biznes

Własna restauracja - jakiego rodzaju zagrożenia mogą się pojawić przy jej prowadzeniu, jak zacząć ten biznes.

restauracja
Author: Nan Palmero
Source: http://www.flickr.com
Wiele osób szukając pomysłu na swój biznes kieruje swoją uwagę w kierunku gastronomii. Faktem jest, że mijając kolejne restauracje czy bary wydawać się może, że ich prowadzenie jest prostą sprawą, a właściciele śpią na pieniądzach. Niestety prawda jest dużo bardziej trywialniejsza, niż powszechnie się uważa.

Faktoring – innowacyjne podejście do kierowania własnym przedsiębiorstwem

zakładanie firmy
Author: dhub limited
Source: http://www.flickr.com
Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na założenie swojej działalności gospodarczej. Kojarzy się to z wizją niezależności i większych dochodów. Zdarza się jednak tak, że zbyt szybko rozpoczęty lub nieprzemyślany interes spotyka się z problemami finansowymi. Dobrym rozwiązaniem może okazać się faktoring.

Zasady działania współczesnego marketingu?

Karta, motywacja
Author: HM Revenue & Customs
Source: http://www.flickr.com
Współczesny biznes w całości jest oparty na usatysfakcjonowaniu klientów. Jeśli nasza firma nie może zyskać sympatii klientów, to za długo nie utrzymamy się w branży. Bez profesjonalnego wsparcia ze strony speców od marketingu, mnóstwo renomowanych światowych firm już dawno by upadło.

W jaki sposób efektywnie sprawdzić współpracującego z nami partnera biznesowego?

W jaki sposób sprawdzić kontrahenta
Author: Yohann Legrand
Source: http://www.flickr.com
Wyłącznie naiwny człowiek uważa, że ludzie są generalnie uczciwi - zwłaszcza w biznesie uczciwość nie jest w cenie. W sumie jestem w stanie to zrozumieć, przecież w grę wchodzą spore pieniądze. Osobiście jestem uczciwy, ale wiem, iż uczciwość, chociaż w sumie nierzadko spotykana, to jednak nigdy nie jest powszechna.

Doradztwo finansowe czyli metody na docelową pomoc w kluczowych sprawach.

doradca
Author: Lucas Hayas
Source: http://www.flickr.com
W obecnych czasach doradztwo finansowe staje się bardziej popularne w Polsce. Szczególnie, że rzadko już ktoś puka do naszych domów, żeby móc udzielić nam pomocy. specjaliści w tej dziedzinie wybierają zakładanie biur.

Jak podwyższyć sprzedaż we własnej firmie?

wzrost sprzedaży
Author: FutUndBeidl
Source: http://www.flickr.com
Ceny rosną, zarobki stoją w miejscu, a więc nie wzrastają. To sprawia, że statystyczny Nowak ma trochę mniejsze pieniądze do wydania. Na dodatek jego humor nie jest dobry, toteż wydaje jeszcze mniej. Co to znaczy dla przedsiębiorców, których profit zależy głównie od kondycji finansowej polskiego konsumenta?

Konsultuj i poprawiaj kwalifikacje - skuteczne rozwiązania i usługi dla przedsiębiorstw

Biznes, mężczyźni
Author: Biuro Prasowe Starter
Source: Biuro Prasowe Starter
W tym oto niedługim artykule opisujemy kwestia z dziedziny biznesu, które są kluczowe w ostatnich latach. Musi poznać je każdy szef chcący osiągnąć sukces w obecnym, niełatwym finansowo świecie. Zachęcamy do lektury.

Przed jakimi dylematami staje młody biznesmen, który pragnie w nieodległej przyszłości założyć własny biznes

kalkulator i gotówka
Author: Jacob Edward
Source: http://www.flickr.com
Otwarcie własnego biznesu wymaga spełniania wielu obowiązków. Z pewnością warto pierwsze przygotowania rozpocząć od przeglądnięcia czasopism poruszających zagadnienia ekonomiczne. Elementarna wiedza z zakresu opodatkowania będzie bardzo pomocna, a poza tym każdy przedsiębiorca powinien znać przynajmniej te najistotniejsze procedury związane z załatwianiem formalności w ZUS-ie. Zresztą jeszcze niedoświadczonemu szefowi przyda się także znajomość zasad, jakimi rządzi się marketing.

Odnośnie tego jak powinno wyglądać nasze biuro, by przyciągnąć klientów?

spotkanie firmowe
Author: U.S. Army RDECOM
Source: http://www.flickr.com
Wszyscy ludzie, którzy mają firmy dobrze wiedzą, że niezmiernie istotne jest miejsce pracy. Dlatego biuro i firma to jedno. Tak, więc jeśli nie prowadzimy sprzedaży wysyłkowej, to rzeczywiście powinniśmy stworzyć odpowiedni wystrój naszego biura. Klienci będą zwracali uwagę na wiele szczegółów, jeśli będzie brudna podłoga i sekretarka będzie wyglądała jak po trzy dniowej imprezie z mega kacem, to prawie na sto procent klient do nas nie wróci.

Sprawdzona metoda pozwalająca profesjonalnie kierować przedsiębiorstwem?

Komputer PC all-in-one HP Omni 100z
Author: 4Press.pl
Source: 4Press.pl
Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ciężko w naszych czasach odnaleźć stałe zatrudnienie. W czasach światowego kryzysu zakłady nie są w stanie przyjmować nowych pracowników. Wręcz odwrotnie, co raz częściej dochodzi do dużych zwolnień. Przedsiębiorstwa są zmuszone oszczędzać na czym tylko się da. W związku z tym, nawet jeżeli mamy pracę, trzeba być świadomi tego, że w naszych niestałych czasach nigdy nie możemy być pewni, ile jeszcze będziemy pracować na swoim stanowisku.

W jaki sposób internetowe sklepy zmieniły oblicze współczesnego handlu, ich zalety dla sprzedawców i kupujących.

Sklep internetowy
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Internetowe sklepy zdobywają coraz większą popularność, doceniają je zarówno klienci którzy mogą wygodnie i tanio zrobić zakupy, jak również przedsiębiorcy, dla których prowadzenie sklepu internetowego jest doskonałym sposobem na biznes. Dla klientów najistotniejsze będą dwie rzeczy, a mianowicie wygoda kupowania i atrakcyjne ceny. W internetowych sklepach kupić można tak naprawdę bez przerwy i z każdego miejsca, w którym będzie się miało dostęp do sieci internetowej.

Konferencyjne sale - możliwość na zyskanie nowych klientów

Chociaż przemysł turystyczny ma się co raz lepiej w Polsce, to jednak cały czas trzeba być zaradnym i wyszukiwać okazji do zyskania kolejnych potencjalnych klientów. Koniec już czasów, kiedy w jednym miejscu panował państwowy zakład. Dzisiaj jest tak wielka konkurencja, że trzeba czynić wszystko, by zwabić do siebie klientów.

Konto w wirtualnym świecie - krótka charakterystyka i dobre porady

bank
Author: Global Panorama
Source: http://www.flickr.com
W obecnych świecie bez Internetu ani rusz. Pojęła to również branża związana z finansami, czyli banki i przeniosła swoje usługi też drogą internetową. Można oczywiście mieć konto w zwykłym banku i odpowiednik tego konta przez Internet. Tak, więc internetowe dostęp do konta bankowego nikogo już nie zaskakuje. Można nie tylko samemu stworzyć sobie konto drogą internetową, ale można nawet w kilkanaście minut wziąć kredyt przez Internet, wszystko dzięki dostępowi do sieci jest o wiele łatwiejsze. Nie musimy już ruszać się z mieszkania, żeby dokonać przelew za rachunki wystarczy, że wejdziemy na naszym koncie przez Internet.

Czy obecnie opłaca się założyć salon fryzjerski?

Długie włosy, kobieta
Author: iStockphoto
Source: iStockphoto
Salonów fryzjerskich w naszym kraju jest od zatrzęsienia - chociażby dlatego, że wśród kobiet ciągle profesja fryzjerki może nie robi wielkiej furory, lecz jednakże cieszy się sporą popularnością. Kiedy fryzjerka nabierze trochę doświadczenia, w wielu przypadkach otwiera zakład fryzjerski. Pytanie: czy w istocie otworzenie takiego przybytku ma dużo sensu? Zasadniczo odpowiedź jest twierdząca: to jakby nie patrzeć zależy od wielu czynników, lecz raczej się nie wydaje, aby decyzja o otworzeniu swojego salonu fryzjerskiego była niewypałem.

Pages