umowa

Jakie nowelizacje w przepisach odnoszących się do składek na Zus i praw pracowniczych czekają nas w przyszłym roku?

finanse
Author: Ken Teegardin
Source: http://www.flickr.com
W 2015 roku, jak zwykle, możemy spodziewać się podniesienia kwoty, którą prowadzący działalność gospodarczą będą przekazywać na składki ZUS 2015. Ta zmiana ma miejsce rokrocznie – ze względu na algorytm obliczania ich wysokości zależnej od prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia w danym roku.

Firma musi uważać na finalizowane zobowiązania

prawnik
Author: Michael
Source: http://www.flickr.com
Każda umowa jaka zostaje podpisana w przedsiębiorstwie, powinna okazać się prawidłowa z obowiązującym prawem oraz nie może go w najmniejszy sposób naginać. Nie zawsze jesteśmy w stanie wiedzieć, czy wszystko jest odpowiednio, czy od czasu do czasu nie utracimy na zawarciu takiego a nie innego zobowiązania, dlatego właśnie idealnie robimy jeśli zatrudnimy prawnika, który przed zawarciem każdej istotniejszej umowy będzie ją przeglądał oraz będzie nam mówił, czy wszystko jest tutaj dokładnie tak jak stać się musi.

Jak założyć spółkę z.o.o.

Prawo
Author: controlarms
Source: www.flickr.com
Oto prosty przewodnik, w jakim w paru krokach wyjaśnię, co powinno się zrobić, by założyć spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Zakładanie spółek to proces, który może zająć kilka tygodni, lecz znacząco skróci się, jeśli opłacimy usługi kancelarii prawniczych albo radcy prawnego.

Wakacje na kredyt

Karta kredytowa w portfelu
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
Podejmowanie ogromu mniej bądź bardziej kluczowych wyborów co do wyboru kredytu może zająć w nowym tysiącleciu istotny czas, który wielu ludziom ucieka nadzwyczaj prędko przez palce. Na przejrzenie wszystkich wartych uwagi lokalnych ofert tego typu należy czasami poświęcić tutaj odrobinę czasu. Internet może jednak znacznie ułatwić wybór doskonałych, którzy zajmują się udzielaniem pożyczek.

Czy pojmujemy prawo pracy?

umowa o pracę
Author: Quinn Dombrowski
Source: http://www.flickr.com
Czy wszystko się zgadza w kwestii czasu pracy? Jak się ma do tego prawo pracy? Tego typu zagadnienia są regularnie podejmowanie w rozmowie w rozmaitych środkach masowego przekazu lub na gruncie lokalnym, pomiędzy pracodawcami i pracownikami. Zgodnie z opinią specjalistów rewolucje w tym temacie są niezbędne, ponieważ aktualne regulacje nie całkiem dobrze odpowiadają sytuacji na rynku. Zwłaszcza jeśli chodzi o wydłużenie okresów rozliczeniowych czy zastosowanie ruchomego czasu pracy.
Tags: 

Z jakiego powodu warto jest zatrudnić spółkę, która działa i dla której prawo gospodarcze i handlowe nie ma sekretów?

pełnomocnik
Author: Núria
Source: http://www.flickr.com
Wszelki, bez wyjątku, biznesmen winien rozumować się na wielu sprawach. I naturalnie mógłby także posiadać tzw. smykałkę do robienia interesów. Innymi słowy powinien być niejako chodzącą encyklopedią zgodnie z powiedzeniem mówiącym, iż czego się dowiesz, to Twe.


Jednak nie można oczywiście znać się na wszelakim.

W jaki sposób szukać odpowiednie osoby do naszego mieszkania

Nowoczesna kuchnia
Author: Bill Wilson
Source: http://www.flickr.com
Jeśli jesteś właścicielem swojego mieszkania, na pewno możesz mówić o sporym szczęściu. Teraz niestety wiele osób nie może pozwolić sobie na kupno własnego mieszkania – kiedy zatem Ty takim dysponujesz, jest to niewątpliwie duże szczęście. Jeżeli nie musisz mieszkać w swoim mieszkaniu, podjęcie decyzji o wynajmie jest praktycznie niezbędne.

Poszukujesz dodatkowej pracy? Domyślasz się, iż możesz ją robić w domu? Sprawdź czy mógłbyś pracować w domu

Praca
Author: AlphaLab Startup Accelerator
Source: http://www.flickr.com
Czasem jest tak, iż jedna praca nam nie wystarcza, to oznacza nie przynosi solidnych dochodów. W takiej sytuacji powinniśmy pracować dodatkowo, w domu, na umowę o dzieło, lub po kilka godzin w tygodniu. Co interesujące, coraz więcej osób tak robi, ponieważ dodatkowej pracy jest dosyć sporo. Czasem jednakże nie wszyscy wiedzą, gdzie jej poszukiwać. A ty wiesz gdzie?

Zakup własnego mieszkania jest z reguły jedną z najpoważniejszych decyzji

kredyt
Author: Sean MacEntee
Source: http://www.flickr.com
Kupienie swojego mieszkania jest rzecz jasna jedną z najistotniejszych decyzji, jakie trzeba będzie podjąć w życiu. Większość Polaków nie dysponuje sumami, które pozwoliłyby im na kupno mieszkania lub domu całkowicie bez udziału kredytu. Z racji tego, że mieszkania, przede wszystkim w większych miastach są bardzo drogie, kredyty mieszkaniowe okazują się konieczne. Ich wybór na rynku jest współcześnie dość bogaty, więc wskazane jest dokładnie sprawdzić propozycje największych banków. Jak to zrobić? Jak wybrać kredyt idealny dla siebie?

Porady dla księgowych i kadr

Księgowość
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Jeśli jesteśmy zatrudnieni w dziale księgowości albo kadrowym powinniśmy być bez ustanku na bieżąco ze zmieniającymi się przepisami. Stereotypowa wizja pani księgowej, która zajmuje się zapełnianiem tabelek cyferkami, albo pani kadrowej, która tylko wypisuje formularze nie ma nic wspólnego z rzeczywistym światem. Ludzie zajmujący się księgowością i kadrami muszą być doskonale wykształcone i bez ustanku muszą rozszerzać swoje umiejętności.

Ubezpieczenia dla sportowców - najistotniejsze wiadomości

Sport ekstremalny
Author: Global Panorama
Source: http://www.flickr.com
Sportowcy zyskują pieniądze przede wszystkim wtedy, gdy są całkowicie zdrowi i nic nie staje na przeszkodzie, aby bez problemu zajmować się daną dyscypliną. Każda kontuzja, która sprawi, że zajmowanie się sportem będzie uniemożliwione, może być końcem zarobków. Pełna dyspozycja w takich przypadkach jest bardzo ważna. Ubezpieczenie jest konieczne i przede wszystkim obowiązkowe. Dlatego też nierzadko słyszy się, że sportowiec zabezpieczył swoje życie na ogromne pieniądze. Nic w tym nienormalnego - sprawne ciało zapewnia przecież środki na życie.

Wypowiedzenie zmieniające a odprawa – czy nowe ustawodawstwo zmieniło to sprawę na lepsze w tej kwestii?

prawo
W związku z coraz częstszym przechodzeniem na umowy zlecenie i dzieło, etaty ulegają redukcji lub ulegają dzieleniom. Zmiana wynagrodzenia, wynikająca często ze zmiany formy zatrudnienia (zawsze na nieporównywalnych warunkach) sprawia ból głowy nie tylko poszkodowanym. Nie dziwi, że pracujący wiele lat na umowie o pracę nie zamierzają przyjąć wiadomości przełożonego o zmianie pracy na pół etatu, czy zlecenie.

Pages