dokument

Czym jest polityka prywatności i w jaki sposób ją poprawnie stosować?

sieć
Author: Patrick Bombaert
Source: http://www.flickr.com
Prawo do prywatności powinna posiadać każda osoba. To człowiek powinien decydować o tym, które szczegóły z jego życia są przekazywane do informacji dla innych osób. Warto o tym pamiętać oraz egzekwować to prawo. Z tego względu tak ogromne znaczenie ma aktualnie polityka prywatności. Co kryje się pod tym terminem?

Tłumacz z francuskiego

Flagi francuskie
Author: Elliott Brown
Source: http://www.flickr.com
W świecie, kiedy wszystko wydaje się być na wyciągnięcie ręki coraz bardziej ważna jest znajomość języków. Nie ma już niemalże granic nie do przekroczenia, dlatego warto byłoby móc się porozumieć się z obcokrajowcami.

Jakie są niezbędne umowy dotyczące dzierżawy?

Biznes, mężczyźni
Author: Biuro Prasowe Starter
Source: Biuro Prasowe Starter
Dzierżawa jest to umowa pomiędzy dwoma stronami, związana jest z rzeczą, która będzie używana w określonym czasie przez dzierżawcę. Równocześnie dzierżawca zobligowany jest opłacać wydzierżawiającemu umówiony w umowie czynsz. Czynsz może być odprowadzany zarówno w pieniądzach, jak też w świadczeniach innego typu. Dzierżawa wiąże się oczywiście z przygotowaniem szczegółowej umowy dzierżawy, jaka może zostać zawarta zarówno w formie pisemnej, jak i ustnej. Powinniśmy pamiętać także, że w okolicznościach różnorakich zmian dotyczących zasad dzierżawienia, konieczny jest także aneks do umowy dzierżawy.

Czy osoba poszkodowana w wypadku samochodowym w każdym wypadku może liczyć na odszkodowanie?

fence
Author: Fons Heijnsbroek
Source: http://www.flickr.com
W życiu człowieka pojawiają się różne historie. Mógłby to być pożar albo wypadek drogowy. We wszystkich tych okolicznościach możemy ubiegać się o zadośćuczynienie.


Jeżeli jesteś poszkodowany w wypadku samochodowym, firma ubezpieczeniowa musi wypłacić ci zadośćuczynienie, jeśli byłeś ubezpieczony.

Co to w rzeczywistości są czynności notarialne oraz gdzie mogą być wykonywane?

fiskus
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com
Wszystkie czynności przeprowadzane przez notariusza normuje ustawa z dnia 14 lutego 1991 r. Prawo o notariacie.


Zgodnie z wymienioną ustawą którykolwiek notariusz jest osobą zaufania publicznego oraz jest powołany do podejmowania czynności, których strony są zobowiązane lub pragną nadać postać notarialną, jednak czynności te posiadają charakter administracyjnego pisma.

Przez całe swoje życie starałeś się żyć uczciwie

nieruchomości
Author: Francisco Anzola
Source: http://www.flickr.com
Taką samą opinię mają także o Tobie przyjaciele i znajomi. Nigdy nie wdepnąłeś w konflikt z prawem, ani razu nie wyrządziłeś nikomu krzywdy. Niestety nieoczekiwany nieszczęśliwy traf zmusił Cię do tego, iż jesteś zmuszony wykazać własną uczciwość przed sądem.

Pomoc radcy prawnego – kiedy może być konieczna

odzwierciedlenie - produkcja
Author: Grzegorz
Source: http://www.flickr.com
Każda osoba może się znaleźć w sytuacji, w której będzie potrzebować pomocy prawnika. Należałoby wcześniej zastanowić się, gdzie takiej pomocy szukać. Dzięki temu bez bezcelowego napięcia udamy się do właściwego profesjonalisty.

Pożyteczny artykuł opisujący ważkie zagadnienia - certyfikat ISO 9001, certyfikat ohsas 18001 oraz deklaracja zgodności CE

przygotowanie do certyfikatu
Author: The Forests Dialogue
Source: http://www.flickr.com
W tym artykule zajmiemy się trzema intrygującymi, na pozór trochę skomplikowanymi, lecz również niezwykle ważkimi rzeczami. Powiemy sobie o tym co znaczy pojęcie certyfikat ISO 9001, czym jest certyfikat ohsas 18001 a także omówimy sobie sprawę deklaracji zgodności CE.
Z początku wyjaśnijmy sobie pierwszą kwestię. Certyfikat ISO 9001 to jeden z systemów zarządzania jakością, a konkretniej mówiąc jest to norma międzynarodowa, jaka formułuje wymagania jakie koniecznie powinien realizować system zarządzania jakością.

Jak usprawnić funkcjonowanie swojej firmy, plusy elektronicznego obiegu dokumentów.

elektroniczny obieg faktur
Author: encuentroedublogs
Source: http://www.flickr.com
Funkcjonowanie nowoczesnych firm w dużej mierze zaczyna się opierać o rozwiązania informatyczne. Coraz powszechniejsze jest używanie w codziennej pracy pakietów biurowych czy specjalnych programów do projektowania i grafiki.

Papiery wartościowe dobrym pomysłem na największą możliwość mało ryzykownych inwestycji.

Gpwcatalyst - obligacje skarbowe
Source: Gpwcatalyst.pl
Obligacja to typ papieru wartościowego, zazwyczaj podlegającego stałemu oprocentowaniu uzależnionemu od inflacji. Jest to papier dokumentujący pożyczkę podmiotowi na z góry ustalony okres. Pożyczkobiorcami mogą być różne podmioty – w większości przypadków jest to skarb państwa, od kilku lat może to być również samorząd lub przedsiębiorstwo. Obydwie odmiany obligacji. Najbardziej charakterystyczną różnicą jest sposób wydawania należności – w sytuacji obligacji skarbu państwa wypłata wszystkich pieniędzy ma miejsce po skończeniu okresu na jaki opiewają, od obligacji komunalnych wypłaca się natomiastz kolei odsetki a po upływie ustalonego okresu zwracana jest kwota zakupu papierów wartościowych.

Jak działają karty RFID? Czy są naprawdę w pełni bezpiecznie? Co robić w przypadku, kiedy taką kartę zgubimy?

karta
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
W współczesnych czasach właściwie całkowita informatyzacja rynku powoli staje się faktem. Jeżeli przeciętny człowiek zajrzy dla przykładu do swojego portfela, wówczas bez wątpliwości znajdzie tam co najmniej kilkanaście różnych plastikowych kart. Służą nam one nie tylko jako karty bankomatowe, ale również jako karty rabatowe do sklepów czy karty identyfikacyjne do wszelakich miejsc.

Obcokrajowiec kupujący dom na Ukrainie musi do podpisania porozumienia posiadać zaprzysiężone tłumaczenie na słownictwo języka ukraińskiego.

praca nad łumaczeniem
Author: The International Federation
Source: http://www.flickr.com
Język ukraiński - to słownictwo należące do grupy słów wschodniosłowiańskich. używa go ponad 47 mln osób, głównie w państwie położonym nad Morzem Czarnym, gdzie ma pozycję języka administracyjnego, używany jest także przez narodowość ukraińską w Rosji, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Mołdawii, Polsce i na Białorusi. Język ukraiński ze względów geograficznych i historycznych uzasadnia naturalne podobieństwo do innych języków wschodniosłowiańskich: silniejsze – do białoruskiego i słabsze – rosyjskiego. Tłumacz słownictwa ukraińskiego musi posiadać świadectwo przyznane przez Ministra Sprawiedliwości.

Pages