kwota

Jeżeli przysługuje ci zwrot podatku za etat poza granicami kraju, nie wahaj się o niego postarać

finanse
Author: Calgary Reviews
Source: http://www.flickr.com
Każda osoba zatrudniona w naszym kraju ma świadomość, że w oznaczonym czasie należy dokonać rozliczenia z Urzędem Skarbowym i odebrać nadpłacony podatek albo uiścić brakującą kwotę. Mimo wszystko trzeba pamiętać, że również osoby dorabiające sobie za granicą, muszą dokonać takiego rozliczenia i mogą ubiegać się o przyznanie zwrotu.

Kredyt czy pożyczka - ważne informacje

pieniądze
Author: Rikard Fröberg
Source: http://www.flickr.com
Obecnie kredyty i pożyczki to jedne z najchętniej wybieranych produktów oferowanych przez banki i inne instytucje. Przez osoby nieobeznane w zagadnieniu nierzadko pojęcia te są używane zamiennie, choć ich znaczenie się nie pokrywa. To, co łączy kredyt i pożyczkę to fakt, że klient dostaje środki finansowe i w późniejszym czasie musi je oddać. Obydwa procesy przebiegają jednak na innych zasadach. Co istotne, jedyną instytucją mającą uprawnienia do dawania kredytów są banki.

Zacznij oszczędzać na wakacje

metafora poszukiwania pieniędzy
Author: Global Panorama
Source: http://www.flickr.com
Spora część osób niemal przez cały rok snuje plany dotyczące wakacyjnego urlopu. Gdzie, w jakich dniach i na ile czasu? To zasadnicze pytania jakie zadają sobie osoby planujące swoje wakacje. Lecz równie istotna może być kwestia za co sfinansujemy swoje wakacje. W związku z tym, że tylko nieliczne osoby posiadają jakiekolwiek zaoszczędzone środki finansowe, może okazać się, że większość osób finansuje swoje wakacyjne wyjazdy kredytem. Zaciąganie pożyczki gotówkowej lub wykorzystywanie karty kredytowej w celu opłacenia wyjazdu nie jest receptą na nasze kłopoty. Następstwa tej decyzji mogą niekorzystnie odbić się na naszych finansach czego skutki możemy odczuwać niemal przez cały kolejny rok.

Jak inwestować na giełdzie aby zarobić oraz nie stracić?

notowania giełdowe
Source: pixabay
Inwestowanie i granie na giełdzie cieszy się dzisiaj wielką renomą. Prawdą jest to, iż na giełdzie można faktycznie dużo zarobić, wizja ta bezsprzecznie jest niesłychanie zachęcająca. Niemniej oprócz dużych zysków mogą nas również spotkać wielkie straty, wobec tego powinno dowiedzieć się, jak inwestować na giełdzie, by zarobić a nie stracić.