należności

Egzekutor - co może natomiast czego nie może zająć

komornik, licytacja sądowa
Egzekutor zobowiązany jest postępować zgodnie z przepisami prawa, złożonym ślubowaniem oraz wytycznymi etyki zawodowej. Jednak jakie właściwie są jego konkretne obowiązki i prawa? Przesłanką wszelkich aktywności egzekucyjnych powinien być prawomocny wyrok albo nakaz zapłaty opatrzony klauzulą wykonalności. Wówczas dopiero może ruszyć procedura przymusowego ściągania należności.

Co powinien wiedzieć początkujący przedsiębiorca? Niby niewiele, lecz jednakże niektóre informacje są niezbędne

Pieniądze
Author: frankieleon
Source: http://www.flickr.com
Jednoosobowa działalność gospodarcza to najbardziej obowiązująca forma prowadzenia firmy. Jest bardzo dużo plusów takiego sposobu jej prowadzenia. Jesteśmy w stanie do tego zaliczyć prostotę założenia, niższe składki ZUS przez pierwsze dwa lata od startu, jeżeli jest to pierwsza nasza działalność, możliwość swobodnego podejmowania decyzji.
Nawet jednoosobowa działalność gospodarcza musi posiadać rachunek bankowy.

Można ubiegać się o zwrot za opłaty półkowe

Gotówka na opłaty
Author: eFile.com
Source: http://www.flickr.com
Wytwórcy, pracujący z sieciami handlowymi, najczęściej muszą uiszczać należności za usługi, z których nigdy nie korzystają, albo z których korzystać nie chcą. Zagrania sieci handlowych są nielegalne, ale większość współpracujących z nimi dostawców nie zdaje sobie z tego sprawy. Jak powstrzymać wyłudzanie pieniędzy przez sieci super- i hipermarketów?

Innowacyjne rozwiązania dla biznesu

centrum leasingu
Author: romana klee
Source: http://www.flickr.com
Forfaiting i faktoring. Zbliżone działania, inni adresaci. Co oznaczają te pojęcia?

Faktoring to pojęcie jeszcze nie tak dobrze znane w naszym kraju, jednak coraz śmielej respektowane przez właścicieli firm.To głównie zapewnienie dużej ilości gotówki w szybkim czasie i bez zbędnych formalności. Po pierwsze, zapewnia przedsiębiorstwom środki konieczne do ich funkcjonowania.