odszkodowanie

Co zrobić na wypadek stłuczki drogowej? Które dane sprawcy przydadzą się nam? Do kogo zgłaszamy szkodę?

radca prawny
Author: gmlegal
Source: http://www.gmlegal.pl/
Stłuczki na drogach to bardzo częsta rzecz. Pomimo iż jest trochę bezpieczniej, aniżeli jeszcze kilka lat temu, to i tak ciągle słyszy sie o niebezpiecznych wypadkach. Co zrobić, gdy zdarzy się uczestniczyć w jednym z takich zdarzeń? W jaki sposób starać się o odszkodowanie?


Różne stłuczki albo wypadki na drogach zawsze są związane ze sporym stresem.

Pomoc w kwestiach prawniczych

prawnik w pracy
Author: Svensk Handel
Source: http://www.flickr.com
Na co dzień życie potrafi przynosić nam rozmaite i nie zawsze miłe sytuacje. Niekiedy można bardzo łatwo pobłądzić na życiowej drodze i wejść nie w tą uliczkę, co trzeba. Za zrobione błędy powinniśmy płacić, ale zawsze można postarać się poszukać okoliczności łagodzących, które są w stanie zmniejszyć karę. O ile w naszym życiu prywatnym nikt nie pomoże nam uładzić naszych więzi z najbliższymi, to w pozostałych sprawach zawsze można zasięgnąć profesjonalnej porady prawnej.

Szczególne sytuacje związane z podróżami samolotem i ich skutki

Samolot
Author: Norio NAKAYAMA
Source: http://www.flickr.com
Przemieszczanie się samolotem na dzień dzisiejszy jest całkiem powszechnym sposobem podróżowania. Pasażerowie docenili przede wszystkim możliwość błyskawicznego podróżowania w porównaniu na przykład do poruszania się po ziemi. Jest to również metoda stosunkowo wygodna, w zależności od warunków i linii lotniczych, jakie są wybierane. Poza tym coraz więcej osób aktualnie walczy z lękiem przed lataniem i podejmuje decyzję o podróżowaniu tą metodą, także ze względu na coraz niższe ceny biletów samolotowych.

Porady prawne – metoda na rozwiązanie większości Twoich kłopotów

Młotek sędziego
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Prawo towarzyszy nam od tysiącleci. Biorąc pod uwagę definicję, wg której jest to zbiór nakazów i zakazów, można wręcz powiedzieć, że egzystuje ono w niepisanej wersji nawet od początków życia ludzi na ziemi. Z upływem czasu systematycznie rozwijało się, stając się znacznie bardziej złożonym. Współcześnie aby samodzielnie rozstrzygnąć wybrane kazusy, często musimy posiadać odpowiednią wiedzę w tej kwestii.