pieniądze

Nie chcesz pracować na czyjś rachunek?

przykładowa restauracja
Author: Porto Bay Hotels & Resorts
Source: http://www.flickr.com
Dużo młodych ludzi staje przed ważną decyzją - czy powinni założyć firmę czy może podjąć pracę na etat. Obydwie możliwości mają wiele plusów jak i minusów. Własna firma to nienormowany czas pracy, brak szefa i spore zyski w przypadku optymalnego prowadzenia firmy. Praca na etat z drugiej strony to stały, pewny zarobek, opłacone składki oraz 8 godzin dziennie w pracy.

Jak skutecznie inwestować?

Pieniądze czasem rosną na drzewie
Source: minority-opinion.com
Jeśli masz jakikolwiek kapitał i planujesz go powiększyć na pewno zastanawiasz się w co inwestować. Opcji wyboru jest wiele i należy poznać możliwości zanim się na coś zdecydujemy w co zainwestować. To oczywiste, że każdy człowiek chce jak najlepiej zainwestować pieniądze. To pieniądze właśnie pomagają nam zrealizować skryte marzenia.

W jaki sposób pożyczyć pieniądze w instytucji innej niż bank?

pieniądze
Author: epSos .de
Source: http://www.flickr.com
Od bardzo dawna jasne jest, że pieniądze odgrywają w życiu ogromnie ważną rolę. Umożliwiają ludziom dostatnią egzystencję, nie zawsze w luksusowych warunkach, jednak przy niedoborze gotówki może się to bardzo negatywnie odbić na warunkach życia. Zasadniczo więc raczej dostatnie życie bez środków finansowych nie jest możliwe.

W jaki sposób najlepiej wymienić pieniądze, jeśli mamy zamiar wyjechać za granicę?

pieniądze w gotówce
Author: Håkan Dahlström
Source: http://www.flickr.com
Aktualnie coraz częściej kursujemy po Europie nawet na weekend i chociaż dzięki członkostwu w Unii nie mamy obowiązku już mieć ze sobą paszportu, to nadal jesteśmy poza strefą euro. Jeśli masz zamiar wyjechać za granicę z pewnością będziesz potrzebować lokalnej waluty.

Funkcja komornika, jako konieczność

Oszczędności mogą uchronić cię przed komornikiem
Author: Ken Teegardin
Source: http://www.flickr.com
Niektóre zawody są wyjątkowo szanowane, jak przykładowo lekarz, nauczyciel bądź profesor akademicki. Inne nie wzbudzają jakichkolwiek uczuć. Jeszcze inne zawody z kolei wiążą się z dużą niechęcią. Należą do nich chociażby kontrolerzy autobusowych biletów czy komornicy. Niechętne odnoszenie się do tego rodzaju profesji jest jednakże bardzo niesprawiedliwie, ponieważ osoby, które je wykonują, zajmują się jedynie własnymi obowiązkami - ostatecznie ktoś musi pracować w podobnym charakterze. Komornicy budzą również przeważnie strach, przykładowo przed zabraniem własnego majątku. Niemniej jednak, żaden komornik sądowy we Wrocławiu-Fabryczna lub w innym lokalnym mieście nie zlicytuje niczego, jeśli nie ma takiego nakazu, wobec tego osoby uczciwe spłacające swoje zadłużenia nie mają się czego z ich strony obawiać.

Jak reklamować swój pub?

w pubie
Author: Harry Wood
Source: http://www.flickr.com
W tym artykule będą poruszone wszelkie tematy dotyczące reklamy własnego baru. Oczywiście nie można powiedzieć, że we wszystkich przypadkach Czytelnik zwiększy swoją wiedzę o reklamowaniu knajp, w końcu to nie długa książka, ale miejmy nadzieję, iż coś mimo wszystko można dowiedzieć się interesującego z owego tekstu. A więc: jak promować swój lokal w tych trudnych czasach? W końcu dzisiaj jest wielka konkurencja między biznesmenami funkcjonującymi w gastronomii.

Kiedy do adwokata

prawo
Author: controlarms
Source: www.flickr.com
W życiu każdego z nas pojawiają się okoliczności w których jesteśmy zmuszeni skorzystać z pomocy prawnej. Niestety, prawo dla zwykłych zjadaczy chleba tworzy niezwykle zagmatwaną zagadkę, z którą trudno sobie poradzić. Zwykle, albo nie posiadamy odpowiedniej wiedzy na ten temat, albo brakuje nam uporu aby sprawę zakończyć.

Dlaczego łatwo możemy zarobić ekstra pieniądze?

pieniądze
Author: Vsevolod Knyazev
Source: http://www.flickr.com
W dniu dzisiejszym zdobywanie przez nas dodatkowych pieniędzy niejednokrotnie jest naszym głównym celem. W tym miejscu rzecz jasna należałoby zachować dozę racjonalizmu oraz zdrowego rozsądku, aby jak najbardziej nie dążyć do zarobku za wszelką cenę. Niemniej jednak często poszukujemy sprawnych metod, dzięki którym jesteśmy w stanie namacalnie zwiększyć nasz dochód.

Ciekawa praca po Politechnice

Jazda samochodem,  kierowca
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Na dzień dzisiejszy wielu kandydatów na studia zastanawia się na wyborem studiów. To dość oczywiste, że w czasach kryzysu znaczniemniejszą popularnością cieszą się kierunkigównie humanistyczne. Znacznie bardziej atrakcyjniejszą ofertą studiów dla przyszłych dobrze zarabiających pracowników mogą się za to pochwalić Politechniki. Gdyż zainteresowanie świeżo upieczonych maturzystów wzrasta z każdym rokiem, Politechniki nie muszą przejmować się niżem demograficznym oraz brakiem funduszy.

Nigdy nie bójmy się inwestowania w skuteczną reklamę!

ledowy człowieczek
Author: GillyBerlin
Source: http://www.flickr.com
To chyba dla wszystkich coś jasnego, że niemalże każdy rodzaj firmy musi być odpowiednio reklamowany. Wiadoma sytuacja - reklama jest dzisiaj niejako dźwignią handlu. Zasadniczo w dalszym ciągu jakość towaru czy oferowanych usług jest niesamowicie istotna, ale mimo wszystko tylko genialne towary oraz usługi mogą jakoś się obronić bez promowania ich. Możemy uciekać przed promocją, uważać, iż i tak damy radę, ale realia rynku są nieubłagane. A więc: jakie formy promocji są OK? Czy we wszystkich przypadkach promocja jest bardzo droga? Cóż, trochę to z pewnością wszystko będzie kosztowało...

W jaki sposób efektywnie motywować swoich pracowników?

Praca zespołowa
Author: Steven Vance
Source: http://www.flickr.com
Przedsiębiorcy, którzy sądzą, że jeśli zagrożą swoim ludziom zwolnieniem nie powinni raczej myśleć, iż tego typu metoda ma jakiś sens. To nieludzkie, a co najważniejsze, wcale nie jest przesadnie skuteczne. Swoich pracowników jak najbardziej można, a nawet trzeba zmotywować do solidniejszej pracy, lecz w żadnym razie nie można myśleć, że straszaki to doskonała metoda. Perfekcyjny system motywacji to generalnie taki, który wcale nie wprowadza chaosu do firmy, koszmarnej atmosfery, itp. Pracownicy muszą bardzo lubić swoją pracę bądź przynajmniej zaakceptować ją. To pewne.

Jak możemy udoskonalić jakość obsługi kupujących?

tajemniczy klient
Author: Belldog
Source: http://www.flickr.com
Przerośnięte ego nigdy nie jest czymś odpowiednim - w szczególności jeżeli chodzi o prowadzenie firmy. Przecież jeśli jakiś przedsiębiorca uważa, iż klient nie jest najważniejszy, zapewne po pewnym okresie czasu będzie miewał ogromne problemy z uzbieraniem na ZUS! Można powiedzieć, że jeśli na poważnie podchodzimy do prowadzenia firmy, w żadnym wypadku nie powinniśmy zapominać o klientach. Wiadoma sprawa - nierzadko trudno współpracować z klientami, bo chcą atrakcyjnych cen i świetnej jakości, ale no takie jest już życie przedsiębiorcy. Jeśli komuś to nie odpowiada, niech idzie na etat.

Prowadzenie własnej działalności a kwestie finansowe – czemu mają dzisiaj priorytetowe znaczenie?

Kalkulator
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Pieniądze maja współcześnie ogromne znaczenie. Popularne jest powiedzenie, że nie dają szczęścia, jednak gwarantują pewnego rodzaju niezależność. W prowadzeniu swojej działalności kwestie finansowe graja pierwsze skrzypce, bowiem z założenia firma nastawiona jest na osiąganie możliwie jak najwyższego zysku. Trzeba jednak pamiętać, że wszystkie przychody są odpowiednio opodatkowane, a jakiekolwiek zaniechania pod tym względem skutkują problemami z Urzędem Skarbowym, ponieważ są łamaniem polskiego prawa. Właściciele powinni z tego względu szczegółowo kontrolować własne finanse.

Pages