należności

Można ubiegać się o zwrot za opłaty półkowe

Gotówka na opłaty
Author: eFile.com
Source: http://www.flickr.com
Wytwórcy, pracujący z sieciami handlowymi, najczęściej muszą uiszczać należności za usługi, z których nigdy nie korzystają, albo z których korzystać nie chcą. Zagrania sieci handlowych są nielegalne, ale większość współpracujących z nimi dostawców nie zdaje sobie z tego sprawy. Jak powstrzymać wyłudzanie pieniędzy przez sieci super- i hipermarketów?

Co powinien wiedzieć początkujący przedsiębiorca? Niby niewiele, lecz jednakże niektóre informacje są niezbędne

Pieniądze
Author: frankieleon
Source: http://www.flickr.com
Jednoosobowa działalność gospodarcza to najbardziej obowiązująca forma prowadzenia działalności. Jest wiele plusów tego sposobu jej zarządzania. Możemy do tego zaliczyć prostotę założenia, niższe składki ZUS przez pierwsze dwa lata od startu, jak jest to pierwsza nasza firma, możliwość swobodnego podejmowania decyzji.
Nawet jednoosobowa działalność gospodarcza musi mieć rachunek bankowy.

Egzekutor - co może natomiast czego nie może zająć

komornik, licytacja sądowa
Egzekutor zobligowany jest zachowywać się zgodnie z przepisami prawa, złożonym przyrzeczeniem jak też wytycznymi etyki zawodowej. Ale jakie właściwie są jego konkretne prawa oraz obowiązki? Podstawą wszystkich aktywności egzekucyjnych musi być mający moc prawną wyrok lub nakaz zapłaty opatrzony klauzulą wykonalności. Wtenczas dopiero może ruszyć cała procedura ściągania należności.

Innowacyjne rozwiązania dla biznesu

centrum leasingu
Author: romana klee
Source: http://www.flickr.com
Forfaiting i faktoring. Zbliżone działania, inni adresaci. Co oznaczają te pojęcia?

Faktoring to pojęcie jeszcze nie tak dobrze znane w naszym kraju, jednak coraz śmielej respektowane przez właścicieli firm.To głównie zapewnienie dużej ilości gotówki w szybkim czasie i bez zbędnych formalności. Po pierwsze, zapewnia przedsiębiorstwom środki konieczne do ich funkcjonowania.