urlop

Osoby wychowujące małe dzieci będą także mogły skorzystać z dwóch dni na ich opiekę

Praca przy komputerze
Author: Juhan Sonin
Source: http://www.flickr.com
Praktycznie każdy pracownik na etacie ma prawo do wzięcia urlopu, tak jest zapisane w kodeksie pracy i właściciele firm muszą tego przestrzegać. Wymiar tego urlopu jest również dokładnie wyznaczony przepisami, największy jego wymiar będzie wynosić 26 dni, i taką też ilość otrzymują pracownicy legitymujący się odpowiednim stażem. Do obliczenia podstawy urlopu wliczają się także studia wyższe i szkoły, oraz wszystkie przepracowane okresy w różnych firmach.
Tags: 

Wakacje nad polskim morzem i nie tylko ! Zobacz niesamowite oferty teraz

Author: Siedlisko Morena
Nadchodzi okres letni. Na upragnione wczasy oczekujemy już od dawna. Jeszcze w zimie, w czasie sennych wieczorów, aby podnieść sobie nastrój, przeglądaliśmy kolorowe katalogi agencji turystycznych i planowaliśmy podróże naszych marzeń. Ponieważ zima w tym roku bardzo dała nam w kość, już z utęsknieniem wyczekujemy gorącego słoneczka. Marzymy o relaksie na piaszczystej plaży oraz kąpielach w lazurowym morzu.

Jak można przygotować się na wakacje aby odpoczywać spokojnie?

ubezpieczenie turystyczne
Author: flickr.com
Source: flickr.com
Każdy z nas czeka na wakacje, na te dni, kiedy będziemy sobie mogli pozwolić na trochę relaksu i komfortu. Czekamy na swój urlop z wytęsknieniem, jak za czymś bardzo lubianym i nieosiągalnym na co dzień. Nic dziwnego, pochłonięci obowiązkami całe dnie nie możemy sobie pozwolić na urlop w każdej chwili, więc planujemy wakacje tak, by były idealne. Nie zawsze jednocześnie to się udaje, a przyczyn takiego stanu możemy upatrywać w paru sprawach.

Galerie handlowe, jakie pożądane byłoby odwiedzać będąc w Rzeszowie

Rzeszów
Author: centralniak
Source: http://www.flickr.com
Wybierając się na urlop do jakiegoś miasta prawdopodobnie korzystamy z wielu licznych atrakcji, odwiedzamy śliczne okolice, podziwiamy zabytki i także chodzimy na zakupy. Szczególnie osoby, które na co dzień mieszkają w niewielkich miejscowościach lubią podróżować na zakupy do sporych miast, bowiem jest tam o wiele większa oraz sporo ciekawsza propozycja handlowa.

Doświadczenie oraz zdolności potrzebne na stanowisku księgowego

Author: iStock.com
Stanowisko księgowego od dłuższego czasu zmienia swój charakter. W wielu kręgach wciąż panuje przekonanie, że jest to "szeregowy" pracownik biurowy, a jego praca jest monotonna i nie wymagająca zbyt szerokiej wiedzy. Tymczasem obecnie praca na stanowisku księgowego wymaga posiadania zróżnicowanych zdolności, a przede wszystkim wysokiego i wciąż uzupełnianego poziomu informacji.