przychody

Jak wyliczyć opodatkowanie nieruchomości? Doradca podatkowy informuje

podatki
Author: Dave Dugdale
Source: http://www.flickr.com
Podatki w naszym kraju są dość skomplikowane. Można powiedzieć, że właściwie płacimy je od czegokolwiek. Także właściciel lokalu mieszkalnego najmowanego powinien opłacać podatek za najem. Ma on jednak możliwość wyboru typu opodatkowania, co ma wpływ na wysokość obciążenia. Jednakże takie prawo mają osoby, które nie mają działalności gospodarczej w zakresie wynajmu.

Dofinansowanie na rozwinięcie swojej działalności

w biznesie
Author: Kat Veilux
Source: http://www.flickr.com
Wiele osób ma podobny dylemat - posiadają pomysł na biznes, jednak nie posiadają wystarczającą ilością środków na rozpoczęcie działalności. Skąd pozyskać środki na własną firmę?

Dotacje dla nowych firm to propozycja dla tych, którzy mają cel by powołać do życia własną firmę lub chcą modernizacji już istniejącego biznesu, lecz nie posiadają wystarczająco dużo własnych funduszy.

Dobór właściwego typu zewnętrznego finansowania stanowi trudność dla wielu firm. Dotyczy to zarówno dużych firm o ugruntowanej pozycji jak i małych firm.

akt - firma
Author: Emiliano García-Page Sánchez
Source: http://www.flickr.com
Wybór odpowiedniego rodzaju zewnętrznego finansowania stanowi trudność dla wielu firm. Tyczy się to zarówno dużych przedsiębiorstw o ugruntowanej pozycji ale także firm, które dopiero zaczynają swoją działalność. W przypadku startupów droga do zdobycia dofinansowania jest jeszcze dłuższa, chociażby ze względu na słabą zdolność kredytową lub brak historii kredytowej.

Czy warto prowadzić konto firmowe?

niebieska świnka skarbonka
Author: Ken Teegardin
Source: http://www.flickr.com
Spora część przedsiębiorców podczas wypełniania wszystkich formalności związanych z zakładaniem firmy, zadaje sobie pytanie odnośnie potrzeby posiadania konta firmowego. A jest to zdecydowanie ważna kwestia albowiem o sytuację finansową firmy należy zadbać od samego początku. Do czego jest nam potrzebne konto firmowe?

Kto musi złożyć roczną deklarację podatkową PIT 2017

Obliczenia podatkowe
Author: Images Money
Source: http://www.flickr.com
Czas, forma i czas składania deklaracji podatkowej mogą być ambarasem podatnika. Należy zatem mieć pojęcie, czy małe dochody i płace także zmuszają do rozrachunku rocznego? Do kiedy trzeba złożyć roczny PIT 2017? Kłopotem może być również wybór formy - a więc czy musimy deklarację złożyć papierowo, posłać pocztą czy też może elektronicznie.