zlecenia

Dlaczego programiści mają wielkie szanse na korzystne życie zawodowe?

programiści pracujący na spotkaniu
Author: Irena Safarova
Source: http://www.flickr.com
Programiści są grupą zawodową, która zasadniczo nie musi skarżyć się na brak zatrudnienia oraz kiepskie wynagrodzenie. Oczywiście są różni programiści, lecz zasadniczo programiści - w naszym kraju, a już zwłaszcza gdzieś za granicą - Szwecja, Austria, Anglia bądź Kanada, zarabiają znaczące pieniądze. Warto w takim razie postarać się o to by być programistą. Tym programistą, który wykonuje solidne usługi. Bo zapewne wiadome, iż ten programista, który kompletnie nie zna się na programowaniu będzie nie miał okazji związać własnego życia z kodem.

Co zrobić, aby najefektywniej zareklamować świadczone przez siebie usługi?

Szyld reklamowy
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Zapewne często sobie myślimy, że solidne usługi i tak się obronią, a więc z pewnością solidny hydraulik z Poznania czy fachowiec od robienia remontów z Przemyśla nawet nie musi poszukiwać klientów, ponieważ sami do niego przyjdą. Całkowicie nieprawdziwe rozumowanie - tzn. może w książkowych teoriach tak jest, lecz prawdziwe życie jest inne. A zresztą nawet jeśli będziemy mieli przede wszystkim klientów z tzw. polecenia, czymś w porządku raczej się wydaje to, aby najzwyczajniej w świecie rozglądać się za jeszcze większą ilością zleceń. Co prawda dobra jest dosyć krótka, mamy limity, lecz i tak w żadnym wypadku nie można myśleć, że nie należy zawalczyć o klientów!

Windykacja - jak ją usprawnić?

Pieniądze, monety
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Windykacja jest tego typu dziedziną, w której obecnie zatrudnia się bardzo dużo osób. Dziedzina ta odnosi się przede wszystkim do zajmowania się pobieraniem pieniędzy od zadłużonych ludzi. Pracowników takich zatrudniają zarówno spółki, jak i pojedyncze osoby, które mają swoich dłużników.