umowa

Olsztyn może nam zaproponować najlepsze biuro rachunkowe

biuro rachunkowe
Author: John Davis
Source: http://www.flickr.com
Biuro rachunkowe obsłuży przedsiębiorcę każdych rozmiarów

Należy sobie zdawać sprawę z tego, że nie wszystkie kwestie firmy powinny okazać się załatwiane przez osoby zatrudnione na umowę. Od czasu do czasu jest tak, że bardziej opłaca się skorzystać z usług zewnętrznej firmy, za pomocą której będziemy mieli szansę zapłacić tylko za te godziny pracy, które naprawdę zostaną wykonane na naszą opłacalność. Dlatego właśnie warto zobaczyć, co proponuje nam biuro rachunkowe, może się okazać, że będzie ono wstanie zajmować się całą naszą księgowością, bez względu na to, jak wielka będzie nasza firma, a w dodatku jeszcze my nie będziemy zmuszeni się martwić najmniejszymi kontaktami z instytucjami, gdyż wszystko zostanie przygotowane przez nich. Warto porównać ofertę takich biur oraz wybrać tą, która będzie najlepiej dobrana do naszych potrzeb.

Parę faktów o prawie pracy w Polsce

Author: HEMMERSBACH
Poniższy tekst zawiera trochę użytecznych faktów dla każdego, kto poszukuje zatrudnienia, a nie zdaje sobie sprawy, jakie konsekwencje niosą prawo pracy i podstawowe różnice w możliwych do zawarcia kontraktach. Bez wątpienia będzie nieocenioną pomocą najmocniej dla świeżych magistrów, którzy pierwszy raz znaleźli się na rynku pracy i nie znają jego realiów.

Z jakiego powodu warto jest zatrudnić spółkę, która działa i dla której prawo gospodarcze i handlowe nie ma sekretów?

pełnomocnik
Author: Núria
Source: http://www.flickr.com
Wszelki, bez wyjątku, biznesmen powinien znać się na wielu rzeczach. I oczywiście powinien też posiadać tak zwaną smykałkę do robienia interesów. Innymi słowy powinien być niejako chodzącą encyklopedią jednogłośnie z wyrażeniem które mówi, że czego się dowiesz, to Twe.


Jednak nie można by naturalnie znać się na wszelakim.

Firma musi uważać na finalizowane zobowiązania

prawnik
Author: Michael
Source: http://www.flickr.com
Każda umowa jaka jest podpisana w firmie, powinna być prawidłowa z obowiązującym prawem oraz nie ma szansy go w najmniejszy sposób naginać. Nie wciąż jesteśmy w stanie powiedzieć, czy wszystko jest odpowiednio, czy czasami nie utracimy na zawarciu takiego a nie innego zobowiązania, dlatego właśnie najlepiej robimy kiedy zatrudnimy prawnika, który przed zawarciem każdej ważniejszej umowy będzie ją przeglądał oraz będzie nam mówił, czy wszystko jest tutaj dokładnie tak jak być powinno.

Łatwe i przyjemne fakturowanie

faktura
Author: Steve Jurvetson
Source: http://www.flickr.com
Pomoc fachowców przy fakturowaniu nie zawsze musi być nieodzowna, ponieważ przygotowywane dzisiaj programy mogą znacznie pomóc w tym procesie. Zmieniające się nierzadko procedury są jednak na bieżąco zamieszczane w przygotowywanych specjalnie dla przedsiębiorców kompendiach.

O prowadzeniu firmy możemy powiedzieć wiele, korzystnie też mieć informacje na podstawowe kategorie. To niezwykle pomocne

formularz podatkowy
Author: Chris Potter
Source: http://www.flickr.com
Każdy przedsiębiorca ma mnóstwo na głowie. Taki już jego los, że decydując się na prowadzenie firmy zgodził się jednocześnie na pełną odpowiedzialność z tego powodu. Prowadzenie przedsiębiorstwa na pewno nie jest proste, ale da się do tego przywyknąć.

Jakie nowelizacje w przepisach odnoszących się do składek na Zus i praw pracowniczych czekają nas w przyszłym roku?

finanse
Author: Ken Teegardin
Source: http://www.flickr.com
W 2015 roku, jak zwykle, możemy spodziewać się podniesienia kwoty, którą prowadzący działalność gospodarczą będą przekazywać na składki ZUS 2015. Ta zmiana ma miejsce rokrocznie – ze względu na algorytm obliczania ich wysokości zależnej od prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia w danym roku.

Jak założyć spółkę z.o.o.

Prawo
Author: controlarms
Source: www.flickr.com
Oto prosty przewodnik, w jakim w paru krokach wyjaśnię, co powinno się zrobić, by założyć spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Zakładanie spółek to proces, który może zająć kilka tygodni, lecz znacząco skróci się, jeśli opłacimy usługi kancelarii prawniczych albo radcy prawnego.

Wakacje na kredyt

Karta kredytowa w portfelu
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
Podejmowanie ogromu mniej bądź bardziej kluczowych wyborów co do wyboru kredytu może zająć w nowym tysiącleciu istotny czas, który wielu ludziom ucieka nadzwyczaj prędko przez palce. Na przejrzenie wszystkich wartych uwagi lokalnych ofert tego typu należy czasami poświęcić tutaj odrobinę czasu. Internet może jednak znacznie ułatwić wybór doskonałych, którzy zajmują się udzielaniem pożyczek.

Czy pojmujemy prawo pracy?

umowa o pracę
Author: Quinn Dombrowski
Source: http://www.flickr.com
Czy wszystko się zgadza w kwestii czasu pracy? Jak się ma do tego prawo pracy? Tego typu zagadnienia są regularnie podejmowanie w rozmowie w rozmaitych środkach masowego przekazu lub na gruncie lokalnym, pomiędzy pracodawcami i pracownikami. Zgodnie z opinią specjalistów rewolucje w tym temacie są niezbędne, ponieważ aktualne regulacje nie całkiem dobrze odpowiadają sytuacji na rynku. Zwłaszcza jeśli chodzi o wydłużenie okresów rozliczeniowych czy zastosowanie ruchomego czasu pracy.
Tags: 

W jaki sposób szukać odpowiednie osoby do naszego mieszkania

Nowoczesna kuchnia
Author: Bill Wilson
Source: http://www.flickr.com
Jeśli jesteś właścicielem swojego mieszkania, na pewno możesz mówić o sporym szczęściu. Teraz niestety wiele osób nie może pozwolić sobie na kupno własnego mieszkania – kiedy zatem Ty takim dysponujesz, jest to niewątpliwie duże szczęście. Jeżeli nie musisz mieszkać w swoim mieszkaniu, podjęcie decyzji o wynajmie jest praktycznie niezbędne.

Poszukujesz dodatkowej pracy? Domyślasz się, iż możesz ją robić w domu? Sprawdź czy mógłbyś pracować w domu

Praca
Author: AlphaLab Startup Accelerator
Source: http://www.flickr.com
Czasem jest tak, iż jedna praca nam nie wystarcza, to oznacza nie przynosi solidnych dochodów. W takiej sytuacji powinniśmy pracować dodatkowo, w domu, na umowę o dzieło, lub po kilka godzin w tygodniu. Co interesujące, coraz więcej osób tak robi, ponieważ dodatkowej pracy jest dosyć sporo. Czasem jednakże nie wszyscy wiedzą, gdzie jej poszukiwać. A ty wiesz gdzie?

Zakup własnego mieszkania jest z reguły jedną z najpoważniejszych decyzji

kredyt
Author: Sean MacEntee
Source: http://www.flickr.com
Kupienie swojego mieszkania jest rzecz jasna jedną z najistotniejszych decyzji, jakie trzeba będzie podjąć w życiu. Większość Polaków nie dysponuje sumami, które pozwoliłyby im na kupno mieszkania lub domu całkowicie bez udziału kredytu. Z racji tego, że mieszkania, przede wszystkim w większych miastach są bardzo drogie, kredyty mieszkaniowe okazują się konieczne. Ich wybór na rynku jest współcześnie dość bogaty, więc wskazane jest dokładnie sprawdzić propozycje największych banków. Jak to zrobić? Jak wybrać kredyt idealny dla siebie?

Pages