ZUS

Darmowy program magazynowy

kalkulator
Source: www.morguefile.com
Projekt magazynowy to zaawansowane a równolegle proste w obsłudze urządzenie do prowadzenia gospodarki magazynowej. Dzięki programowi w banalny sposób będziemy mogli katalogować towary dostępne w naszym magazynie na wykazie wyrobów.
Tags: 

Prowadzenie firmy wiąże się z rozmaitymi kosztami, jednak jednocześnie pozwala na osiąganie większych zarobków niż praca na etacie

Dokumenty
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Ostatnia reforma w zakresie OFE przypomniała nam o potrzebie odkładania na emeryturę na własną rękę, gdyż prawdopodobne emerytury dla obecnych 20, 30 – latków będą dużo niższe. Trzeba więc zacząć odkładać i to systematycznie, by na starość nie martwić się brakiem niezbędnych pieniędzy. Dlatego warto pomyśleć chociażby o założeniu własnej firmy, dzięki której będziemy mogli więcej zarabiać. Co to jest działalność gospodarcza nie trzeba chyba nikomu wyjaśniać, pewne jest również to, że dzięki niej uzyskujemy dodatkowe korzyści finansowe o ile rzecz jasna umiemy stosownie rozkręcić biznes.

Jaki rodzaj prowadzenia książki PIR wybrać?

doradca
Author: itupictures
Source: http://www.flickr.com
Sposób prowadzenia księgowości to jedna z bardziej znaczących decyzji jaką zobowiązany jest podjąć każdy przedsiębiorca. Prowadzące swą działalność przedsiębiorstwa posiadają trzy warianty: zdanie się na pomoc biura rachunkowego, samodzielne prowadzenie księgowości, lub zatrudnienie księgowego. Powinniśmy jest uważnie zastanowić się nad każdą z tych możliwości, aby w krótkim czasie nie żałować swej decyzji.

Czy wart się przejść na kwartalny podatek dochodowy? Co można uzyskać?

podatki
Author: Ervins Strauhmanis
Source: http://www.flickr.com
Firmy mogą decydować, jak rozliczać się z podatku dochodowego i VAT-u. Rozliczanie może funkcjonować co miesiąc albo co kwartał. Chodzi tu o częstotliwości przelewów dla fiskusa. Podatek dochodowy kwartalnie naliczany to duży plus - przedsiębiorstwo ma do dyspozycji konkretną gotówkę, jaką może przeznaczyć nie na urząd skarbowy, a na pozostałe cele.

Przed jakimi dylematami staje młody biznesmen, który pragnie w nieodległej przyszłości założyć własny biznes

kalkulator i gotówka
Author: Jacob Edward
Source: http://www.flickr.com
Otwarcie własnej firmy wymaga dopełnienia mnóstwa obowiązków. Na pewno trzeba pierwsze przygotowania rozpocząć od przeglądnięcia gazet poruszających zagadnienia ekonomiczne. Elementarna wiedza z zakresu podatków będzie niezwykle pomocna, a dodatkowo każdy biznesmen powinien znać przynajmniej te najważniejsze procedury związane z załatwianiem formalności w ZUS-ie. Zresztą jeszcze niedoświadczonemu szefowi przyda się także znajomość reguł, jakimi rządzi się reklama.

Rokrocznie konieczne jest złożenie we właściwiej organizacji dokumentu, jakim jest deklaracja VAT

banknoty
Author: Ervins Strauhmanis
Source: http://www.flickr.com
Jak wiadomo już od wielu lat są takie rzeczy w życiu każdego człowieka i każdego biznesmena, jakie musi co jakiś czas zdziałać. Naturalnie większość z nich związanych jest z różnego rodzaju należnościami, które w sporej mierze są obowiązujące.
Tags: 

Dlaczego dobrze jest łączyć pracę na etacie z własną działalnością gospodarczą

analiza podatkowa
Author: Images Money
Source: http://www.flickr.com
Zarabiając na podstawie umowy o pracę czujemy się pewnie, bowiem ochrania nas prawo pracy. Posiadamy różne przywileje pracownicze, takie jak na przykład płatny urlop, chlebodawca płaci nasze składki ZUS jak też chorobowe, nie musimy więc się tym troskać. Ba, nawet nie musimy na własną rękę rozliczać podatku jeżeli nie chcemy wykorzystywać ulg podatkowych. Podobne rozwiązanie najlepsze jest dla tych z nas, którzy nie chcą prowadzić czy nie mają pomysłu na swój interes.
Tags: 

Własna działalność gospodarcza to okazja na lepszą przyszłość, to także wielkie wyzwanie. Jak założyć działalność, jak ruszyć ze swoim biznesem?

formularze podatkowe
Author: Chris Potter
Source: http://www.flickr.com
Każdy z nas wie,albo przynajmniej się domyśla, że własna firma to znaczne wyzwanie.
Tags: 

Wytyczne czerpania z zasobów przedsiębiorstwa a ostrzeżenia

formularze podatkowe
Author: Chris Potter
Source: http://www.flickr.com
Wybór odpowiedniej drogi przedsiębiorczej dla siebie często jest związane z podejmowaniem niełatwych decyzji oraz życiowego ryzyka. Duży wpływ na dziś podejście rozpoczynających swoją działalność biznesmenów mają dokonania innych, którzy mogą być swoistą inspiracją dla innych. Uzasadnione jest zaciekawienie tym, co robią inni, gdyż bardzo często sami będziemy zobowiązani przejść podobną drogę. Różne porady w tych sprawach są więc szczególnie pożądane.
Tags: 

Zobowiązania a także odpisy podatników na gruncie polskiego prawa

Dokumenty
Author: http://www.freeimages.com
Source: http://www.freeimages.com
Ustawa o systemie ubezpieczeń społecznych, nakłada na podatnika powinność regulowania składek ZUS, za siebie i zatrudnianych pracowników. Co ważne, musi regulować te składki w wyznaczonym terminie. Jeżeli się spóźni z opłatą składek, będzie musiał ponieść tego następstwa i uiścić odsetki za zwłokę. Zaległość fiskalna to podatek wraz z ratą, która nie została zapłacona w terminie. Gdy podatnik nie dotrzyma określonego ustawą terminu, regulowana po terminie opłata musi być podwyższona o należne odsetki za zwłokę.

Osoby wychowujące małe dzieci będą także mogły skorzystać z dwóch dni na ich opiekę

Praca przy komputerze
Author: Juhan Sonin
Source: http://www.flickr.com
Każdy zatrudniony pracownik ma prawo do wzięcia urlopu, tak jest zapisane w kodeksie pracy i właściciele firm muszą tego przestrzegać. Czas w jakim można wykorzystać urlop jest także dokładnie określony odpowiednimi przepisami, największa jego ilość wynosi 26 dni, i taką też ilość dostają pracownicy mający odpowiedni staż. Do wyznaczenia takiego stażu zaliczane są także studia wyższe i szkoły, a także wszystkie przepracowane okresy w różnych firmach.
Tags: 

Powodzenie w biznesie, rozpoczyna się od trafionego pomysłu

spotkanie biznesowe
Author: Sebastiaan ter Burg
Source: http://www.flickr.com
Pomysł na prowadzenie działalności jest istotny, od tego wszystko się zaczyna. Od rozpoczęcia działalności trzeba mieć wizję przyszłości. Wbrew pozorom plan nie musi utrafić w niezagospodarowany obszar. To mogą być usługi powszechnie znane na rynku.

Pages