VAT

W jakim terminie należy współcześnie okazywać fakturę do paragonu?

Kasa fiskalna
Author: kleuske
Source: http://www.flickr.com
Z roku na rok przybywa w Polsce ustaw. Każdy przedsiębiorca prowadzący własną firmę musi ciągle być na bieżąco w rzeczach księgowo-prawnych. Nie jest prosto połapać się w ciągłych zmianach, z tej przyczyny mało kto decyduje się na założenie swojej działalności. W Internecie można jednak znaleźć co niemiara informacji na ten temat.

Masz swoją firmę? Niewątpliwie zainteresuje Cię program, który służy Ci do sprawnego wystawiania faktur.

opłaty
Author: Primus Inter Pares
Source: http://www.flickr.com
W obecnych czasach prowadzenie swojej działalności to z pewnością nie bułka z masłem - nie da się ukryć, że najczęściej właściciele niewielkich firm muszą się znać właściwie na wszystkim i robić dużo rzeczy samodzielnie. Jeśli prowadzisz swoją działalność, wtedy świetnie wiesz, o czym mówimy. Czas, gdy firma nie jest jeszcze na tyle duża, aby móc zatrudnić wielu podwładnych, jest zdecydowanie bardzo ciężkim czasem dla osób, które zdecydowały się na otworzenie własnego biznesu.

ZUS, odliczane składki, kasa fiskalna, czyli co powinien wiedzieć kompletny właściciel

Kasa fiskalna
Działanie przedsiębiorstw oznacza poświęcenie części czasu na sprawy rozliczeniowe. Każdy właściciel firmy powinien być zorientowany w tym jakie są coroczne składki ZUS, czy wykonywane przez ich firmę usługi wpisują się w obowiązek utrzymywania albo też zwolnienie z kasy fiskalnej, jakim sposobem można odliczyć opłaty za internet. Wszystkie te obowiązki warto skrupulatnie sprawdzać względem aktualnie obowiązującego prawa.

Jaki rodzaj prowadzenia książki PIR wybrać?

doradca
Author: itupictures
Source: http://www.flickr.com
Sposób prowadzenia księgowości to jedna z bardziej znaczących decyzji jaką zobowiązany jest podjąć każdy przedsiębiorca. Prowadzące swą działalność przedsiębiorstwa posiadają trzy warianty: zdanie się na pomoc biura rachunkowego, samodzielne prowadzenie księgowości, lub zatrudnienie księgowego. Powinniśmy jest uważnie zastanowić się nad każdą z tych możliwości, aby w krótkim czasie nie żałować swej decyzji.

Czy naprawdę należy korzystać z usług księgowości?

Księgowość, rachunkowość
Author: sanchezcl
Source: http://www.sxc.hu
Założenie biznesu, nawet w naszym kraju, generalnie nie jest ciężkie. Pewnie procedurę i tak dałoby radę uprościć, ale twierdzenie, że zwykły Polak nie poradzi sobie z otworzeniem biznesu jest w zupełności pozbawione sensu. Można tak naprawdę powiedzieć, iż ta osoba, która nie będzie radziła sobie z otworzeniem firmy, w zasadzie powinna na trochę się chyba wstrzymać.

Kilka ważnych kwestii dotyczących kilometrówki, wystawiania faktur oraz nabycia wewnątrzwspólnotowego

kalkulator
Author: Phillip
Source: http://www.flickr.com/photos/phillip/345829246/
Niemało osób w dzisiejszych czasach dużo czynności służbowych, sprawuje poza miejscem swojej pracy. Łączy się to czasem z różnymi kosztami, jednakże głownie trzeba inwestować w benzynę, w szczególności gdy stosuje się do tego osobisty osobisty samochód.

Chociażby był znakomity program użytkowy do wypisywania faktur Vat nie wyręczy księgowej.

faktura
Author: Daniel X. O'Neil
Source: http://www.flickr.com
Kierowanie działalnością gospodarczą wymaga dużej wiedzy. Samodzielne zajmowanie się wszystkimi sprawami to trudne zadanie. Pomagają w tym różne programy użytkowe oferowane na rynku.
Tags: 

Fuzja przedsiębiorstw a sprawozdanie finansowe

podatki
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
W dzisiejszej gospodarce, cechującej się dużą liczbą rywalizujących ze sobą przedsiębiorstw ,a także wieloma powiązaniami między elementami mającymi pośredni lub bezpośredni wpływ na koniunkturę, coraz trudniej przychodzi firmom utrzymanie udziału w rynku.

Dzisiaj preferowane sposoby rozliczania

analiza podatkowa
Author: Images Money
Source: http://www.flickr.com
Komfortowe rozliczanie podatków w internecie staje się dzisiaj normą. Wciąż pojawiają się następne propozycje, z jakich chętnie korzysta coraz więcej osób. Rozwiązania interaktywne prezentowane są systematycznie, co ma niebagatelny wpływ na radość podatników. Zaliczka na podatek to również znakomita opcja. Dotyczy to tego, że podatek wylicza się proporcjonalnie do wysokości dochodu. Odbywa się to zgodnie z ustaleniami cyklicznie, czyli każdego miesiąca lub kwartału.
Tags: 

Własna księgowa czy biuro rachunkowe?

podatki
Author: Dave Dugdale
Source: http://www.flickr.com
Masz pomysł na własną firmę? Pora działać! Zważywszy na to, iż osoby noszące się z tym zamiarem, mogą być pewni wsparcia pod względem wkładu pieniężnego na rozwój całego przedsięwzięcia - urzędy pracy przyznają dofinansowania oraz kredyty na rozwój firmy oraz kusy mające przygotować potencjalnych pracodawców.

Zobowiązania a także odpisy podatników na gruncie polskiego prawa

Dokumenty
Author: http://www.freeimages.com
Source: http://www.freeimages.com
Ustawa o systemie ubezpieczeń społecznych, nakłada na podatnika powinność regulowania składek ZUS, za siebie i zatrudnianych pracowników. Co ważne, musi regulować te składki w wyznaczonym terminie. Jeżeli się spóźni z opłatą składek, będzie musiał ponieść tego następstwa i uiścić odsetki za zwłokę. Zaległość fiskalna to podatek wraz z ratą, która nie została zapłacona w terminie. Gdy podatnik nie dotrzyma określonego ustawą terminu, regulowana po terminie opłata musi być podwyższona o należne odsetki za zwłokę.

Jeżeli jesteś właścicielem firmy, powinieneś być świadom swoich zobowiązań i ulg, z których można skorzystać. To bardzo ważne!

przedsiębiorca
Author: Jim Larrison
Source: http://www.flickr.com
Działalność gospodarcza w Polsce regulowana bywa mnogimi przepisami prawnymi oraz podatkowymi, a obowiązkiem właściciela firmy jest znać je i działać wedle ich wytycznych. Określone przepisy normują tak i sprawę płacenia podatków i przeprowadzania różnorodnych odliczeń, jak też dokumentowania dokonywanych transakcji i wypełniania obowiązków odnośnie zatrudnionych pracowników. Warto poznać te przepisy, by być pewnym, że postępuje się prawidłowo.

Trafny dobór sposobu finansowania pojazdu może skutkować uzyskaniem oszczędności podatkowych.

Kalkulator i pieniądze
Author: Jacob Edward
Source: http://www.flickr.com
Zaległość podatkowa to podatek wraz z ratą, która nie została zapłacona w czasie określonym przepisami. Kalkulator procentów podatkowych za zwłokę od zaległych zobowiązań, pomaga obliczyć ich wielkość. Wielkość odsetek jest wyliczona za pomocą wprowadzonej wielkości niezapłaconej zaliczki podatkowej, przy równoczesnym podaniu terminu, podjęcia naliczania odsetek - wymagany termin płatności oraz data, w której uregulowana zostanie ta zaległość.

Kasa fiskalna z ulgą za jej zakup

obliczenia finansowe
Author: Ken Teegardin
Source: http://www.flickr.com
W obecnych czasach na każdą rzecz można znaleźć jakąś ulgę. Nawet, kiedy kupujemy kasę fiskalną możemy dostać na nią ulgę. Z czym związana jest ta ulga na kasę fiskalną? Otóż żeby podatnik mógł starać się o otrzymanie pieniędzy za kupno kasy musi wypełnić parę warunków. Wszystko jest zapisane w rozporządzeniu ministerialnym.

Jakie innowacje pojawiły się w kwestii wystawiania rachunków przez przedsiębiorców nie płacących podatku VAT ?

Gotówka
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
Od kilku lat panuje na świecie kryzys gospodarczy. Wiele firm zbankrutowało, ludzie stracili pracę. Prawdopodobnie najwięcej na zapaści ucierpieli pracownicy etatowi i mali przedsiębiorcy. Ponadto do tego nasz rząd zastosował zmiany w formie wystawiania rachunków przez przedsiębiorców zwolnionych z podatku VAT. Co zmieni w funkcjonowaniu firm ta ustawa?

Pages