umowa

W jaki sposób szukać odpowiednie osoby do naszego mieszkania

Nowoczesna kuchnia
Author: Bill Wilson
Source: http://www.flickr.com
Jeśli jesteś właścicielem swojego mieszkania, na pewno możesz mówić o sporym szczęściu. Teraz niestety wiele osób nie może pozwolić sobie na kupno własnego mieszkania – kiedy zatem Ty takim dysponujesz, jest to niewątpliwie duże szczęście. Jeżeli nie musisz mieszkać w swoim mieszkaniu, podjęcie decyzji o wynajmie jest praktycznie niezbędne.

Poszukujesz dodatkowej pracy? Domyślasz się, iż możesz ją robić w domu? Sprawdź czy mógłbyś pracować w domu

Praca
Author: AlphaLab Startup Accelerator
Source: http://www.flickr.com
Czasem jest tak, iż jedna praca nam nie wystarcza, to oznacza nie przynosi solidnych dochodów. W takiej sytuacji powinniśmy pracować dodatkowo, w domu, na umowę o dzieło, lub po kilka godzin w tygodniu. Co interesujące, coraz więcej osób tak robi, ponieważ dodatkowej pracy jest dosyć sporo. Czasem jednakże nie wszyscy wiedzą, gdzie jej poszukiwać. A ty wiesz gdzie?

Zakup własnego mieszkania jest z reguły jedną z najpoważniejszych decyzji

kredyt
Author: Sean MacEntee
Source: http://www.flickr.com
Kupienie swojego mieszkania jest rzecz jasna jedną z najistotniejszych decyzji, jakie trzeba będzie podjąć w życiu. Większość Polaków nie dysponuje sumami, które pozwoliłyby im na kupno mieszkania lub domu całkowicie bez udziału kredytu. Z racji tego, że mieszkania, przede wszystkim w większych miastach są bardzo drogie, kredyty mieszkaniowe okazują się konieczne. Ich wybór na rynku jest współcześnie dość bogaty, więc wskazane jest dokładnie sprawdzić propozycje największych banków. Jak to zrobić? Jak wybrać kredyt idealny dla siebie?

Porady dla księgowych i kadr

Księgowość
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Jeśli jesteśmy zatrudnieni w dziale księgowości albo kadrowym powinniśmy być bez ustanku na bieżąco ze zmieniającymi się przepisami. Stereotypowa wizja pani księgowej, która zajmuje się zapełnianiem tabelek cyferkami, albo pani kadrowej, która tylko wypisuje formularze nie ma nic wspólnego z rzeczywistym światem. Ludzie zajmujący się księgowością i kadrami muszą być doskonale wykształcone i bez ustanku muszą rozszerzać swoje umiejętności.

Ubezpieczenia dla sportowców - najistotniejsze wiadomości

Sport ekstremalny
Author: Global Panorama
Source: http://www.flickr.com
Sportowcy zyskują pieniądze przede wszystkim wtedy, gdy są całkowicie zdrowi i nic nie staje na przeszkodzie, aby bez problemu zajmować się daną dyscypliną. Każda kontuzja, która sprawi, że zajmowanie się sportem będzie uniemożliwione, może być końcem zarobków. Pełna dyspozycja w takich przypadkach jest bardzo ważna. Ubezpieczenie jest konieczne i przede wszystkim obowiązkowe. Dlatego też nierzadko słyszy się, że sportowiec zabezpieczył swoje życie na ogromne pieniądze. Nic w tym nienormalnego - sprawne ciało zapewnia przecież środki na życie.

Wypowiedzenie zmieniające a odprawa – czy nowe ustawodawstwo zmieniło to sprawę na lepsze w tej kwestii?

prawo
W związku z coraz częstszym przechodzeniem na umowy zlecenie i dzieło, etaty ulegają redukcji lub ulegają dzieleniom. Zmiana wynagrodzenia, wynikająca często ze zmiany formy zatrudnienia (zawsze na nieporównywalnych warunkach) sprawia ból głowy nie tylko poszkodowanym. Nie dziwi, że pracujący wiele lat na umowie o pracę nie zamierzają przyjąć wiadomości przełożonego o zmianie pracy na pół etatu, czy zlecenie.

Z jakiego powodu warto jest zatrudnić spółkę, która działa i dla której prawo gospodarcze i handlowe nie ma sekretów?

pełnomocnik
Author: Núria
Source: http://www.flickr.com
Wszelki, bez wyjątków, biznesmen powinien znać się na wielu sprawach. I oczywiście powinien też posiadać tzw. smykałkę do robienia interesów. Innymi słowami winien być niejako chodzącą encyklopedią zgodnie z powiedzeniem które mówi, iż czego się dowiesz, to Twe.


Jednak nie można oczywiście znać się na wszelakim.

Czy pojmujemy prawo pracy?

umowa o pracę
Author: Quinn Dombrowski
Source: http://www.flickr.com
Czy wszystko się zgadza w kwestii czasu pracy? Jak się ma do tego prawo pracy? Takie problemy są systematycznie poruszane w dyskusji w rozmaitych środkach masowego przekazu lub bardziej lokalnie, pomiędzy pracodawcami i pracownikami. Zgodnie z opinią specjalistów rewolucje w tym zakresie są istotne, bo obecnie regulacje nie całkiem dobrze odnoszą się do sytuacji na rynku. Najbardziej chodzi o zwiększenie czasu trwania okresów rozliczeniowych czy wprowadzenia ruchomego czasu pracy.
Tags: 

Olsztyn może nam zaproponować najlepsze biuro rachunkowe

biuro rachunkowe
Author: John Davis
Source: http://www.flickr.com
Zobaczmy co może dla nas zrobić biuro rachunkowe

Trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że nie wszystkie kwestie firmy muszą być załatwiane przez jednostki przyjęte na umowę. Czasami okazuje się być tak, że bardziej będzie korzystać z usług zewnętrznej firmy, za pomocą której będziemy mogli płacić tylko za te godziny roboty, które naprawdę zostaną zrobione na naszą korzyść. Przez to właśnie warto zobaczyć, co proponuje nam biuro rachunkowe, ma szansę się okazać, że będzie ono mogło zająć się całą naszą księgowością, bez względu na to, jak wielka będzie nasza firma, a dodatkowo jeszcze my nie będziemy zmuszeni się martwić żadnymi kontaktami z urzędem, bo wszystko będzie przygotowane przez nich. Trzeba porównać propozycję takich biur i wziąć tą, która będzie odpowiednio dopasowana do naszych potrzeb.

Jak założyć spółkę z.o.o.

Prawo
Author: controlarms
Source: www.flickr.com
Oto prosty tekst, w jakim w trzech krokach opiszę, co należy zrobić, by ustanowić spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Zakładanie spółek to proces, który może trwać kilka tygodni, ale znacząco zmniejszy się, jeżeli opłacimy usługi kancelarii prawnych lub radcy prawnego.

Prowadzisz blog? A czy wiesz, iż w niektórych przypadkach powinieneś się z tego rozliczać? Zobacz w czym rzecz

podatki
Author: GotCredit
Source: http://www.flickr.com
Aktualnie prowadzenie bloga jest czymś normalnym. Para się tym coraz więcej osób, mimo że dużo z nich robi to jedynie z czystej pasji, nie zastanawiając się zupełnie o zagadnieniach zarabiani. Zwyczajnie, jest coś do przekazania, znamy się na określonej kwestii, mamy określone hobby, więc mamy okazję się z kimś podzielić naszą wiedzą.

Co tak naprawdę można zalecić pragnącym wziąć szybką pożyczkę?

pieniądze
Author: Philip Taylor
Source: http://www.flickr.com
Polska nie jest wyjątkiem - a więc z pewnością, zresztą jak w pozostałych państwach w Europie, działa u nas sporo firm, które na co dzień zajmują się świadczeniem usług finansowych. Jednakże nie chodzi mi w tym momencie o jakieś banki. Chcę raczej się skupić na chwilówkach, które w kraju nad Wisłą są szalenie popularne. Czy jednak duża popularność tak naprawdę przekłada się na jakość wiedzy przeciętnego Kowalskiego? Cóż, ciężko jednoznacznie powiedzieć - często niestety nie. A w końcu jeszcze zanim pomyślimy o uzyskaniu pożyczki, powinniśmy dokładnie zaznajomić się z tematem!

Pages