środowisko

W jaki sposób odpowiednio troszczyć się o naturę?

kosze przeznaczone do segregacji śmieci
Author: Matthias Buchmeier
Source: http://www.flickr.com
Chociaż w sumie wiele słychać o tym, że dbanie o środowisko naturalne to niezmiernie ważna kwestia, to kiedy spaceruję ulicami zamieszkiwanego przeze mnie miasta, najzwyczajniej w świecie wyraźnie mogę zauważyć, iż nie jest aż tak dobrze. Widuję sporo śmieci, co jest nieodpowiednie dla środowiska, ale również sprawiające, iż polskie miasta nie wyglądają aż tak ładnie jak byśmy tego chcieli. Nie chciałbym być może w tym tekście pisać na temat zmiany prawa, sporo bardziej srogiego karania ludzi, którzy zaśmiecają świat. Pewnie będzie lepiej, jeżeli pomyślimy co zrobić, aby ludzie chętniej przestrzegali obowiązujące prawa. Istotne są chociażby pojemniki na śmieci...

Recykling dokumentów można aktualnie powierzać profesjonalnym firmom

ozdoba z papieru z recyklingu
Author: Sonny Abesamis
Source: http://www.flickr.com
Sporo firm działa aktualnie w całości na systemach komputerowych i też wszystkie dokumentacje wykonuje na specjalnie stworzonych do tego aplikacjach. Jest to dla pracowników administracji spory komfort, gdyż nie muszą się przebijać przez szeregi dokumentów i też często posiadać problem z odnalezieniem potrzebnego w danym okresie dokumentu.

Dlaczego warto segregować śmieci? Jakie mamy z tego plusy? Co nam to w ogóle daje?

skup złomu
Author: Andrew Malone
Source: http://www.flickr.com
Chcemy zdobyć trochę gotówki, a przy okazji przyczynić się do oczyszczenia najbliższego otoczenia z niepotrzebnych sprzętów? Może w związku z tym najwyższy czas wywieźć zbędne części metalowe do punktu złomu?