dochód

Zorientuj się do kiedy należy rozliczyć PIT za poprzedni rok, by nie mieć jakichkolwiek kłopotów!

faktura
Author: VLCineaste
Source: http://www.flickr.com
Każdy chlebodawca ma zobowiązanie donieść PIT-11 każdemu pracownikowi najpóźniej do końca lutego. Jest to nieprzekraczalny termin, którego powinien pilnować każdy posiadacz przedsiębiorstwa, jeśli nie chce mieć żadnych problemów. Jeśli do tego czasu nie otrzymamy zdatnych dokumentów to musisz pogadać z szefem, abyśmy nie mieli w przyszłości jakichś szkopułów z tego tytułu.

Trybunał Konstytucyjny orzekł, że kwota wolna od podatku jest zbyt niska

podatki
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
Podatników czekają zmiany w rozliczeniach PIT. Są one nieuniknione. 1 stycznia 2016 roku mają zacząć funkcjonować przepisy zwiększające tak zwaną kwotę wolną od podatku. Co to oznacza w praktyce? Jakie będzie to miało skutki dla budżetu państwa, pracowników oraz pracodawców?Zmiany spowodują, że będzie żyło się nieco lepiej, a może wręcz odwrotnie? Aktualnie kwota wolna od podatku wynosi 3091 zł i nie była zwiększana od wielu lat. Proponowana ustawa ma to zmienić i urealnić w stosunku do aktualnie panującej sytuacji społecznej i gospodarczej.

Elektroniczne przedkładanie oświadczenia podatkowego- to łatwiejsze niż myślisz

Elektroniczne rozliczanie zeznania podatkowego jest nadzwyczaj banalne i zajmie zaledwie kilka minut. Jeżeli są, zatem Państwo znużeni marnotrawieniem swego drogocennego czasu w kolejce na poczcie lub w ”skarbówce”, serdecznie skłaniamy do bliższego zapoznania się z funkcjonowaniem naszego programu i do wypełnienia e-deklaracji.

Poszukujesz dodatkowej pracy? Domyślasz się, iż możesz ją robić w domu? Sprawdź czy mógłbyś pracować w domu

Praca
Author: AlphaLab Startup Accelerator
Source: http://www.flickr.com
Czasem jest tak, iż jedna praca nam nie wystarcza, to oznacza nie przynosi solidnych dochodów. W takiej sytuacji powinniśmy pracować dodatkowo, w domu, na umowę o dzieło, lub po kilka godzin w tygodniu. Co interesujące, coraz więcej osób tak robi, ponieważ dodatkowej pracy jest dosyć sporo. Czasem jednakże nie wszyscy wiedzą, gdzie jej poszukiwać. A ty wiesz gdzie?

Konta dla małych firm zawierają wiele atrakcyjnych opcji

pieniądze
Author: epSos .de
Source: http://www.flickr.com
Prowadzenie przedsiębiorstwa, powiązane jest z przeprowadzaniem różnorodnych inwestycji. W aktualnych czasach sporo transakcji przeprowadza się drogą elektroniczną, dlatego też banki zapewniają coraz korzystniejsze warunki dla firm dużych, lecz także dla małych firm, których stopień działania jest ograniczony.

Dzięki radom radcy dowiemy się, gdzie skierować kroki w chwili, gdy mamy zamiar otworzyć swoją działalność gospodarczą

Młotek sędziego
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Zakładanie spółek na terenie Polski wymaga dopełnienia bardzo wielu wymagań formalnych, których załatwienie zabiera wiele czasu. W przypadku na przykład spółki cywilnej istotne jest pamiętanie o wielu kwestiach.

Fajny rodzaj biznesu

kantor w centrum handlowym
Author: blu-news.org
Source: http://www.flickr.com
Skoro mamy znaczące spowolnienie gospodarcze, szczególnie odczuwalne przez mniej zamożnych ludzi, nie powinny za bardzo zdziwić stosunkowo ponure miny wielu Polaków. Niby po co się uśmiechać, a raczej udawać śmiech, jeżeli najzwyczajniej nasza sytuacja finansowa jest słaba? Jednakowoż należy starać się jakby nie patrzeć zadbać o swoją przyszłość, umiejętnie zabezpieczyć własny byt. Trudno to, przecież w zasadzie rozmyślamy o świecie doczesnym, lecz brak spoglądania w przyszłe lata jest ogromnym błędem. Takim błędem, którego tak naprawdę bezproblemowo można jakoś uniknąć! W jaki sposób?