ankieta

Jak przeprowadzić skuteczną ocenę pracownika? i jak ich zdobyć

Przyjemne z pożytecznym, czyli zarabianie na wakacjach
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
W ostatnich latach powstało bardzo wiele książek psychologicznych podejmujących temat zarządzania zasobami ludzkimi. Wydawnictwa te były pomocne w powstaniu systemów i czynności, służących podniesieniu wydajności pracowników. Najprostszym narzędziem używanym przez większą cześć zatrudniających są raporty o pracownikach. Tego typu raport jest sporządzany przez przełożonego, który ma tam sporządzić charakterystykę pracownika z wykorzystaniem specjalnych cech, w skład których wchodzi na przykład słowność, samodzielność czy punktualność.

W jaki sposób dobrze ocenić pracownika za jego efekty pracy?

Szef w biurze firmy
Author: Charlie Kaijo
Source: http://www.flickr.com
Każde przedsiębiorstwo składa się z poszczególnych jednostek. W przypadku największych firm są to zazwyczaj różnorodne działy. W małych firmach te części to pojedynczy pracownicy. Osoby te są w strukturze firmy najważniejsze, bowiem to ich rezultaty pracy składają się na działania i ewentualne sukcesy całego przedsiębiorstwa. Ważne jest więc, by pracownicy w ramach firmy odczuwali komfort. Niejednokrotnie jednak nie znajduje to odbicia w stanie faktycznym.

Monitorowanie pracowników dopomaga skutecznie wpływać na ich zaangażowanie

pracownik
Author: Fabrice Florin
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli pragniemy posiadać pewność, że nasza firma będzie prężnie funkcjonowała, to powinniśmy wydawać sobie sprawę z tego, że ważna okazuje się być praca pracowników i to z jakim zaangażowaniem podchodzą do tego co robią.

Ocena pracowników i ocena 360 stopni

Przyjemne z pożytecznym, czyli zarabianie na wakacjach
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
W określonym momencie każdy zatrudniony poddawany jest ogólnemu ocenianiu kierownictwa. W danych, ustalonych uprzednio terminach badane są wyniki pracy każdego, biorąc pod uwagę rozmaite kryteria. Wtedy niezwykle ważną rolę odgrywa ocena pracownicza. To właśnie dzięki niej możliwy jest awans wszystkich członków zespołu oraz ma ogromne znaczenie dla wszystkich z kierownictwa. Do głosu w ankiecie dopuszczani są także klienci i partnerzy – w zależności od charakteru przedsiębiorstwa.