spółka

Ważne opcje odnoszące się do podatków, o których nie mogą zapominać właściciele firm.

pieniądze i karty kredytowe
Author: Sean MacEntee
Source: http://www.flickr.com
Każdy bez wyjątku, kto jedynie posiada swoje interesy doskonale orientuje się w tym, iż musi wzorcowo wiedzieć o sprawach, jakie powiązane są z prowadzeniem firmy. Oczywiście, odwołuje się to do licznych dziedzin, aczkolwiek za fundamentalny da się uznać ten, jaki połączony jest z finansami.

Zajęcie adwokata nie zamyka się tylko na obszar naszego kraju

prawo
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Gdy dowiadujemy się, że popełniliśmy jakieś przestępstwo, albo, gdy ktoś dokonuje przestępstwa na nas samych zaczynamy szukanie prawnika. W naszym kraju zdaje się to w miarę proste, co jednak, jeżeli mowa np. o adwokata z Niemiec? W takiej sytuacji też nie musimy się martwić. Powinniśmy wiedzieć, że gdy toczy się jakaś sprawa w Niemczech możemy zatrudnić polskiego adwokata.

Prawo fiskalne i jego zawiłości. W jaki sposób się rozliczać aby nie zrobić błędu

Człowiek w hali produkcyjnej
Author: NASA's James Webb Space Telescope
Source: http://www.flickr.com
Problemy związane z rozliczeniami PIT mogą pojawić się już na samym początku naszej przygody z podatkami. Sprawy podatkowe w Polsce potrafią bywać maksymalnie utrudnione.

Przybliżamy szerokie uprawnienia każdego radcy prawnego

radca prawny
Author: Comisión Interamericana de Derechos Humanos
Source: http://www.flickr.com
Reguły wykonywania zajęcia radcy prawnego reguluje prawo. Zgodnie z definicją zawartą w ustawie praktykowanie zawodu radcy prawnego polega na świadczeniu wsparcia prawnego. W ostatnim czasie radcy prawni zyskują coraz więcej praw. Podobnie jak radca prawny jak i adwokat udzielają pomocy jurydycznej w podobnym obszarze. Wyłączną różnością jest to, że radca prawny Wrocław nie jest w stanie być obrońcą w kwestiach karnych i w procedurze w kwestiach o przestępstwa skarbowe.

Konsolidacja finansowa w przedsiębiorstwach jak powinna wyglądać i z czego się składa?

IT
Author: ITU Pictures
Source: http://www.flickr.com
Jeśli prowadzimy firmę należy zwracać uwagę na to, że potrzebujemy do jej ogarnięcia właściwych narzędzi. Przy początkach rozkręcania firmy nie trzeba wszystkiego wiedzieć ale istotne jest, by zatrudniać ludzi, którzy dużo wiedzą. Tak, więc jeśli nasza firma wiąże się z pewnymi branżami, w tym zwłaszcza z branżą finansową i nie chodzi tu po prostu o finanse firmy, którymi musi zająć się księgowy, a ogółem o działalność w branży finansowej, to musimy zatrudnić analityka finansowego.