należności

Innowacyjne rozwiązania dla biznesu

centrum leasingu
Author: romana klee
Source: http://www.flickr.com
Forfaiting i faktoring. Pokrewne operacje, inni adresaci. Co oznaczają te pojęcia?

Faktoring to usługa mało jeszcze powszechna w Polsce, acz coraz bardziej doceniana przez właścicieli firm.To forma finansowania i zapewnienie płynności finansowej. Po pierwsze, oferuje przedsiębiorstwom środki niezbędne do ich funkcjonowania.

Egzekutor - co może natomiast czego nie może zająć

komornik, licytacja sądowa
Komornik zobowiązany jest zachowywać się zgodnie z przepisami prawa, złożonym przyrzeczeniem oraz wytycznymi etyki zawodowej. Ale jakie są jego konkretne obowiązki oraz prawa? Podstawą wszystkich działań egzekucyjnych powinien być prawomocny wyrok lub nakaz zapłaty opatrzony klauzulą wykonalności. Wówczas dopiero może ruszyć procedura windykowania należności.

Co powinien wiedzieć początkujący przedsiębiorca? Niby niewiele, lecz jednakże niektóre informacje są niezbędne

Pieniądze
Author: frankieleon
Source: http://www.flickr.com
Jednoosobowa działalność gospodarcza to najbardziej spotykana forma prowadzenia działalności. Jest bardzo dużo plusów takiego sposobu jej prowadzenia. Możemy do tego zaliczyć łatwość założenia, bardziej niskie składki ZUS przez pierwsze dwa lata od startu, jeżeli jest to pierwsza nasza działalność, możliwość swobodnego podejmowania decyzji.
Nawet jednoosobowa działalność gospodarcza powinna mieć rachunek bankowy.

Można ubiegać się o zwrot za opłaty półkowe

Gotówka na opłaty
Author: eFile.com
Source: http://www.flickr.com
Wytwórcy, pracujący z sieciami handlowymi, najczęściej muszą uiszczać należności za usługi, z których nigdy nie korzystają, albo z których korzystać nie chcą. Zagrania sieci handlowych są nielegalne, ale większość współpracujących z nimi dostawców nie zdaje sobie z tego sprawy. Jak powstrzymać wyłudzanie pieniędzy przez sieci super- i hipermarketów?