ZUS

Czy wart się przejść na kwartalny podatek dochodowy? Co można uzyskać?

podatki
Author: Ervins Strauhmanis
Source: http://www.flickr.com
Przedsiębiorstwa mogą zadecydować, jak rozliczać się z opodatkowania dochodowego i VAT-u. Regulowanie może funkcjonować co miesiąc albo przebiegać kwartalnie. Chodzi tu o częstotliwości przelewów dla fiskusa. Podatek dochodowy kwartalnie rozliczany to duży plus - przedsiębiorstwo ma do dyspozycji konkretną gotówkę, jaką może przeznaczyć nie na skarbówkę, a na inne cele.

Zobowiązania a także odpisy podatników na gruncie polskiego prawa

Dokumenty
Author: http://www.freeimages.com
Source: http://www.freeimages.com
Ustawa o systemie ubezpieczeń społecznych, nakłada na podatnika powinność regulowania składek ZUS, za siebie i zatrudnianych pracowników. Co ważne, musi regulować te składki w wyznaczonym terminie. Jeżeli się spóźni z opłatą składek, będzie musiał ponieść tego następstwa i uiścić odsetki za zwłokę. Zaległość fiskalna to podatek wraz z ratą, która nie została zapłacona w terminie. Gdy podatnik nie dotrzyma określonego ustawą terminu, regulowana po terminie opłata musi być podwyższona o należne odsetki za zwłokę.

Osoby wychowujące małe dzieci będą także mogły skorzystać z dwóch dni na ich opiekę

Praca przy komputerze
Author: Juhan Sonin
Source: http://www.flickr.com
Każdy zatrudniony pracownik ma prawo do wzięcia urlopu, tak jest zapisane w kodeksie pracy i właściciele firm muszą tego przestrzegać. Czas w jakim można wykorzystać urlop jest także dokładnie określony odpowiednimi przepisami, największa jego ilość wynosi 26 dni, i taką też ilość dostają pracownicy mający odpowiedni staż. Do wyznaczenia takiego stażu zaliczane są także studia wyższe i szkoły, a także wszystkie przepracowane okresy w różnych firmach.
Tags: 

Prowadzenie firmy wiąże się z rozmaitymi kosztami, jednak jednocześnie pozwala na osiąganie większych zarobków niż praca na etacie

Dokumenty
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Ostatnia reforma w zakresie OFE przypomniała nam o konieczności odkładania na emeryturę na własną rękę, gdyż prawdopodobne emerytury dla obecnych 20, 30 – latków będą dużo niższe. Powinniśmy więc zacząć odkładać i to systematycznie, aby na starość nie martwić się brakiem niezbędnych pieniędzy. Dlatego warto pomyśleć chociażby o założeniu dodatkowej działalności gospodarczej, dzięki której będziemy mogli więcej zarabiać. Co to jest działalność gospodarcza nie trzeba raczej nikomu tłumaczyć, pewne jest także to, że dzięki niej zyskujemy dodatkowe korzyści finansowe o ile oczywiście umiemy stosownie rozkręcić biznes.

Darmowy program magazynowy

kalkulator
Source: www.morguefile.com
Program magazynowy to zaawansowane a jednocześnie łatwe w obsłudze urządzenie do kierowania gospodarki magazynowej. Dzięki oprogramowaniu w nieskomplikowany sposób będziemy mogli zestawić artykuły przystępne w naszym magazynie na rejestrze artykułów.
Tags: 

Powodzenie w biznesie, rozpoczyna się od trafionego pomysłu

spotkanie biznesowe
Author: Sebastiaan ter Burg
Source: http://www.flickr.com
Pomysł na prowadzenie działalności jest istotny, od tego wszystko się zaczyna. Od rozpoczęcia działalności trzeba mieć wizję przyszłości. Wbrew pozorom plan nie musi utrafić w niezagospodarowany obszar. To mogą być usługi powszechnie znane na rynku.

Przed jakimi dylematami staje młody biznesmen, który pragnie w nieodległej przyszłości założyć własny biznes

kalkulator i gotówka
Author: Jacob Edward
Source: http://www.flickr.com
Otwarcie własnej firmy wymaga dopełnienia mnóstwa obowiązków. Z pewnością warto pierwsze przygotowania rozpocząć od przejrzenia gazet poruszających tematy ekonomiczne. Podstawowa wiedza z zakresu podatków będzie bardzo pomocna, a dodatkowo każdy posiadacz firmy powinien znać przynajmniej te najistotniejsze procedury powiązane z załatwianiem spraw w ZUS-ie. Zresztą jeszcze niedoświadczonemu dyrektorowi przyda się również znajomość zasad, jakimi rządzi się reklama.

Dlaczego dobrze jest łączyć pracę na etacie z własną działalnością gospodarczą

analiza podatkowa
Author: Images Money
Source: http://www.flickr.com
Pracując na podstawie umowy o pracę czujemy się pewnie, gdyż ochrania nas prawo pracy. Mamy rozliczne uprawnienia pracownicze, takie jak dla przykładu płatny urlop, pracodawca opłaca za nas składki ZUS oraz chorobowe, nie mamy powodu zatem się tym martwić. Ba, nawet nie trzeba na własną rękę rozliczać podatku jeżeli nie chcemy korzystać z ulg podatkowych. Takie rozwiązanie najlepsze jest dla tych osób które nie chcą prowadzić czy nie mają pomysłu na swój biznes.
Tags: 

Wytyczne czerpania z zasobów przedsiębiorstwa a ostrzeżenia

formularze podatkowe
Author: Chris Potter
Source: http://www.flickr.com
Wybór właściwej drogi przedsiębiorczej dla siebie nierzadko jest związane z podejmowaniem skomplikowanych decyzji oraz życiowego ryzyka. Duży wpływ na dziś podejście zaczynających swą działalność biznesmenów mają dokonania innych, co mogą być pewnego rodzaju inspiracją dla innych. Uzasadnione jest zaciekawienie działalnością innych, ponieważ niesamowicie często sami będziemy zobowiązani przejść podobną drogę. Różne porady w tych sprawach są więc szczególnie pożądane.
Tags: 

Własna działalność gospodarcza to okazja na lepszą przyszłość, to także wielkie wyzwanie. Jak założyć działalność, jak ruszyć ze swoim biznesem?

formularze podatkowe
Author: Chris Potter
Source: http://www.flickr.com
Każdy z nas wie,albo przynajmniej się domyśla, że prowadzenie firmy to nie lada wyzwanie.
Tags: 

Rokrocznie konieczne jest złożenie we właściwiej organizacji dokumentu, jakim jest deklaracja VAT

banknoty
Author: Ervins Strauhmanis
Source: http://www.flickr.com
Bez wątpienia już od wielu lat są takie rzeczy w życiu każdej osoby i każdego biznesmena, jakie musi co jakiś czas zrobić. Oczywiście większość z nich spojonych jest z różnego typu należnościami, które w znacznej mierze są obowiązujące.
Tags: 

Jaki rodzaj prowadzenia książki PIR wybrać?

doradca
Author: itupictures
Source: http://www.flickr.com
Forma prowadzenia księgowości to jedna z mających szczególne znaczenie decyzji jaką musi podjąć każdy przedsiębiorca. Polskie firmy mają do wyboru trzy możliwości: skorzystanie z biura rachunkowego, samodzielne prowadzenie księgowości, i zatrudnienie księgowego. jest uważnie zastanowić się nad każdą z tych opcji, aby w niedługim czasie nie żałować swej decyzji.

Pages