ZUS

Darmowy program magazynowy

kalkulator
Source: www.morguefile.com
Program magazynowy to zaawansowane a jednocześnie łatwe w obsłudze urządzenie do kierowania gospodarki magazynowej. Dzięki oprogramowaniu w nieskomplikowany sposób będziemy mogli zestawić artykuły przystępne w naszym magazynie na rejestrze artykułów.
Tags: 

Powodzenie w biznesie, rozpoczyna się od trafionego pomysłu

spotkanie biznesowe
Author: Sebastiaan ter Burg
Source: http://www.flickr.com
Pomysł na prowadzenie działalności jest istotny, od tego wszystko się zaczyna. Od rozpoczęcia działalności trzeba mieć wizję przyszłości. Wbrew pozorom plan nie musi utrafić w niezagospodarowany obszar. To mogą być usługi powszechnie znane na rynku.

Przed jakimi dylematami staje młody biznesmen, który pragnie w nieodległej przyszłości założyć własny biznes

kalkulator i gotówka
Author: Jacob Edward
Source: http://www.flickr.com
Otwarcie własnej firmy wymaga dopełnienia mnóstwa obowiązków. Z pewnością warto pierwsze przygotowania rozpocząć od przejrzenia gazet poruszających tematy ekonomiczne. Podstawowa wiedza z zakresu podatków będzie bardzo pomocna, a dodatkowo każdy posiadacz firmy powinien znać przynajmniej te najistotniejsze procedury powiązane z załatwianiem spraw w ZUS-ie. Zresztą jeszcze niedoświadczonemu dyrektorowi przyda się również znajomość zasad, jakimi rządzi się reklama.

Dlaczego dobrze jest łączyć pracę na etacie z własną działalnością gospodarczą

analiza podatkowa
Author: Images Money
Source: http://www.flickr.com
Pracując na podstawie umowy o pracę czujemy się pewnie, gdyż ochrania nas prawo pracy. Mamy rozliczne uprawnienia pracownicze, takie jak dla przykładu płatny urlop, pracodawca opłaca za nas składki ZUS oraz chorobowe, nie mamy powodu zatem się tym martwić. Ba, nawet nie trzeba na własną rękę rozliczać podatku jeżeli nie chcemy korzystać z ulg podatkowych. Takie rozwiązanie najlepsze jest dla tych osób które nie chcą prowadzić czy nie mają pomysłu na swój biznes.
Tags: 

Czy wart się przejść na kwartalny podatek dochodowy? Co można uzyskać?

podatki
Author: Ervins Strauhmanis
Source: http://www.flickr.com
Firmy mogą zadecydować, jak rozliczać się z podatku dochodowego i VAT-u. Rozliczanie może funkcjonować co miesiąc albo przebiegać kwartalnie. Chodzi tu o okresowość wpłat dla skarbówki. Podatek dochodowy kwartalnie naliczany to duży plus - przedsiębiorstwo ma do dyspozycji konkretną gotówkę, jaką może przeznaczyć nie na skarbówkę, a na inne cele.

Wytyczne czerpania z zasobów przedsiębiorstwa a ostrzeżenia

formularze podatkowe
Author: Chris Potter
Source: http://www.flickr.com
Wybór właściwej drogi przedsiębiorczej dla siebie nierzadko jest związane z podejmowaniem skomplikowanych decyzji oraz życiowego ryzyka. Duży wpływ na dziś podejście zaczynających swą działalność biznesmenów mają dokonania innych, co mogą być pewnego rodzaju inspiracją dla innych. Uzasadnione jest zaciekawienie działalnością innych, ponieważ niesamowicie często sami będziemy zobowiązani przejść podobną drogę. Różne porady w tych sprawach są więc szczególnie pożądane.
Tags: 

Własna działalność gospodarcza to okazja na lepszą przyszłość, to także wielkie wyzwanie. Jak założyć działalność, jak ruszyć ze swoim biznesem?

formularze podatkowe
Author: Chris Potter
Source: http://www.flickr.com
Każdy z nas wie,albo przynajmniej się domyśla, że prowadzenie firmy to nie lada wyzwanie.
Tags: 

Prowadzenie firmy wiąże się z rozmaitymi kosztami, jednak jednocześnie pozwala na osiąganie większych zarobków niż praca na etacie

Dokumenty
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Ostatnia reforma w zakresie OFE przypomniała nam o potrzebie odkładania na emeryturę na własną rękę, bowiem prawdopodobne emerytury dla obecnych 20, 30 – latków będą dużo niższe. Powinniśmy więc zacząć odkładać i to regularnie, by na starość nie martwić się brakiem niezbędnych pieniędzy. Dlatego warto pomyśleć chociażby o założeniu dodatkowej działalności gospodarczej, dzięki której będziemy mogli więcej zarabiać. Co to jest działalność gospodarcza nie trzeba raczej nikomu tłumaczyć, pewne jest także to, że dzięki niej uzyskujemy dodatkowe korzyści finansowe o ile oczywiście potrafimy stosownie rozkręcić biznes.

Osoby wychowujące małe dzieci będą także mogły skorzystać z dwóch dni na ich opiekę

Praca przy komputerze
Author: Juhan Sonin
Source: http://www.flickr.com
Każdy pracownik na etacie ma prawo do wzięcia urlopu, tak jest zapisane w aktach prawnych i właściciele firm muszą tego przestrzegać. Wymiar w jakim można wykorzystać urlop jest także szczegółowo wyznaczony odpowiednimi przepisami, największy jego wymiar wynosi 26 dni, i taką też ilość otrzymują pracownicy mający odpowiedni staż. Do wyznaczenia takiego stażu wliczają się także studia wyższe i szkoły, a także wszystkie okresy przepracowane w różnych firmach.
Tags: 

Rokrocznie konieczne jest złożenie we właściwiej organizacji dokumentu, jakim jest deklaracja VAT

banknoty
Author: Ervins Strauhmanis
Source: http://www.flickr.com
Bez wątpienia już od wielu lat są takie rzeczy w życiu każdej osoby i każdego biznesmena, jakie musi co jakiś czas zrobić. Oczywiście większość z nich spojonych jest z różnego typu należnościami, które w znacznej mierze są obowiązujące.
Tags: 

Jaki rodzaj prowadzenia książki PIR wybrać?

doradca
Author: itupictures
Source: http://www.flickr.com
Forma prowadzenia księgowości to jedna z mających szczególne znaczenie decyzji jaką musi podjąć każdy przedsiębiorca. Polskie firmy mają do wyboru trzy możliwości: skorzystanie z biura rachunkowego, samodzielne prowadzenie księgowości, i zatrudnienie księgowego. jest uważnie zastanowić się nad każdą z tych opcji, aby w niedługim czasie nie żałować swej decyzji.

Niezbędne informacje na temat pracy

Biznesmen
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
W internecie najczęściej wyszukujemy informacje na istotne dla nas tematy. Jest to dla większości z nas pierwszy ruch odnośnie zgłębienia danej tematyki oraz dowiedzenia się jak najwięcej. Ochoczo korzystamy z zróżnicowanych filtrów, w które jest wyposażona jest wyszukiwarka google. Niezwykle często ruszanymi wątkami są pytania odnośnie zawiłości, jakie nierozerwalnie wiążą się z rozmaitymi rodzajami zatrudnienia. Zjawiają się kwestie działalności gospodarczej oraz wynagrodzenia chorobowego, co jest niezwykle istotne dla osób pracujących.

Pages