brutto

Wynagrodzenia

finanse, rachunki
Jeżeli mowa o pieniądzach to dobrze wiemy, że na nich świat stoi. Nie jest łatwo funkcjonować bez odpowiednich środków, a i z nadmiarem też nie jest łatwo. Każdy zauważy wady i zalety w każdej sytuacji. Jednak prawdą jest, że lepiej mieć kasę niż jej nie mieć.

Czytając ten artykuł dowiesz się co na bank powinien wiedzieć zarządca każdej, małej firmy!

Obliczanie wynagrodzenia
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
Każda marka jest zobligowana do prowadzenia rachunkowości, a wiadomo nie każdy człowiek się na tym zna. Dlatego też idealnym rozwiązaniem dla malutkiej firmy jest zatrudnienie jednej osoby, która będzie zajmować się wszelkimi sprawami powiązanymi z finansami.

Przydatne pracownikom informacje na temat zatrudnienia

Pieniądze na dłoni
Author: Public Stock
Source: http://www.flickr.com
W sieci systematycznie pojawiają się użyteczne informacje na tematy istotne dla pracowników. Dzięki nieprzerwanemu dostarczaniu informacji na ten temat możemy spokojnie kompletować przydatne dla siebie odpowiedzi na nurtujące kwestie. Wtedy zostają rozwiane wszelkie wątpliwości, m.in. te wiążące się z minimalnym wynagrodzeniem, urlopu wychowawczego oraz wysokości składek zus. Ponadto, nie brak także artykułów dotyczących zakładania działalności gospodarczej, co może odbywać się także w sieci.

Kwota uwzględniona na umowie o pracę niezwykle często okazuje się dla zatrudnionego myląca.

Gotówka
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
Uzyskując co miesiąc pensję powinniśmy się liczyć z tym, że jedynie część należących do nas środków trafi do naszych kieszeni. Jest to wynagrodzenie netto, które dostajemy w dniu wypłaty, czyli realnie zarobione przez nas pieniądze. W umowie o zatrudnienie wskazane jest natomiast wynagrodzenie brutto, jakie zwykle jest znacznie wyższe niż opisane wcześniej wynagrodzenie netto.
Tags: