ankieta

Jak przeprowadzić skuteczną ocenę pracownika? i jak ich zdobyć

Przyjemne z pożytecznym, czyli zarabianie na wakacjach
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
W ostatnich latach ukazało się bardzo wiele książek psychologicznych o tematyce zarządzania zasobami ludzkimi. Publikacje te były pomocne w pojawieniu się systemów i narzędzi, służących zwiększeniu wydajności pracowników. Najmniej skomplikowanym narzędziem używanym przez większość pracodawców są raporty o zatrudnionych. Tego typu raport jest tworzony przez pracodawcę, który ma w nim opisać pracownika za pomocą specjalnych cech, w skład których wchodzi na przykład słowność, samodzielność czy punktualność.

W jaki sposób dobrze ocenić pracownika za jego efekty pracy?

Szef w biurze firmy
Author: Charlie Kaijo
Source: http://www.flickr.com
Każde przedsiębiorstwo składa się z pomniejszych części. W przypadku największych firm są to najczęściej różnorodne działy. W najmniejszych firmach te jednostki to zatrudnione osoby. Osoby te są w firmie najważniejsze, gdyż to ich efekty pracy tworzą ewentualne sukcesy całego przedsiębiorstwa. Znaczące jest więc, by ludzie zatrudnieni w ramach firmy odczuwali komfort. Często jednak nie znajduje to odzwierciedlenia w stanie faktycznym.

Ocena pracowników i ocena 360 stopni

Przyjemne z pożytecznym, czyli zarabianie na wakacjach
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
W określonym momencie każdy zatrudniony poddawany jest ogólnemu ocenianiu kierownictwa. W danych, ustalonych uprzednio terminach badane są wyniki pracy każdego, biorąc pod uwagę rozmaite kryteria. Wtedy niezwykle ważną rolę odgrywa ocena pracownicza. To właśnie dzięki niej możliwy jest awans wszystkich członków zespołu oraz ma ogromne znaczenie dla wszystkich z kierownictwa. Do głosu w ankiecie dopuszczani są także klienci i partnerzy – w zależności od charakteru przedsiębiorstwa.

Monitorowanie pracowników dopomaga skutecznie wpływać na ich zaangażowanie

pracownik
Author: Fabrice Florin
Source: http://www.flickr.com
Gdy pragniemy posiadać gwarancję, że nasza firma będzie prężnie działała, to musimy zdawać sobie sprawę z tego, że ważna jest praca pracowników oraz to z jakim zaangażowaniem podchodzą do tego co robią.