efektywność

Po co nam audyt finansowy?

Księgowość
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Jeżeli posiadamy własne przedsiębiorstwo na pewno znane jest nam pojęcie audytu finansowego. Większość osób drży na samo wspomnienie o audycie i odbiera go jako następną trudną, konieczną kontrolę. Audytor staje się potworem czekającym na każde potknięcie finansowe przedsiębiorstwa tylko dlatego żeby móc je wykazać i wyciągnąć konsekwencje. To błędne rozumowanie. Audyt finansowy to odpowiedni zestaw czynności i działań sprawdzających, mających pomóc w skontrolowaniu czy sprawozdanie finansowe firmy jest zrobione rzetelnie i czy nie występują istotne rozbieżności między stanem faktycznym a tym ze sprawozdania.

Jak przeprowadzić skuteczną ocenę pracownika? i jak ich zdobyć

Przyjemne z pożytecznym, czyli zarabianie na wakacjach
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
W ostatnim czasie powstało bardzo dużo publikacji o charakterze psychologicznym podejmujących temat zarządzania zasobami ludzkimi. Książki takie były pomocne w pojawieniu się systemów i narzędzi, służących zwiększeniu wydajności pracowników. Najprostszym narzędziem wykorzystywanym przez większość kierowników są raporty o pracownikach. Taki raport jest sporządzany przez pracodawcę, który ma tam sporządzić charakterystykę zatrudnionego z użyciem specjalnych kryteriów, do których należą na przykład uczciwość, samodzielność czy terminowość.

Jaka szkoła Coachingu jest najskuteczniejsza?

budynek Living Tomorrow
Author: Firma XELLA Polska Sp. z o.o.
Source: Firma XELLA Polska Sp. z o.o.
W nowym tysiącleciu sporo firm poszukuje wybitnych specjalistów od coachingu umiejących prosto przekazać własną ogromną wiedzę, którą szczególnie silnie doceniają wielkie firmy ,a także liczne przedsiębiorstwa. Aby trafnie dokonać wyboru spośród propozycji trenerów najbezpieczniej zapoznać się bliżej z samą kwestią. Podczas wyboru lepiej nie kierować się wyłącznie reklamami, ale również osądami jedynie znanych fachowców obznajomionych z zagadnieniem czy prasowych rankingów.

Metodyka Prince 2 – czy opłaca się w nią inwestować?

Sala konferencyjna, sufit podwieszany
Author: Armstrong
Source: Armstrong
Prince 2 stosuje się w postępowaniu przy realizacji| projektu. Nazwa stanowi skrót od angielskiego nazewnictwa “Prioject In A Controlled Evironment”, co oznacza po polsku “projekt w kontrolowanym środowisku”. W rozumieniu tego pojęcia projekt jest powołany do życia na określony okres, zgodnie z przyjętym planem i założeniami, ma mieć unikalny charakter, a okres jego realizacji został odgórnie wytyczony.

Doskonałe poznawanie siebie

coaching w biznesie
Author: Deb Nystrom
Source: http://www.flickr.com
Szacunek do siebie umożliwia konstruować przeświadczenie, że to jak żyjemy przynosi poczucie szczęścia i spełnienia. To też cecha na skutek której w naturalny dla siebie sposób ufamy w należyte intencje różnych osób, ich uczciwość, gotowość pomocy, bądź koleżeństwo. To przekonanie o tym, że my sami, jak i własne istnienie to ogromna zaleta.

Szukasz właściwego sposobu oceniania podwładnych? Zdecyduj się na metodę 360 stopni

Pracownik
Author: Petras Gagilas
Source: http://www.flickr.com
Pracodawcy często zastanawiają się, jak oceniać swoich podwładnych, by uzyskać na ich temat wszystkie wymagane informacje. Jest wiele możliwych sposobów, jednakże jeden ze szczególnie wydajnych to ocena 360 stopni. Co warto jest o niej wiedzieć?

Eksperci służą poradami dla klientów

Laptop
Author: Sergey Galyonkin
Source: http://www.flickr.com
Niemałą popularnością w sieci cieszą się witryny www, jakich domeny odróżniają się czymś szczególnym. Producenci pragną z całych sił kontynuować współpracę ze specjalistami godnymi zaufania. Jeżeli chodzi o dostępne w internecie możliwości, wskazane jest zwrócić szczególną uwagę na rekomendacje innych klientów. Każdy producent powinien mieć gruntowne podstawy, by podać nazwę domeny szczególne przyciągającej potencjalnych odbiorców.