ZUS

Osoby wychowujące małe dzieci będą także mogły skorzystać z dwóch dni na ich opiekę

Praca przy komputerze
Author: Juhan Sonin
Source: http://www.flickr.com
Praktycznie każdy pracownik na etacie ma prawo do wzięcia urlopu, tak jest zapisane w kodeksie pracy i właściciele firm muszą tego przestrzegać. Wymiar tego urlopu jest również dokładnie wyznaczony przepisami, największy jego wymiar będzie wynosić 26 dni, i taką też ilość otrzymują pracownicy legitymujący się odpowiednim stażem. Do obliczenia podstawy urlopu wliczają się także studia wyższe i szkoły, oraz wszystkie przepracowane okresy w różnych firmach.
Tags: 

Powodzenie w biznesie, rozpoczyna się od trafionego pomysłu

spotkanie biznesowe
Author: Sebastiaan ter Burg
Source: http://www.flickr.com
Patent na prowadzenie działalności jest istotny, od tego wszystko się zaczyna. Od rozpoczęcia działalności trzeba mieć wizję przyszłości. Wbrew pozorom plan nie musi trafić w niezagospodarowany obszar. To mogą być usługi dobrze rozpoznawane na rynku.

Dzięki radom radcy dowiemy się, gdzie skierować kroki w chwili, gdy mamy zamiar otworzyć swoją działalność gospodarczą

Młotek sędziego
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Zakładanie spółek w naszym kraju wymaga dopełnienia wielu wymagań formalnych, których załatwienie może trwać trochę czasu. W przypadku na przykład spółki cywilnej istotne jest pamiętanie o wielu szczegółach.

Niezbędne informacje na temat pracy

Biznesmen
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
W internecie najczęściej szukamy informacji na istotne dla nas tematy. Jest to dla większości z nas pierwszy ruch odnośnie zgłębienia danej tematyki i dowiedzenia się sporej ilości informacji. Chętnie korzystamy z zróżnicowanych filtrów, w które jest wyposażona jest wyszukiwarka google. Nierzadko poruszanymi wątkami są pytania odnośnie zawiłości, które nierozerwalnie wiążą się z różnymi rodzajami zatrudnienia. Pojawiają się kwestie działalności gospodarczej oraz wynagrodzenia chorobowego, co jest niesamowicie istotne dla osób pracujących.

Przed jakimi dylematami staje młody biznesmen, który pragnie w nieodległej przyszłości założyć własny biznes

kalkulator i gotówka
Author: Jacob Edward
Source: http://www.flickr.com
Otwarcie własnej firmy wymaga spełniania mnóstwa obowiązków. Z pewnością trzeba pierwsze przygotowania rozpocząć od przekartkowania czasopism poruszających tematy ekonomiczne. Elementarna wiedza z zakresu podatków będzie niezwykle pomocna, a poza tym każdy przedsiębiorca powinien znać chociaż te najważniejsze procedury powiązane z załatwianiem formalności w ZUS-ie. Zresztą jeszcze niedoświadczonemu szefowi przyda się również znajomość zasad, jakimi rządzi się marketing.

Rokrocznie konieczne jest złożenie we właściwiej organizacji dokumentu, jakim jest deklaracja VAT

banknoty
Author: Ervins Strauhmanis
Source: http://www.flickr.com
Niewątpliwie już od bardzo dawna są takie rzeczy w życiu każdej osoby i każdego przedsiębiorcy, które musi co jakiś czas zdziałać. Naturalnie większość z nich powiązanych jest z przeróżnego typu należnościami, jakie w znacznej mierze są obowiązujące.
Tags: 

Darmowy program magazynowy

kalkulator
Source: www.morguefile.com
Plan magazynowy to zaawansowane a jednocześnie łatwe w obsłudze narzędzie do kierowania gospodarki magazynowej. Dzięki programowi w łatwy sposób będziemy mogli ewidencjonować produkty osiągalne w naszym magazynie na rozkładzie wyrobów.
Tags: 

Czy wart się przejść na kwartalny podatek dochodowy? Co można uzyskać?

podatki
Author: Ervins Strauhmanis
Source: http://www.flickr.com
Firmy mogą decydować, jak rozliczać się z opodatkowania dochodowego i VAT-u. Regulowanie może odbywać się co miesiąc lub co kwartał. Chodzi tu o okresowość przelewów dla fiskusa. Podatek dochodowy kwartalnie naliczany to duży plus - przedsiębiorstwo ma do rozporządzenia konkretną gotówkę, którą może przekazać nie na skarbówkę, a na pozostałe cele.

Prowadzenie firmy wiąże się z rozmaitymi kosztami, jednak jednocześnie pozwala na osiąganie większych zarobków niż praca na etacie

Dokumenty
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Ostatnia reforma w zakresie OFE przypomniała nam o potrzebie odkładania na emeryturę na własną rękę, gdyż prawdopodobne emerytury dla obecnych 20, 30 – latków będą dużo niższe. Trzeba więc zacząć odkładać i to systematycznie, by na starość nie martwić się brakiem niezbędnych pieniędzy. Dlatego warto pomyśleć chociażby o założeniu własnej firmy, dzięki której będziemy mogli więcej zarabiać. Co to jest działalność gospodarcza nie trzeba chyba nikomu wyjaśniać, pewne jest również to, że dzięki niej uzyskujemy dodatkowe korzyści finansowe o ile rzecz jasna umiemy stosownie rozkręcić biznes.

Jaki rodzaj prowadzenia książki PIR wybrać?

doradca
Author: itupictures
Source: http://www.flickr.com
Sposób prowadzenia księgowości to jedna z bardziej znaczących decyzji jaką zobowiązany jest podjąć każdy przedsiębiorca. Prowadzące swą działalność przedsiębiorstwa posiadają trzy warianty: zdanie się na pomoc biura rachunkowego, samodzielne prowadzenie księgowości, lub zatrudnienie księgowego. Powinniśmy jest uważnie zastanowić się nad każdą z tych możliwości, aby w krótkim czasie nie żałować swej decyzji.

Dlaczego dobrze jest łączyć pracę na etacie z własną działalnością gospodarczą

analiza podatkowa
Author: Images Money
Source: http://www.flickr.com
Zarabiając na podstawie umowy o pracę czujemy się pewnie, bowiem ochrania nas prawo pracy. Posiadamy różne przywileje pracownicze, takie jak na przykład płatny urlop, chlebodawca płaci nasze składki ZUS jak też chorobowe, nie musimy więc się tym troskać. Ba, nawet nie musimy na własną rękę rozliczać podatku jeżeli nie chcemy wykorzystywać ulg podatkowych. Podobne rozwiązanie najlepsze jest dla tych z nas, którzy nie chcą prowadzić czy nie mają pomysłu na swój interes.
Tags: 

Własna działalność gospodarcza to okazja na lepszą przyszłość, to także wielkie wyzwanie. Jak założyć działalność, jak ruszyć ze swoim biznesem?

formularze podatkowe
Author: Chris Potter
Source: http://www.flickr.com
Każdy z nas wie,albo przynajmniej się domyśla, że własna firma to znaczne wyzwanie.
Tags: 

Pages