ZUS

Dlaczego dobrze jest łączyć pracę na etacie z własną działalnością gospodarczą

analiza podatkowa
Author: Images Money
Source: http://www.flickr.com
Zarabiając na podstawie umowy o pracę czujemy się bezpiecznie, albowiem chroni nas prawo pracy. Mamy różne uprawnienia pracownicze, takie jak na przykład płatny urlop, pracodawca opłaca nasze składki ZUS i chorobowe, nie musimy zatem się tym martwić. Ba, nawet nie trzeba na własną rękę rozliczać podatków jeśli nie chcemy korzystać z ulg podatkowych. Takowe rozwiązanie najlepsze jest dla tych osób które nie pragną prowadzić czy nie mają projektu na własny interes.
Tags: 

Osoby wychowujące małe dzieci będą także mogły skorzystać z dwóch dni na ich opiekę

Praca przy komputerze
Author: Juhan Sonin
Source: http://www.flickr.com
Praktycznie każdy pracownik na etacie ma prawo do wzięcia urlopu, tak jest zapisane w kodeksie pracy i właściciele firm muszą tego przestrzegać. Wymiar tego urlopu jest również dokładnie wyznaczony przepisami, największy jego wymiar będzie wynosić 26 dni, i taką też ilość otrzymują pracownicy legitymujący się odpowiednim stażem. Do obliczenia podstawy urlopu wliczają się także studia wyższe i szkoły, oraz wszystkie przepracowane okresy w różnych firmach.
Tags: 

Powodzenie w biznesie, rozpoczyna się od trafionego pomysłu

spotkanie biznesowe
Author: Sebastiaan ter Burg
Source: http://www.flickr.com
Patent na prowadzenie działalności jest istotny, od tego wszystko się zaczyna. Od rozpoczęcia działalności trzeba mieć wizję przyszłości. Wbrew pozorom plan nie musi trafić w niezagospodarowany obszar. To mogą być usługi dobrze rozpoznawane na rynku.

Dzięki radom radcy dowiemy się, gdzie skierować kroki w chwili, gdy mamy zamiar otworzyć swoją działalność gospodarczą

Młotek sędziego
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Zakładanie spółek w naszym kraju wymaga dopełnienia wielu wymagań formalnych, których załatwienie może trwać trochę czasu. W przypadku na przykład spółki cywilnej istotne jest pamiętanie o wielu szczegółach.

Niezbędne informacje na temat pracy

Biznesmen
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
W internecie najczęściej szukamy informacji na istotne dla nas tematy. Jest to dla większości z nas pierwszy ruch odnośnie zgłębienia danej tematyki i dowiedzenia się sporej ilości informacji. Chętnie korzystamy z zróżnicowanych filtrów, w które jest wyposażona jest wyszukiwarka google. Nierzadko poruszanymi wątkami są pytania odnośnie zawiłości, które nierozerwalnie wiążą się z różnymi rodzajami zatrudnienia. Pojawiają się kwestie działalności gospodarczej oraz wynagrodzenia chorobowego, co jest niesamowicie istotne dla osób pracujących.

Przed jakimi dylematami staje młody biznesmen, który pragnie w nieodległej przyszłości założyć własny biznes

kalkulator i gotówka
Author: Jacob Edward
Source: http://www.flickr.com
Otwarcie własnej firmy wymaga spełniania mnóstwa obowiązków. Z pewnością trzeba pierwsze przygotowania rozpocząć od przekartkowania czasopism poruszających tematy ekonomiczne. Elementarna wiedza z zakresu podatków będzie niezwykle pomocna, a poza tym każdy przedsiębiorca powinien znać chociaż te najważniejsze procedury powiązane z załatwianiem formalności w ZUS-ie. Zresztą jeszcze niedoświadczonemu szefowi przyda się również znajomość zasad, jakimi rządzi się marketing.

Rokrocznie konieczne jest złożenie we właściwiej organizacji dokumentu, jakim jest deklaracja VAT

banknoty
Author: Ervins Strauhmanis
Source: http://www.flickr.com
Niewątpliwie już od bardzo dawna są takie rzeczy w życiu każdej osoby i każdego przedsiębiorcy, które musi co jakiś czas zdziałać. Naturalnie większość z nich powiązanych jest z przeróżnego typu należnościami, jakie w znacznej mierze są obowiązujące.
Tags: 

Darmowy program magazynowy

kalkulator
Source: www.morguefile.com
Plan magazynowy to zaawansowane a jednocześnie łatwe w obsłudze narzędzie do kierowania gospodarki magazynowej. Dzięki programowi w łatwy sposób będziemy mogli ewidencjonować produkty osiągalne w naszym magazynie na rozkładzie wyrobów.
Tags: 

Czy wart się przejść na kwartalny podatek dochodowy? Co można uzyskać?

podatki
Author: Ervins Strauhmanis
Source: http://www.flickr.com
Firmy mogą decydować, jak rozliczać się z opodatkowania dochodowego i VAT-u. Regulowanie może odbywać się co miesiąc lub co kwartał. Chodzi tu o okresowość przelewów dla fiskusa. Podatek dochodowy kwartalnie naliczany to duży plus - przedsiębiorstwo ma do rozporządzenia konkretną gotówkę, którą może przekazać nie na skarbówkę, a na pozostałe cele.

Prowadzenie firmy wiąże się z rozmaitymi kosztami, jednak jednocześnie pozwala na osiąganie większych zarobków niż praca na etacie

Dokumenty
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Ostatnia reforma w zakresie OFE przypomniała nam o potrzebie odkładania na emeryturę na własną rękę, gdyż prawdopodobne emerytury dla obecnych 20, 30 – latków będą dużo niższe. Trzeba więc zacząć odkładać i to systematycznie, by na starość nie martwić się brakiem niezbędnych pieniędzy. Dlatego warto pomyśleć chociażby o założeniu własnej firmy, dzięki której będziemy mogli więcej zarabiać. Co to jest działalność gospodarcza nie trzeba chyba nikomu wyjaśniać, pewne jest również to, że dzięki niej uzyskujemy dodatkowe korzyści finansowe o ile rzecz jasna umiemy stosownie rozkręcić biznes.

Jaki rodzaj prowadzenia książki PIR wybrać?

doradca
Author: itupictures
Source: http://www.flickr.com
Sposób prowadzenia księgowości to jedna z bardziej znaczących decyzji jaką zobowiązany jest podjąć każdy przedsiębiorca. Prowadzące swą działalność przedsiębiorstwa posiadają trzy warianty: zdanie się na pomoc biura rachunkowego, samodzielne prowadzenie księgowości, lub zatrudnienie księgowego. Powinniśmy jest uważnie zastanowić się nad każdą z tych możliwości, aby w krótkim czasie nie żałować swej decyzji.

Własna działalność gospodarcza to okazja na lepszą przyszłość, to także wielkie wyzwanie. Jak założyć działalność, jak ruszyć ze swoim biznesem?

formularze podatkowe
Author: Chris Potter
Source: http://www.flickr.com
Każdy z nas wie,albo przynajmniej się domyśla, że własna firma to znaczne wyzwanie.
Tags: 

Pages