Spedycja

Funkcjonowanie w transporcie i spedycji nie jest proste!

Centrum spedycyjno transportowe
Author: MBWA PR
Source: http://www.flickr.com
Transport i spedycja są bądź co bądź bardzo ciężkimi dziedzinami gospodarki. Świeżak, który sądzi, że pozyska dotację unijną bądź pojedzie na pewien czas do Belgii, Niemiec, Danii bądź Wielkiej Brytanii, a po pewnym czasie będzie miał możliwość kilkadziesiąt tysiaków zainwestować, aby później zarabiać spore pieniądze, w sumie nie może się mocniej mylić!

Nowości ze świata transportu i logistyki

autostrada
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Zarządzanie łańcuchem dostaw to ważna część działalności firmy. Firmy, które starają się być liderem w swoich dziedzinach muszą mieć świadomość jak dużą przewagę daje sprawna logistyka. W ciągu ostatnich lat można zaobserwować parę tendencji związanych z rozwojem technologii, globalizacją i coraz większymi wymaganiami kupujących.

Korzystny sposób na transport zagranicznego ładunku

Samolot
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Gdy mamy firmę produkującą różnego rodzaju towary zwykle stoimy przed koniecznością dostarczania ich do kontrahentów. Na terenie Polski jest to dość łatwe, potrzeba jedynie ciężarówki. Bardziej znaczącym kłopotem jest wywóz towarów za granicę, szczególnie jeśli planujemy sprzedaż do bardzo oddalonego do nas kraju.

Z kim opłaca się handlować?

Transport morski
Author: michaelaw
Source: http://www.sxc.hu
Skuteczne poruszanie się po nadzwyczaj prędko zmieniającym się świecie spedycyjnym to zadanie ciężkie. Podczas dzisiejszego kryzysu finansowego nie łatwo zdecydować się jak najskuteczniej zadbać o swoją przyszłość, a także o własne przedmioty zbytu. Normalne metody transportowania towarów okazują się nieraz kosztowne i mało opłacalne. Inny problem stanowi kraj, gdzie należy sprzedawać swoje towary.