kwota

Zacznij oszczędzać na wakacje

metafora poszukiwania pieniędzy
Author: Global Panorama
Source: http://www.flickr.com
Spora część osób niemal przez cały rok snuje plany dotyczące wakacyjnego urlopu. Gdzie, w jakich dniach i na ile czasu? To zasadnicze pytania jakie zadają sobie osoby planujące swoje wakacje. Lecz równie istotna może być kwestia za co sfinansujemy swoje wakacje. W związku z tym, że tylko nieliczne osoby posiadają jakiekolwiek zaoszczędzone środki finansowe, może okazać się, że większość osób finansuje swoje wakacyjne wyjazdy kredytem. Zaciąganie pożyczki gotówkowej lub wykorzystywanie karty kredytowej w celu opłacenia wyjazdu nie jest receptą na nasze kłopoty. Następstwa tej decyzji mogą niekorzystnie odbić się na naszych finansach czego skutki możemy odczuwać niemal przez cały kolejny rok.

Jeżeli przysługuje ci zwrot podatku za etat poza granicami kraju, nie wahaj się o niego postarać

finanse
Author: Calgary Reviews
Source: http://www.flickr.com
Każdy człowiek pracujący w Polsce ma świadomość, że w odpowiednim czasie trzeba dokonać rozliczenia z fiskusem oraz odebrać zwrot nadpłaconego podatku albo uregulować brakującą kwotę. Jednakże warto być świadomym, że również osoby dorabiające sobie poza granicami kraju, powinny dokonać takiego rozliczenia i mogą wnioskować o przyznanie zwrotu.

Jak inwestować na giełdzie aby zarobić oraz nie stracić?

notowania giełdowe
Source: pixabay
Inwestowanie i granie na giełdzie cieszy się dzisiaj wielką renomą. Prawdą jest to, iż na giełdzie można faktycznie dużo zarobić, wizja ta bezsprzecznie jest niesłychanie zachęcająca. Niemniej oprócz dużych zysków mogą nas również spotkać wielkie straty, wobec tego powinno dowiedzieć się, jak inwestować na giełdzie, by zarobić a nie stracić.

Kredyt czy pożyczka - ważne informacje

pieniądze
Author: Rikard Fröberg
Source: http://www.flickr.com
Aktualnie kredyty i pożyczki to jedne z najczęściej wybieranych produktów oferowanych przez banki i nie tylko. Przez osoby nieobeznane w zagadnieniu nierzadko określenia te są używane zamiennie, choć ich znaczenie nie jest takie samo. To, co łączy kredyt i pożyczkę to fakt, że klient otrzymuje pieniądze i ma później obowiązek zwrócenia ich. Obydwa procesy przebiegają jednak na odmiennych zasadach. Co istotne, jedyną jednostką mającą uprawnienia do udzielania kredytów są banki.