Spedycja

Z kim opłaca się handlować?

Transport morski
Author: michaelaw
Source: http://www.sxc.hu
Skuteczne poruszanie się po nadzwyczaj prędko zmieniającym się świecie spedycyjnym to zadanie ciężkie. Podczas dzisiejszego kryzysu finansowego nie łatwo zdecydować się jak najskuteczniej zadbać o swoją przyszłość, a także o własne przedmioty zbytu. Normalne metody transportowania towarów okazują się nieraz kosztowne i mało opłacalne. Inny problem stanowi kraj, gdzie należy sprzedawać swoje towary.

Nowości ze świata transportu i logistyki

autostrada
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Zarządzanie łańcuchem dostaw to ważna część działalności firmy. Firmy, które pragną być liderem na swoim rynku muszą mieć świadomość jak dużą przewagę daje sprawna logistyka. Od kilku lat można wychwycić parę kierunków związanych z rozwojem technologii, globalizacją i coraz większymi wymaganiami konsumentów.

Funkcjonowanie w transporcie i spedycji nie jest proste!

Centrum spedycyjno transportowe
Author: MBWA PR
Source: http://www.flickr.com
Transport oraz spedycja są bądź co bądź wielce trudnymi biznesami. Młodziak, który sądzi, że pozyska dotację z UE lub wyjedzie na pewien czas do Holandii, Niemiec, Danii bądź Irlandii, a po jakimś czasie będzie miał możliwość kilkadziesiąt tysiaków zainwestować, aby później zarabiać znaczne pieniądze, w sumie nie może się bardziej mylić!

Korzystny sposób na transport zagranicznego ładunku

Samolot
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Jeśli mamy firmę produkującą różnego rodzaju towary najczęściej stajemy przed koniecznością dostarczania ich do klientów. Na terenie Polski jest to dość łatwe, potrzeba jedynie ciężarówki. Bardziej znaczącym problemem jest transport towarów za granicę, szczególnie jeśli planujemy wywóz do bardzo oddalonego do Polski kraju.