przychody

Czy warto prowadzić konto firmowe?

niebieska świnka skarbonka
Author: Ken Teegardin
Source: http://www.flickr.com
Sporo przedsiębiorców podczas wypełniania wszystkich formalności związanych z zakładaniem firmy, zadaje sobie pytanie odnośnie potrzeby założenia konta firmowego. A jest to istotna kwestia albowiem o sytuację finansową firmy wskazane jest zadbać od już na początku biznesowej drogi. Jakie zalety posiada konto firmowe?

Kto musi złożyć roczną deklarację podatkową PIT 2017

Obliczenia podatkowe
Author: Images Money
Source: http://www.flickr.com
Czas, forma i czas składania deklaracji podatkowej mogą być ambarasem podatnika. Należy zatem mieć pojęcie, czy małe dochody i płace także zmuszają do rozrachunku rocznego? Do kiedy trzeba złożyć roczny PIT 2017? Kłopotem może być również wybór formy - a więc czy musimy deklarację złożyć papierowo, posłać pocztą czy też może elektronicznie.

Jak wyliczyć opodatkowanie nieruchomości? Doradca podatkowy informuje

podatki
Author: Dave Dugdale
Source: http://www.flickr.com
Podatki w naszym kraju są nieco zagmatwane. Można stwierdzić, iż w zasadzie płacimy je od wszystkiego. Także posiadacz mieszkania najmowanego powinien płacić podatek za najem. Ma on jednak możliwość wyboru rodzaju opodatkowania, co ma wpływ na wielkość obciążenia. Aczkolwiek takie prawo posiadają osoby, które nie posiadają działalności gospodarczej w zakresie najmu.

Dobór właściwego typu zewnętrznego finansowania stanowi trudność dla wielu firm. Dotyczy to zarówno dużych firm o ugruntowanej pozycji jak i małych firm.

akt - firma
Author: Emiliano García-Page Sánchez
Source: http://www.flickr.com
Dobór dobrego rodzaju zewnętrznego finansowania stanowi trudność dla wielu firm. Tyczy się to zarówno dużych przedsiębiorstw o ugruntowanej pozycji ale także firm, które dopiero rozpoczynają swoją działalność. W przypadku startupów droga do zdobycia dofinansowania jest jeszcze trudniejsza, chociażby ze względu na niską zdolność kredytową lub brak historii kredytowej.

Dofinansowanie na rozwinięcie swojej działalności

w biznesie
Author: Kat Veilux
Source: http://www.flickr.com
Wiele osób ma podobny problem - mają pomysł na biznes, lecz nie posiadają odpowiednią ilością środków na rozpoczęcie działalności. Skąd pozyskać środki na własną firmę?

Dotacje dla nowych firm to oferta dla tych, którzy mają cel by powołać do życia działalność gospodarczą lub zadbać o rozwój już będącego na rynku, jednak nie posiadają odpowiednich funduszy.