunków przez przedsiębiorców zwolnionych z podatku VAT. Co zmieni w funkcjonowaniu firm ta ustawa?

Podatek, ZUS, czyli co ma na głowie przedsiębiorca

Karta kredytowa na zakupy
Source: http://pixabay.com/
Prowadzenie działalności każdego przedsiębiorstwa oznacza nie tylko mnóstwo formalności zewnętrznych. Kontrolowanie dochodów, wypłacania wynagrodzeń, utrzymywanie relacji z klientem – już odejmując te czynności razem wzięte, pracodawcy mają niewiele czasu na pozostałe działania.

Chociażby był znakomity program użytkowy do wypisywania faktur Vat nie wyręczy księgowej.

faktura
Author: Daniel X. O'Neil
Source: http://www.flickr.com
Administrowanie działalnością gospodarczą wymaga spektrum wiedzy. Samodzielne angażowanie się we wszystkie zagadnienia to niełatwe zadanie. Pomocą służą w tym różne aplikacje użytkowe dostępne na rynku.
Tags: 

Jaki rodzaj prowadzenia książki PIR wybrać?

doradca
Author: itupictures
Source: http://www.flickr.com
Forma prowadzenia księgowości to jedna z mających szczególne znaczenie decyzji jaką musi podjąć każdy przedsiębiorca. Polskie firmy mają do wyboru trzy możliwości: skorzystanie z biura rachunkowego, samodzielne prowadzenie księgowości, i zatrudnienie księgowego. jest uważnie zastanowić się nad każdą z tych opcji, aby w niedługim czasie nie żałować swej decyzji.

Czy istotnie warto skorzystać z usług księgowości?

księgowość
Author: Alan Cleaver
Source: http://www.flickr.com
Otworzenie firmy, nawet w naszym kraju, zasadniczo nie jest ciężkie. Pewnie procedurę dałoby radę usprawnić, ale twierdzenie, że typowy człowiek nie będzie sobie radził z założeniem biznesu jest najzupełniej pozbawione sensu. Można tak naprawdę powiedzieć, iż ta osoba, która nie będzie radziła sobie z otworzeniem firmy, generalnie powinna na jakiś czas się chyba wstrzymać.

Czy naprawdę należy korzystać z usług księgowości?

Księgowość, rachunkowość
Author: sanchezcl
Source: http://www.sxc.hu
Założenie biznesu, nawet w Polsce, generalnie nie należy do trudnych. Pewnie procedurę dałoby radę usprawnić, lecz sugerowanie, że zwykły Polak nie poradzi sobie z otworzeniem firmy jest najzupełniej mylne. Można w sumie powiedzieć, iż ta osoba, która nie będzie radzić sobie z otworzeniem firmy, w zasadzie powinna na trochę się wstrzymać.

Pages